Závod míru U23 Grand Prix Priessnitz spa

Portugalczyk Ivo Oliveira wygrał prolog Wyścigu Pokoju dla orlików. Najlepszy z Polaków, Piotr Konwa zajął jedenaste miejsce.

Prologiem w Krnovie rozpoczął się dziś wyścig Grand Prix Priessnitz spa, czyli Wyścig Pokoju dla kolarzy poniżej 23. roku życia. Do pokonania w pierwszym dniu orlicy mieli tylko 2000 metrów.

Wśród 21. startujących drużyn była reprezentacja Polski w składzie: Piotr Konwa, Piotr Pękala, Marcin Karbowy i Artur Sowiński.

Najlepszy okazał się Portugalczyk Ivo Oliveira, który wyprzedził Duńczyka Caspera Pedersena o…trzy setne sekundy! Trzecie miejsce wywalczył Kevin Geniets (Luksemburg), który do zwycięzcy stracił osiem dziesiątych sekundy.

Najlepszym z Polaków był Piotr Konwa, który zajął jedenaste miejsce. Marcin Karbowy był 44, Artur Sowiński 65, a Piotr Pękala 108.

Wyniki prologu:

01 Leader jersey Ivo Oliveira 1996 Axeon – Hagens Berman 02:13 01 02:13
02 Casper Pedersen 1996 Team Giant – Castelli + 00 02 + 00
03 Kevin Geniets 1997 Chambéry Cyclisme Formation + 00 03 + 00
04 Benoit Cosnefroy 1995 Chambéry Cyclisme Formation + 01 04 + 01
05 Syver Wærstad 1996 Uno-X Hydrogen + 02 05 + 02
06 Matteo Sobrero 1997 Team Colpack + 02 06 + 02
07 Hampus Anderberg 1996 Christina Jewelry – Kuma + 03 07 + 03
08 Ian Garrison 1998 Axeon – Hagens Berman + 03 08 + 03
09 Patrick Gamper 1997 Tirol Cycling Team + 03 09 + 03
10 Anders Skaarseth 1995 Joker Icopal + 03 10 + 03
11 Piotr Konwa 1995 Tc Chrobry Scott Głogów + 03 11 + 03
12 Zeke Mostov 1996 Aevolo Cycling + 04 12 + 04
13 Jacob Hennessy 1996 100% ME + 05 13 + 05
14 Ethan Hayter 1998 100% ME + 05 14 + 05
15 Tobias Foss 1997 Joker Icopal + 05 15 + 05
16 Angus David Claxton 1997 100% ME + 05 16 + 05
17 Ziga Rucigaj 1995 Rog – Ljubljana + 05 17 + 05
18 Rasmus Tiller 1996 Joker Icopal + 05 18 + 05
19 Rens Tulner 1998 Delta Cycling Rotterdam + 05 19 + 05
20 Mathias Jørgensen 1997 Team Giant – Castelli + 06 20 + 06
21 Ide Schelling 1998 SEG Racing Academy + 06 21 + 06
22 Mikkel Frølich Honore 1997 Lotto-Soudal U23 + 06 22 + 06
23 Axel Journiaux 1995 Vendée U + 06 23 + 06
24 Johannes Schinnagel 1996 Team Felbermayr – Simplon Wels + 06 24 + 06
25 Luca Cairoli 1995 V.C.Mendrisio-PL Valli + 06 25 + 06
26 Filippo Rocchetti 1996 Zalf Euromobil Désirée Fior + 06 26 + 06
27 Victor Lafay 1996 Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 06 27 + 06
28 Julian Mertens 1997 VL Technics-Experza-Abutriek + 07 28 + 07
29 Joao Almeida 1998 Unieuro Trevigiani + 07 29 + 07
30 Lukas Schlemmer 1995 Team Felbermayr – Simplon Wels + 07 30 + 07
31 Roman Lehky 1996 Topforex-Lapierre Pro Cy + 07 31 + 07
32 Gasper Katrasnik 1995 Adria Mobil + 07 32 + 07
33 Marten Kooistra 1997 SEG Racing Academy + 07 33 + 07
34 Tadej Pogacar 1998 Rog – Ljubljana + 07 34 + 07
35 Jaap De Jong 1995 Chambéry Cyclisme Formation + 07 35 + 07
36 Marc Hirschi 1998 BMC Development Team + 07 36 + 07
37 Nico Selenati 1996 Team MG Project + 07 37 + 07
38 Simon Guglielmi 1997 CR4C Roanne + 07 38 + 07
39 Atsushi Oka 1995 Utsunomiya – Blitzen + 07 39 + 07
40 Kristian Aasvold 1995 Team Sparebanken Sør + 07 40 + 07
41 Anthony Rappo 1995 Team Humard Vélo-Passion + 07 41 + 07
42 Bjorg Lambrecht 1997 Lotto-Soudal U23 + 08 42 + 08
43 Hayato Okamoto 1995 Aisan Racing Team + 08 43 + 08
44 Marcin Karbowy 1995 KK Tarnovia Tarnowo Podgo + 08 44 + 08
45 Christian Koch 1996 LKT Team Brandenburg + 08 45 + 08
46 Florian Stork 1997 Development Team Sunweb + 08 46 + 08
47 Rei Onodera 1995 Utsunomiya – Blitzen + 08 47 + 08
48 Steff Cras 1996 BMC Development Team + 09 48 + 09
49 Izidor Penko 1996 Rog – Ljubljana + 09 49 + 09
50 Stepan Kurianov 1996 Gazprom-Rusvelo U23 + 09 50 + 09
51 Lucas De Rossi 1995 V.C.La Pomme Marseille + 09 51 + 09
52 Georg Zimmerman 1997 Team Felbermayr – Simplon Wels + 09 52 + 09
53 Dominik Neuman 1995 Topforex-Lapierre Pro Cy + 09 53 + 09
54 Tiago Gomes Antunes 1997 Sicasal – Constantinos-Delta + 09 54 + 09
55 Niklas Eg 1995 Team Virtu Pro – Veloconcept + 09 55 + 09
56 Michal Schlegel 1995 CCC Sprandi Polkowice + 10 56 + 10
57 Gordian Banzer 1996 Team Hörmann + 10 57 + 10
58 Matthew Bostock 1997 100% ME + 10 58 + 10
59 Jorge Magalhaes 1997 Miranda-Mortagua + 10 59 + 10
60 Pit Leyder 1997 Leopard Pro Cycling + 10 60 + 10
61 Jonas Abrahamsen 1995 Uno-X Hydrogen + 10 61 + 10
62 Justin Paroz 1996 Team Hörmann + 10 62 + 10
63 Grigoriy Shtein 1996 Astana City + 10 63 + 10
64 Jaka Primozic 1998 Kk Kranj + 10 64 + 10
65 Artur Sowinski 1997 GKS Cartusia + 10 65 + 10
66 Anton Kuzmin 1996 Astana City + 10 66 + 10
67 Artem Nych 1995 Gazprom – RusVelo + 11 67 + 11
68 Ward Jaspers 1997 Lotto-Soudal U23 + 11 68 + 11
69 Masahiro Ishigami 1997 A.V.C.Aix en Provence + 11 69 + 11
70 Filip Bengtsson 1995 Christina Jewelry – Kuma + 11 70 + 11
71 Dennis Van Der Horst 1998 Metec – TKH p/b Mantel + 11 71 + 11
72 Daniel Savini 1997 Maltinti Lampadari – Banca di Cambi + 11 72 + 11
73 Markus Freiberger 1995 Tirol Cycling Team + 11 73 + 11
74 Yuriy Natarov 1996 Astana City + 11 74 + 11
75 Galym Akhmetov 1995 Astana City + 12 75 + 12
76 Thimo Willems 1996 EFC-L&R-Vulsteke + 12 76 + 12
77 Christopher Blevins 1998 Axeon – Hagens Berman + 12 77 + 12
78 Benjamin Brkic 1996 Tirol Cycling Team + 12 78 + 12
79 Martin Lavric 1998 Attaque Team Gusto + 12 79 + 12
80 Magnus Bak Klaris 1996 ColoQuick – Cult + 12 80 + 12
81 Dinmukhammed Ulysbayev 1998 Astana City + 12 81 + 12
82 Pontus Kastemyr 1995 Team Tre Berg-Postnord + 12 82 + 12
83 Lucas Eriksson 1996 SEG Racing Academy + 12 83 + 12
84 Marcel Neuhauser 1997 Team Felbermayr – Simplon Wels + 12 84 + 12
85 Jakub Otruba 1998 SKC Tufo – Prostejov + 12 85 + 12
86 Adam Hartley 1998 100% ME + 13 86 + 13
87 Jesper Schultz 1996 ColoQuick – Cult + 13 87 + 13
88 Francesco Romano 1997 Team Palazzago + 13 88 + 13
89 Jiri Sorm 1997 Elkov – Author + 13 89 + 13
90 Harm Vanhoucke 1997 Lotto-Soudal U23 + 13 90 + 13
91 Martin Salmon 1997 Development Team Sunweb + 13 91 + 13
92 Jiri Petrus 1996 Topforex-Lapierre Pro Cy + 13 92 + 13
93 Vadim Pronskiy 1998 Astana City + 14 93 + 14
94 Felix Gall 1998 Development Team Sunweb + 14 94 + 14
95 Cristian Scaroni 1997 General Store Bottoli Zardini + 14 95 + 14
96 Hannes Bergström Frisk 1995 – + 14 96 + 14
97 Takeaki Amezawa 1995 Utsunomiya – Blitzen + 14 97 + 14
98 Reece Wood 1998 100% ME + 14 98 + 14
99 Jonathan Brown 1997 Axeon – Hagens Berman + 14 99 + 14
100 Mykyta Zubenko 1995 ISD-Jorbi Continental Team + 15 100 + 15
101 Sofiane Merignat 1997 V.C.La Pomme Marseille + 15 101 + 15
102 Iurii Shumilov 1995 ISD-Jorbi Continental Team + 16 102 + 16
103 Nikita Razumov 1996 Gazprom-Rusvelo U23 + 17 103 + 17
104 Johannes Adamietz 1998 Team Heizomat + 17 104 + 17
105 Anatoliy Budyak 1995 ISD-Jorbi Continental Team + 17 105 + 17
106 Ayumu Watanabe 1998 Team Morning + 17 106 + 17
107 David Ribeiro 1995 Liberty Seguros-Carglass + 17 107 + 17
108 Piotr Pekala 1998 KS Pogon Mostostal Pulawy + 18 108 + 18
109 Rinat Udod 1996 ISD-Jorbi Continental Team + 18 109 + 18
110 Alexandr Kulikovskiy 1997 Gazprom-Rusvelo U23 + 19 110 + 19
111 Evgeny Kobernyak 1995 Gazprom-Rusvelo U23 + 20 111 + 20
112 Luca Covili 1997 Team Palazzago + 20 112 + 20
113 Goncalo Carvalho 1997 Miranda-Mortagua + 21 113 + 21
114 Maxime Weyrich 1997 VV Tooltime Preizerdaul + 21 114 + 21
115 Roman Kustadinchev 1995 – + 21 115 + 21
116 Cameron Beard 1998 CCB Team + 22 116 + 22
117 Yurii Burchenia 1998 – + 22 117 + 22
118 Larry Valvasori 1996 Team Differdange – Losch + 27 118 + 27
119 Joris Nieuwenhuis 1996 Development Team Sunweb + 27 119 + 27
DNS Gracjan Szelag 1995