Kolejną etapówką w krajowym kalendarzu jest wyścig Bałtyk – Karkonosze Tour. Kilka płaskich etapów, jazda indywidualna na czas na Przełęcz Okraj i ciężki odcinek z metą w Karpaczu – każdy kolarz powinien znaleźć coś dla siebie. Ciekawa trasa sprawiła, że na starcie zobaczymy aż 22 drużyny!

XXIII Międzynarodowy Wyścig Kolarski Bałtyk – Karkonosze Tour, w tym roku wpisany do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI), potrwa od 19 do 24 maja i składa się z sześciu etapów, których łączna długość wynosi 758,1 km.

Po nieudanej obronie tytułu w Grodach Piastowskich drużyna CCC Sprandi Polkowice wysyła do Kołobrzegu mocny skład. Z jedynką na plecach pojedzie Mateusz Taciak, który zajął w Grodach 2. miejsce i znajduje się w dobrej formie. Czasówka pod Okraj powinna sprzyjać zawodnikowi CCC i to on wyrasta na głównego faworyta do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej. W składzie “Pomarańczowych” w cięższym terenie wartościowymi zawodnikami na pewno będą Leszek Pluciński, Adrian Honkisz i Tomasz Kiendyś, a w sprincie powinien powalczyć Włoch Christian Della Stelle.

Podopieczni Wojciecha Pawlaka, a więc drużyna Domin Sport również w mocnym zestawieniu zamelduje się na starcie tegorocznego wyścigu. 16. miejsce Pawła Charuckiego w Grodach nie jest być może olśniewającym wynikiem, jednak tacy kolarze jak Mariusz Witecki i Kamil Zieliński są zawsze groźni na polskich szosach.

Często donosimy o sukcesach Marcina Białobłockiego, który ściga się w drużynie One Pro Cycling. Tym razem będzie okazja by zobaczyć naszego kolarza w Polsce. Wydaje się, że Białobłocki będzie liderem “Wyspiarzy”, a kilka niezłych rezultatów w tym roku świadczy, że Polak jest w dobrej formie.

Polsko – ukraińska fuzja, czyli Kolss – BDC również w mocnym zestawieniu. Lider i zwycięzca etapowy z Grodów Andryi Kulyk i 5, w generalce Grodów Adam Stachowiak – to dwa nazwiska, które od razu rzucają się w oczy. Oprócz nich wystartuje również Sergey Lagkuti (wygrana w w tym roku w Moscow Cup) oraz Vitaly Buts – obecny mistrz Ukrainy. Podopieczni Dariusza Banaszka będą mocnym rywalem dla CCC. Oby tym razem “bitwa” toczyła się na kolarskie argumenty.

Do Polski silny skład wysyła reprezentacja Rosji. W koszulce Sbornej zobaczymy m. in. Alexandra Serova i Artura Ershova (jeżdżących na codzień w prokontynentalnej drużynie RusVelo) i Victora Manakova, który w tym sezonie ściga się w barwach Leopard Development Team.

Na liście startowej w barwach Whiste Team Ziemia Brzeska znajduje się nazwisko Bartosza Warchoła, który jest kolarzem… Cycling Academy wspieranej przez Petera Sagana. Warchoł zajął 9. miejsce w klasyfikacji końcowej “Grodów” i można oczekiwać, że powalczy o wysoką pozycje w Bałtyk – Karkonosze Tour.

Tak duża liczba drużyn jest imponująca. Oprócz drużyn zawodowych w wyścigu wystartują również drużyny… dość egzotyczne, jak reprezentacja Maroka. W Kołobrzegu zameldują się też amatorskie ekipy z Francji – Martigues Sport Cyclisme oraz z Danii – Randers Cykleklub, a także kilka drużyn niemieckich oraz Tarnovia Tarnowo Podgórne pod batutą Piotra Brońskiego.

Pełna wstępna lista startowa Bałtyk – Karkonosze Tour 2015 > tutaj

Poszczególne etapy Bałtyk – Karkonosze Tour 2015:

19.05.2015 PROLOG KOŁOBRZEG (kryterium) eliminator
20.05.2015 I ETAP KOŁOBRZEG – ŚWIDWIN 192,6 km
21.05.2015 II ETAP HOTEL JF „DUET” GOLENIÓW – WOLIN 106,0 km
22.05.2015 III ETAP TARNOWO PODGÓRNE – TARNOWO PODGÓRNE 210,7 km
23.06.2015 IV ETAP KOŻUCHÓW – ZGORZELEC 156,1 km
24.05.2015 V ETAP KOWARY – PRZEŁĘCZ OKRAJ (jazda na czas)  11,6 km
24.05.2015 VI ETAP PIECHOWICE – KARPACZ  79,3 km

 

naszosiepl patronem medialnym

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Bdc beka
Bdc beka

I jak |BDC wystawi znowu 30 ludzi i bedzie chcialo sie scigac tylko pytanie z kim?
z orlikami biednymi pochowanymi w peletonie? jak ccc na giro.
polskie kolarstwo to dno

zaki
zaki

co ty nie czytałeś listy? dają 8 a samych Polaków z kilku grup łącznie 30