Tirreno-Adriatico / LaPresse - Spada / Ferrari

Kwiato kończy przerwę od rywalizacji i pojawi się na starcie francuskiego wyścigu etapowego jako lider na “generalkę”.

Criterium du Dauphine to tradycyjna próba generalna przed Tour de France. Tygodniowy wyścig często zawiera etapy, które potem pojawiają się na Wielkiej Pętli. Dodatkowo termin sprawia, że Delfinat jest idealnym “rozkręceniem nogi” przed drugim Wielkim Tourem sezonu. W tym roku Criterium ma bardzo ciężką trasę, którą krótko przeanalizował dyrektor sportowy Team Sky, Servais Knaven.

W nadchodzącym tygodniu będziemy mieli trochę wyzwań – jest drużynowa czasówka i cztery finisze na szczytach, więc to będzie ciężkie Dauphine. Każdego dnia musisz jechać do samej mety – końcówki będą bardzo trudne, a to sprawi, że niełatwo będzie kontrolować przebieg rywalizacji. Tu i na Tour de Suisse łapiemy ważne kilometry w nogach – nie ma zbyt wielu tak górskich “etapówek”, więc ten wyścig to ważne przygotowania do Tour de France.

Team Sky, które wyjątkowo przyjedzie bez Christophera Froome’a odpoczywającego po Giro d’Italia, poprowadzą dwaj liderzy – Geraint Thomas i Michał Kwiatkowski. Obaj zawodnicy zakończyli niedawno obóz wysokogórski, więc Criterium du Dauphine będzie testem formy. Obaj zawodnicy w górach będą mogli liczyć na wsparcie Tao Geoghegana Harta. Na płaskich etapach przyda się obecność Dylana Van Baarle i Luke’a Rowe, a “uniwersalnymi” pomocnikami są Gianni Moscon i Jonathan Castroviejo.

Skład Team Sky na Criterium du Dauphine (3.06-10.06):

Jonathan Castroviejo, Tao Geoghegan Hart, Michał Kwiatkowski, Gianni Moscon, Luke Rowe, Geraint Thomas, Dylan Van Baarle

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments