Ilnur Zakarin zaatakował swoich współtowarzyszy z ucieczki i samotnie dojechał do mety w Imoli. W końcówce ładnie pojechał Maciej Paterski i zakończył dzisiejsze zmagania na 8 miejscu.

Oleg Tinkov chce, aby wyścigi kolarskie rozgrywane były na torach Formuły 1. Ciężko stwierdzić, czy organizatorzy Giro d’Italia mieli na uwadze pomysły ekscentrycznego Rosjanina, ale dzisiaj właściciel ekipy Tinkoff – Saxo mógł oglądać swój pomysł w praktyce. Kolarze finiszowali na torze F1 w Imoli, gdzie mieli do pokonania cztery pętle w okół Autodromo Enzo Ferrari.

profil 11

Od początku etapu było mnóstwo prób odjazdu, jednak dopiero po około 30 kilometrach uformowała się ucieczka dnia. W niej znalazł się po raz kolejny na tegorocznym Giro zawodnik CCC Sprandi Polkowice – Marek Rutkiewicz. Oprócz Polaka w ucieczce znaleźli się Benat Intxausti i Ruben Fernandez (Movistar), Carlos Betancur i Matteo Montaguti (Ag2r), Diego Rosa (Astana), Ryder Hesjedal (Cannondale – Garmin), Illnur Zakarin (Katusha), Franco Pellizotti (Androni Giocatolli) oraz Steven Kruijswijk (LottoNL – Jumbo). Najwięcej udało im się osiągnąć niecałe 4 minuty przewagi.

Dojeżdżając do toru w Imoli peleton podzielił się na dwie części. Pomiędzy dwoma grupami jechał niestety m. in. Przemysław Niemiec. Gdy ucieczka przejeżdżała po raz pierwszy przez linię mety peleton tracił do czołówki 50 sekund, głównie za sprawą pracy kolarzy BMC. Podczas drugiej pętli z peletonu zaatakował Stefan Küng (BMC), a ucieczka zwiększyła przewagę do 1 minuty i 40 sekund. Niestety na podjeździe pod Tre Monti tempa nie wytrzymali Marek Rutkiewicz i Matteo Montaguti.

Trzeci podjazd pod Tre Monti był górską premią, która wygrał Zakarin i na zjeździe ruszył sam, zostawiajac współtowarzyszy ucieczki. Do mety zostawało niecałe 20 kilometrów, a Rosjanin miał minutę i 20 sekund przewagi nad goniącym go peletonem. Kilometry uciekały, a w peletonie rządy objęła drużyna Oriki. Australijczycy jednak nie mogli zmniejszyć różnicy dzielących peleton do Zakarina. Na szczycie ostatniego podjazdu pod Tre Monti zawodnik Katushy miał 1:40 przewagi i stało się jasne, że na zjeździe nie da się doścignąć.

Wydawało się, że peleton jedzie spokojnie i pozwoli dojechać uciekinierom ze sporą przewagą, a na końcu podjazdu na atak zdecydował się Alberto Contador (Tinkoff – Saxo) i zyskał niewielką przewagę. Na atak Hiszpana nie był w stanie odpowiedzieć Fabio Aru, ale na szczęście zawodnika Astany atak Pistolero został po chwili skasowany. 3 kilometry przed metą swojej szansy spróbował Maciej Paterski.

Po niecałych czterech godzinach jazdy samotnie do mety dojechał Zakarin. Drugi na metę wjechał Carlos Betancur, a podium uzupełnił Franco Pellizotti. Na ósmej pozycji etap zakończył Maciej Paterski, a 11. był Grega Bole.

Wyniki 11. etapu:

1 Ilnur ZAKARIN RUS KAT 3:55:08
2 Carlos Alberto BETANCUR GOMEZ COL ALM +53
3 Franco PELLIZOTTI ITA AND +53
4 Benat INTXAUSTI ELORRIAGA ESP MOV +53
5 Diego ROSA ITA AST +53
6 Steven KRUIJSWIJK NED TLJ +53
7 Ryder HESJEDAL CAN TCG +53
8 Maciej PATERSKI POL CCC +58
9 Philippe GILBERT BEL BMC +58
10 Juan Jose LOBATO DEL VALLE ESP MOV +1:02
11 Grega BOLE SLO CCC +1:02
12 Francesco GAVAZZI ITA STH +1:02
13 Manuele MORI ITA LAM +1:02
14 Simon GESCHKE GER TGA +1:02
15 Simon GERRANS AUS OGE +1:02
16 Michael MATTHEWS AUS OGE +1:02
17 Pavel KOCHETKOV RUS KAT +1:02
18 Jurgen VAN DEN BROECK BEL LTS +1:02
19 Andrey AMADOR BAKKAZAKOVA CRC MOV +1:02
20 Alberto CONTADOR VELASCO ESP TCS +1:02
21 Fabio ARU ITA AST +1:02
22 Leopold KONIG CZE SKY +1:02
23 Mikel LANDA MEANA ESP AST +1:02
24 Jon IZAGUIRRE INSAUSTI ESP MOV +1:02
25 Marcus BURGHARDT GER BMC +1:02
26 Maxime MONFORT BEL LTS +1:02
27 Branislau SAMOILAU BLR CCC +1:02
28 Damiano CARUSO ITA BMC +1:02
29 Rigoberto URAN URAN COL EQS +1:02
30 Roman KREUZIGER CZE TCS +1:02
31 Richie PORTE AUS SKY +1:02
32 Davide FORMOLO ITA TCG +1:02
33 Stef CLEMENT NED IAM +1:02
34 Mikel NIEVE ITURALDE ESP SKY +1:02
35 Alexandre GENIEZ FRA FDJ +1:02
36 Alessandro BISOLTI ITA NIP +1:02
37 Luis Leon SANCHEZ GIL ESP AST +1:02
38 Maxime BOUET FRA EQS +1:02
39 Damiano CUNEGO ITA NIP +1:02
40 Michael ROGERS AUS TCS +1:02
41 Dario CATALDO ITA AST +1:02
42 Yury TROFIMOV RUS KAT +1:02
43 Luca CHIRICO ITA BAR +1:02
44 Darwin ATAPUMA HURTADO COL BMC +1:02
45 Andre Fernando S. Martins CARDOSO POR TCG +1:02
46 Giovanni VISCONTI ITA MOV +1:02
47 Tanel KANGERT EST AST +1:02
48 Amaël MOINARD FRA BMC +1:02
49 Andrey ZEITS KAZ AST +1:02
50 Martijn KEIZER NED TLJ +1:02
51 Manuele BOARO ITA TCS +1:09
52 Sergio Miguel MOREIRA PAULINHO POR TCS +1:09
53 Marco FRAPPORTI ITA AND +1:09
54 Davide MALACARNE ITA AST +1:19
55 Paolo TIRALONGO ITA AST +2:52
56 Matteo MONTAGUTI ITA ALM +3:06
57 Stefan KUENG SUI BMC +4:26
58 Ivan BASSO ITA TCS +6:14
59 Pier Paolo DE NEGRI ITA NIP +6:14
60 Kanstantsin SIUTSOU BLR SKY +6:49
61 Giacomo BERLATO ITA NIP +6:49
62 Salvatore PUCCIO ITA SKY +6:49
63 Bernhard EISEL AUT SKY +6:49
64 Matteo TOSATTO ITA TCS +6:49
65 Simon CLARKE AUS OGE +6:55
66 Igor ANTON HERNANDEZ ESP MOV +6:55
67 Jhoan Esteban CHAVES RUBIO COL OGE +6:55
68 Bertjan LINDEMAN NED TLJ +6:55
69 Sergei CHERNETSKI RUS KAT +6:55
70 Fabio SABATINI ITA EQS +7:28
71 Tom BOONEN BEL EQS +7:28
72 Stefano PIRAZZI ITA BAR +10:12
73 Marek RUTKIEWICZ POL CCC +10:12
74 Brent BOOKWALTER USA BMC +13:19
75 Luke DURBRIDGE AUS OGE +18:05
76 Ruben FERNANDEZ ESP MOV +18:05
77 Ivan ROVNY RUS TCS +18:05
78 Christopher JUUL JENSEN DEN TCS +18:08
79 Diego ** ULISSI ITA LAM +19:05
80 Jan POLANC SLO LAM +19:05
81 Rick ZABEL GER BMC +19:05
82 Fumiyuki BEPPU JPN TFR +19:05
83 Eduard Michael GROSU ROU NIP +19:05
84 Stig BROECKX BEL LTS +19:05
85 Patrick GRETSCH GER ALM +19:05
86 Tobias LUDVIGSSON SWE TGA +19:05
87 Tsgabu Gebremaryam GRMAY ETH LAM +19:05
88 Alessandro PETACCHI ITA STH +19:05
89 Alan MARANGONI ITA TCG +19:05
90 Axel DOMONT FRA ALM +19:05
91 Clement CHEVRIER FRA IAM +19:05
92 Julien BERARD FRA ALM +19:05
93 Jonathan MONSALVE VEN STH +19:05
94 Serghei TVETCOV ROU AND +19:05
95 Nikias ARNDT GER TGA +19:05
96 André GREIPEL GER LTS +19:05
97 Cédric PINEAU FRA FDJ +19:05
98 Murilo Antonio FISCHER BRA FDJ +19:05
99 Nick VAN DER LIJKE NED TLJ +19:05
100 Sander ARMEE BEL LTS +19:05
101 Petr VAKOC CZE EQS +19:05
102 Przemyslaw NIEMIEC POL LAM +19:05
103 Sylvain CHAVANEL FRA IAM +19:05
104 Chad HAGA USA TGA +19:05
105 Greg HENDERSON NZL LTS +19:05
106 Sam BEWLEY NZL OGE +19:05
107 Jérôme PINEAU FRA IAM +19:05
108 Adam HANSEN AUS LTS +19:05
109 Jaroslaw MARYCZ POL CCC +19:05
110 Eugenio ALAFACI ITA TFR +19:05
111 Nikolay MIHAYLOV BUL CCC +19:05
112 Iljo KEISSE BEL EQS +19:05
113 Lukasz OWSIAN POL CCC +19:05
114 Thomas DANIELSON USA TCG +19:05
115 Fabio SILVESTRE POR TFR +19:05
116 Bartlomiej MATYSIAK POL CCC +19:05
117 Lars Ytting BAK DEN LTS +19:05
118 Hubert DUPONT FRA ALM +19:05
119 Mauro FINETTO ITA STH +19:05
120 Sébastien REICHENBACH SUI IAM +19:05
121 Gianfranco ZILIOLI ITA AND +19:05
122 Silvan DILLIER SUI BMC +19:05
123 Michael HEPBURN AUS OGE +19:05
124 Giacomo NIZZOLO ITA TFR +19:05
125 Cheng JI CHN TGA +19:05
126 Davide APPOLLONIO ITA AND +19:05
127 Maarten TJALLINGII NED TLJ +19:05
128 Kévin REZA FRA FDJ +19:05
129 Fabio FELLINE ITA TFR +19:05
130 Rick FLENS NED TLJ +19:05
131 Tom Jelte SLAGTER NED TCG +19:05
132 Elia VIVIANI ITA SKY +19:05
133 Tom STAMSNIJDER NED TGA +19:05
134 Maxim BELKOV RUS KAT +19:05
135 Janier Alexis ACEVEDO COLLE COL TCG +19:05
136 Sebastian HENAO GOMEZ COL SKY +19:05
137 Sacha MODOLO ITA LAM +19:05
138 Dayer Uberney QUINTANA ROJAS COL MOV +19:05
139 Simone STORTONI ITA AND +19:05
140 Vasil KIRYIENKA BLR SKY +19:05
141 Moreno HOFLAND NED TLJ +19:05
142 Sylwester SZMYD POL CCC +19:05
143 Sergey LAGUTIN RUS KAT +19:05
144 Riccardo STACCHIOTTI ITA NIP +19:05
145 Kenny ELISSONDE FRA FDJ +19:05
146 Alessandro MALAGUTI ITA NIP +19:05
147 Maximiliano Ariel RICHEZE ARG LAM +19:05
148 Marco COLEDAN ITA TFR +19:05
149 Sonny COLBRELLI ITA BAR +19:05
150 Nicola RUFFONI ITA BAR +19:05
151 Enrico BATTAGLIN ITA BAR +19:05
152 Davide VILLELLA ITA TCG +19:05
153 David DE LA CRUZ MELGAREJO ESP EQS +19:05
154 Boy VAN POPPEL NED TFR +19:05
155 Calvin WATSON AUS TFR +19:05
156 Brett LANCASTER AUS OGE +19:05
157 Hugo HOULE CAN ALM +19:05
158 Francesco Manuel BONGIORNO ITA BAR +19:05
159 Jussi VEIKKANEN FIN FDJ +19:05
160 Heinrich HAUSSLER AUS IAM +19:05
161 Luka MEZGEC SLO TGA +19:05
162 Pieter WEENING NED OGE +19:05
163 Roberto FERRARI ITA LAM +19:05
164 Arnaud COURTEILLE FRA FDJ +19:05
165 Oscar GATTO ITA AND +19:05
166 Marco BANDIERA ITA AND +19:05
167 Kristof VANDEWALLE BEL TFR +19:05
168 Gang XU CHN LAM +19:05
169 Francis MOUREY FRA FDJ +19:05
170 Manuel BELLETTI ITA STH +19:05
171 Alexander PORSEV RUS KAT +19:05
172 Eugert ZHUPA ALB STH +19:05
173 Luca PAOLINI ITA KAT +19:05
174 Anthony ROUX FRA FDJ +19:05
175 Rinaldo NOCENTINI ITA ALM +19:05
176 Edoardo ZARDINI ITA BAR +19:05
177 Enrico BARBIN ITA BAR +19:05
178 Bert DE BACKER BEL TGA +19:05
179 Elia FAVILLI ITA STH +19:05
180 Matteo BUSATO ITA STH +19:05
181 Jesus HERRADA LOPEZ ESP MOV +19:05
182 Nicola BOEM ITA BAR +19:05
183 Louis VERVAEKE BEL LTS +19:05
184 Aleksejs SARAMOTINS LAT IAM +19:05
185 Nathan BROWN USA TCG +19:05
186 Caleb FAIRLY USA TGA +19:05
187 Roger KLUGE GER IAM +19:05

Klasyfikacja generalna po 11. etapie:

1 Alberto CONTADOR VELASCO ESP TCS 46:54:19
2 Fabio ARU ITA AST +3
3 Mikel LANDA MEANA ESP AST +46
4 Dario CATALDO ITA AST +1:16
5 Roman KREUZIGER CZE TCS +1:46
6 Rigoberto URAN URAN COL EQS +2:10
7 Giovanni VISCONTI ITA MOV +2:12
8 Damiano CARUSO ITA BMC +2:20
9 Andrey AMADOR BAKKAZAKOVA CRC MOV +2:24
10 Leopold KONIG CZE SKY +2:30
11 Davide FORMOLO ITA TCG +3:01
12 Richie PORTE AUS SKY +3:09
13 Damiano CUNEGO ITA NIP +3:10
14 Darwin ATAPUMA HURTADO COL BMC +3:10
15 Yury TROFIMOV RUS KAT +3:18
16 Jurgen VAN DEN BROECK BEL LTS +3:33
17 Maxime MONFORT BEL LTS +4:00
18 Amaël MOINARD FRA BMC +4:19
19 Alexandre GENIEZ FRA FDJ +4:41
20 Jon IZAGUIRRE INSAUSTI ESP MOV +5:47
21 Ryder HESJEDAL CAN TCG +6:07
22 Mikel NIEVE ITURALDE ESP SKY +7:49
23 Steven KRUIJSWIJK NED TLJ +10:30
24 Diego ROSA ITA AST +13:25
25 Paolo TIRALONGO ITA AST +13:36
26 Tanel KANGERT EST AST +13:38
27 Carlos Alberto BETANCUR GOMEZ COL ALM +20:32
28 Stef CLEMENT NED IAM +21:17
29 Andre Fernando S. Martins CARDOSO POR TCG +22:12
30 Michael ROGERS AUS TCS +25:22
31 Stefano PIRAZZI ITA BAR +27:20
32 Jhoan Esteban CHAVES RUBIO COL OGE +27:30
33 Przemyslaw NIEMIEC POL LAM +29:28
34 Benat INTXAUSTI ELORRIAGA ESP MOV +29:47
35 Luis Leon SANCHEZ GIL ESP AST +32:49
36 Sébastien REICHENBACH SUI IAM +33:57
37 Pavel KOCHETKOV RUS KAT +34:15
38 Jonathan MONSALVE VEN STH +36:55
39 Jan POLANC SLO LAM +38:31
40 Francesco Manuel BONGIORNO ITA BAR +41:00
41 Ilnur ZAKARIN RUS KAT +41:20
42 Martijn KEIZER NED TLJ +43:25
43 Francesco GAVAZZI ITA STH +44:17
44 Philippe GILBERT BEL BMC +45:03
45 Kanstantsin SIUTSOU BLR SKY +45:11
46 Franco PELLIZOTTI ITA AND +47:13
47 Igor ANTON HERNANDEZ ESP MOV +47:34
48 Matteo MONTAGUTI ITA ALM +48:30
49 Kenny ELISSONDE FRA FDJ +49:24
50 Branislau SAMOILAU BLR CCC +51:46
51 Andrey ZEITS KAZ AST +51:53
52 Simon CLARKE AUS OGE +52:40
53 Mauro FINETTO ITA STH +54:11
54 Ivan BASSO ITA TCS +55:57
55 Diego ** ULISSI ITA LAM +56:04
56 Sylwester SZMYD POL CCC +56:25
57 Sergey LAGUTIN RUS KAT +57:21
58 Simon GERRANS AUS OGE +58:52
59 Fabio FELLINE ITA TFR +59:00
60 Francis MOUREY FRA FDJ +1:02:33
61 Maxime BOUET FRA EQS +1:02:36
62 Simone STORTONI ITA AND +1:03:02
63 Michael MATTHEWS AUS OGE +1:03:47
64 Jesus HERRADA LOPEZ ESP MOV +1:04:09
65 Grega BOLE SLO CCC +1:04:32
66 Alessandro BISOLTI ITA NIP +1:04:58
67 Hubert DUPONT FRA ALM +1:28:47
68 Sebastian HENAO GOMEZ COL SKY +1:54:47
69 Silvan DILLIER SUI BMC +1:06:58
70 Tsgabu Gebremaryam GRMAY ETH LAM +1:07:21
71 Sylvain CHAVANEL FRA IAM +1:07:23
72 Tom Jelte SLAGTER NED TCG +1:07:49
73 David DE LA CRUZ MELGAREJO ESP EQS +1:08:46
74 Stefan KUENG SUI BMC +1:12:25
75 Simon GESCHKE GER TGA +1:14:30
76 Clement CHEVRIER FRA IAM +1:14:56
77 Manuele BOARO ITA TCS +1:15:26
78 Sander ARMEE BEL LTS +1:15:57
79 Salvatore PUCCIO ITA SKY +1:15:59
80 Thomas DANIELSON USA TCG +1:16:07
81 Manuele MORI ITA LAM +1:16:16
82 Adam HANSEN AUS LTS +1:18:49
83 Davide VILLELLA ITA TCG +1:19:10
84 Maciej PATERSKI POL CCC +1:19:39
85 Axel DOMONT FRA ALM +1:19:50
86 Gianfranco ZILIOLI ITA AND +1:21:37
87 Ruben FERNANDEZ ESP MOV +1:22:52
88 Kristof VANDEWALLE BEL TFR +1:23:02
89 Enrico BATTAGLIN ITA BAR +1:23:21
90 Edoardo ZARDINI ITA BAR +1:26:02
91 Marcus BURGHARDT GER BMC +1:27:06
92 Nathan BROWN USA TCG +1:27:14
93 Luca PAOLINI ITA KAT +1:28:34
94 Sonny COLBRELLI ITA BAR +1:29:40
95 Patrick GRETSCH GER ALM +1:29:44
96 Vasil KIRYIENKA BLR SKY +1:29:59
97 Brent BOOKWALTER USA BMC +1:32:46
98 Davide MALACARNE ITA AST +1:33:37
99 Juan Jose LOBATO DEL VALLE ESP MOV +1:34:02
100 Elia FAVILLI ITA STH +1:34:20
101 Enrico BARBIN ITA BAR +1:34:29
102 Marek RUTKIEWICZ POL CCC +1:35:04
103 Tobias LUDVIGSSON SWE TGA +1:35:14
104 Anthony ROUX FRA FDJ +1:35:27
105 Marco FRAPPORTI ITA AND +1:35:51
106 Matteo TOSATTO ITA TCS +1:37:02
107 Fabio SABATINI ITA EQS +1:37:45
108 Janier Alexis ACEVEDO COLLE COL TCG +1:38:43
109 Sergio Miguel MOREIRA PAULINHO POR TCS +1:38:47
110 Luca CHIRICO ITA BAR +1:39:32
111 Chad HAGA USA TGA +1:39:39
112 Rinaldo NOCENTINI ITA ALM +1:42:44
113 Bertjan LINDEMAN NED TLJ +1:44:03
114 Pieter WEENING NED OGE +1:44:10
115 Davide APPOLLONIO ITA AND +1:45:47
116 Alessandro PETACCHI ITA STH +1:46:27
117 Giacomo BERLATO ITA NIP +1:48:49
118 Hugo HOULE CAN ALM +1:50:07
119 Tom BOONEN BEL EQS +1:50:15
120 Petr VAKOC CZE EQS +1:50:42
121 Manuel BELLETTI ITA STH +1:50:56
122 Cédric PINEAU FRA FDJ +1:51:01
123 Luke DURBRIDGE AUS OGE +1:51:29
124 Julien BERARD FRA ALM +1:53:10
125 Matteo BUSATO ITA STH +1:53:41
126 Arnaud COURTEILLE FRA FDJ +1:53:53
127 Kévin REZA FRA FDJ +1:53:54
128 Pier Paolo DE NEGRI ITA NIP +1:53:56
129 Lars Ytting BAK DEN LTS +1:54:00
130 Heinrich HAUSSLER AUS IAM +1:55:14
131 Nick VAN DER LIJKE NED TLJ +1:56:29
132 Dayer Uberney QUINTANA ROJAS COL MOV +1:57:48
133 Lukasz OWSIAN POL CCC +1:57:53
134 Elia VIVIANI ITA SKY +1:58:36
135 Sam BEWLEY NZL OGE +1:58:51
136 Sacha MODOLO ITA LAM +1:58:57
137 André GREIPEL GER LTS +1:59:38
138 Maximiliano Ariel RICHEZE ARG LAM +2:00:44
139 Maxim BELKOV RUS KAT +2:01:56
140 Murilo Antonio FISCHER BRA FDJ +2:02:09
141 Maarten TJALLINGII NED TLJ +2:02:36
142 Sergei CHERNETSKI RUS KAT +2:02:42
143 Roberto FERRARI ITA LAM +2:03:10
144 Caleb FAIRLY USA TGA +2:03:29
145 Eugenio ALAFACI ITA TFR +2:03:48
146 Fumiyuki BEPPU JPN TFR +2:05:01
147 Jaroslaw MARYCZ POL CCC +2:05:10
148 Alan MARANGONI ITA TCG +2:06:46
149 Ivan ROVNY RUS TCS +2:07:20
150 Brett LANCASTER AUS OGE +2:08:16
151 Giacomo NIZZOLO ITA TFR +2:08:32
152 Gang XU CHN LAM +2:09:00
153 Luka MEZGEC SLO TGA +2:10:22
154 Moreno HOFLAND NED TLJ +2:11:16
155 Greg HENDERSON NZL LTS +2:11:46
156 Alexander PORSEV RUS KAT +2:12:55
157 Christopher JUUL JENSEN DEN TCS +2:14:19
158 Bartlomiej MATYSIAK POL CCC +2:14:28
159 Bernhard EISEL AUT SKY +2:15:41
160 Fabio SILVESTRE POR TFR +2:15:44
161 Rick ZABEL GER BMC +2:16:02
162 Jérôme PINEAU FRA IAM +2:17:19
163 Nikolay MIHAYLOV BUL CCC +2:17:36
164 Serghei TVETCOV ROU AND +2:17:46
165 Iljo KEISSE BEL EQS +2:18:00
166 Nikias ARNDT GER TGA +2:20:46
167 Rick FLENS NED TLJ +2:21:23
168 Boy VAN POPPEL NED TFR +2:23:27
169 Nicola RUFFONI ITA BAR +2:26:01
170 Calvin WATSON AUS TFR +2:28:07
171 Louis VERVAEKE BEL LTS +2:28:18
172 Riccardo STACCHIOTTI ITA NIP +2:29:46
173 Jussi VEIKKANEN FIN FDJ +2:32:46
174 Alessandro MALAGUTI ITA NIP +2:33:32
175 Tom STAMSNIJDER NED TGA +2:34:13
176 Eduard Michael GROSU ROU NIP +2:34:19
177 Nicola BOEM ITA BAR +2:34:21
178 Oscar GATTO ITA AND +2:34:57
179 Bert DE BACKER BEL TGA +2:35:12
180 Marco BANDIERA ITA AND +2:35:41
181 Stig BROECKX BEL LTS +2:36:24
182 Eugert ZHUPA ALB STH +2:38:51
183 Roger KLUGE GER IAM +2:43:03
184 Michael HEPBURN AUS OGE +2:43:06
185 Cheng JI CHN TGA +2:44:43
186 Aleksejs SARAMOTINS LAT IAM +2:51:07
187 Marco COLEDAN ITA TFR +2:53:02