UCI postanowiła ukarać włoskiego kolarza po pozytywnym wyniku badania antydopingowego i podwyższonym EPO w sierpniu zeszłego roku. Rabottini znalazł się na liście zawodników, którzy złamali przepisy antydopingowe opublikowanej we wtorek.

Zwycięzca etapu na Giro d’Italia został złapany 8 sierpnia 2014 roku. Nie przyznał się do brania dopingu i powiedział, że nie było żadnych anomalii w jego paszporcie biologicznym. Jego drużyna – Neri Sottoli – zdecydowała się jednak na zawieszenie kolarza 12 września.

Ekipa została zawieszona w prawach członka Ruchu na Rzecz Wiarygodnego Kolarstwa (MPCC), a zaproszenie na tegoroczne Giro wisiało na włosku. Drużyna utraciła sponsora tytularnego, ale na szczęście zdołała podpisać kontrakt z chińską firmą budowlaną SouthEast Space Frame. To uratowało start włoskiej ekipy w pierwszym Wielkim Tourze w tym roku.

Dyskwalifikacja Rabottiniego weszła w życie 7 sierpnia 2014 roku i utrzyma się do 6 maja 2016. Dwuletnia kara została skrócona o trzy miesiące na podstawie artykułu 10.6.1, a więc za współpracę z komisją antydopingową.

Michał Kapusta

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments