Zapraszamy do zapoznania się z listą startową Giro d’Italia 2015. Na starcie aż siedmiu Polaków, sześciu z nich pojedzie w ekipie CCC Sprandi Polkowice. W ekipie Lampre – Merida powalczy Przemysław Niemiec.
Oficjalna lista startowa Giro d’Italia 2015:
AG2R LA MONDIALE
1 POZZOVIVO Domenico (ITA)
2 BERARD Julien (FRA)
3 BETANCUR GOMEZ Carlos (COL)
4 DOMONT Axel (FRA)
5 DUPONT Hubert (FRA)
6 GRETSCH Patrick (GER)
7 HOULE Hugo (CAN)
8 MONTAGUTI Matteo (ITA)
9 NOCENTINI Rinaldo (ITA)
D.S. BIONDI Laurent
ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC
11 PELLIZOTTI Franco (ITA)
12 APPOLLONIO Davide (ITA)
13 BANDIERA Marco (ITA)
14 DALL’ANTONIA Tiziano (ITA)
15 FRAPPORTI Marco (ITA)
16 GATTO Oscar (ITA)
17 STORTONI Simone (ITA)
18 TVETCOV Serghei (ROU)
19 ZILIOLI Gianfranco (ITA)
D.S. SAVIO Gianni
ASTANA PRO TEAM
21 ARU Fabio (ITA)
22 CATALDO Dario (ITA)
23 KANGERT Tanel (EST)
24 LANDA MEANA Mikel (ESP)
25 MALACARNE Davide (ITA)
26 ROSA Diego (ITA)
27 SANCHEZ GIL Luis Leon (ESP)
28 TIRALONGO Paolo (ITA)
29 ZEITS Andrey (KAZ)
D.S. SHEFER Alexandr
BARDIANI CSF
31 BONGIORNO Francesco Manuel (ITA)
32 BARBIN Enrico (ITA)
33 BATTAGLIN Enrico (ITA)
34 BOEM Nicola (ITA)
35 CHIRICO Luca (ITA)
36 COLBRELLI Sonny (ITA)
37 PIRAZZI Stefano (ITA)
38 RUFFONI Nicola (ITA)
39 ZARDINI Edoardo (ITA)
D.S. REVERBERI Roberto
BMC RACING TEAM
41 GILBERT Philippe (BEL)
42 ATAPUMA HURTADO Darwin (COL)
43 BOOKWALTER Brent (USA)
44 BURGHARDT Marcus (GER)
45 CARUSO Damiano (ITA)
46 DILLIER Silvan (SUI)
47 KUENG Stefan (SUI)
48 MOINARD Amael (FRA)
49 ZABEL Rick (GER)
D.S. BALDATO Fabio
CCC SPRANDI POLKOWICE
51 PATERSKI Maciej (POL)
52 BOLE Grega (SLO)
53 MARYCZ Jarosław (POL)
54 MATYSIAK Bartłomiej (POL)
55 MIHAYLOV Nikolay (BUL)
56 OWSIAN Łukasz (POL)
57 RUTKIEWICZ Marek (POL)
58 SAMOILAU Branislau (BLR)
59 SZMYD Sylwester (POL)
D.S. WADECKI Piotr
ETIXX – QUICK-STEP
61 URAN URAN Rigoberto (COL)
62 BOONEN Tom (BEL)
63 BOUET Maxime (FRA)
64 DE LA CRUZ MELGAREJO David (ESP)
65 KEISSE Iljo (BEL)
66 MEERSMAN Gianni (BEL)
67 SABATINI Fabio (ITA)
68 SERRY Pieter (BEL)
69 VAKOC Petr (CZE)
D.S. BRAMATI Davide
FDJ
71 GENIEZ Alexandre (FRA)
72 COURTEILLE Arnaud (FRA)
73 ELISSONDE Kenny (FRA)
74 FISCHER Murilo Antonio (BRA)
75 MOUREY Francis (FRA)
76 PINEAU Cedric (FRA)
77 REZA Kevin (FRA)
78 ROUX Anthony (FRA)
79 VEIKKANEN Jussi (FIN)
D.S. GUESDON Frederic
IAM CYCLING
81 CHAVANEL Sylvain (FRA)
82 CHEVRIER Clement (FRA)
83 CLEMENT Stef (NED)
84 HAUSSLER Heinrich (AUS)
85 KLUGE Roger (GER)
86 PELUCCHI Matteo (ITA)
87 PINEAU Jerome (FRA)
88 REICHENBACH Sebastien (SUI)
89 SARAMOTINS Aleksejs (LAT)
D.S. CARLSTROM Kjell
LAMPRE – MERIDA
91 ULISSI Diego (ITA)
92 FERRARI Roberto (ITA)
93 GRMAY Tsgabu Gebremaryam (ETH)
94 MODOLO Sacha (ITA)
95 MORI Manuele (ITA)
96 NIEMIEC Przemysław (POL)
97 POLANC Jan (SLO)
98 RICHEZE Axel Maximiliano (ARG)
99 XU Gang (CHN)
D.S. MAINI Orlando
LOTTO SOUDAL
100 VAN DEN BROECK Jurgen (BEL)
101 ARMEE Sander (BEL)
102 BAK Lars Ytting (DEN)
103 BROECKX Stig (BEL)
104 GREIPEL Andre (GER)
105 HANSEN Adam (AUS)
106 HENDERSON Gregory (NZL)
107 MONFORT Maxime (BEL)
109 VERVAEKE Louis (BEL)
D.S. LEYSEN Bart
MOVISTAR TEAM
111 INTXAUSTI ELORRIAGA Benat (ESP)
112 AMADOR BIKKAZAKOVA Andrey (CRC)
113 ANTON HERNANDEZ Igor (ESP)
114 FERNANDEZ Ruben (ESP)
115 HERRADA LOPEZ Jesus (ESP)
116 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon (ESP)
117 LOBATO DEL VALLE Juan Jose (ESP)
118 QUINTANA ROJAS Dayer Uberney (COL)
119 VISCONTI Giovanni (ITA)
D.S. GARCIA ACOSTA Jose Vicente
NIPPO – VINI FANTINI
121 CUNEGO Damiano (ITA)
122 BERLATO Giacomo (ITA)
123 BISOLTI Alessandro (ITA)
124 COLLI Daniele (ITA)
125 DE NEGRI Pier Paolo (ITA)
126 GROSU Eduard Michael (ROU)
127 ISHIBASHI Manabu (JPN)
128 MALAGUTI Alessandro (ITA)
129 STACCHIOTTI Riccardo (ITA)
D.S. GIULIANI Stefano
ORICA GREENEDGE
131 MATTHEWS Michael (AUS)
132 BEWLEY Sam (NZL)
133 CHAVES RUBIO Johan Esteban (COL)
134 CLARKE Simon (AUS)
135 DURBRIDGE Luke (AUS)
136 GERRANS Simon (AUS)
137 HEPBURN Michael (AUS)
138 LANCASTER Brett (AUS)
139 WEENING Pieter (NED)
D.S. WHITE Matthew
SOUTHEAST
141 BELLETTI Manuel (ITA)
142 BUSATO Matteo (ITA)
143 CARRETERO Ramon (PAN)
144 FAVILLI Elia (ITA)
145 FINETTO Mauro (ITA)
146 GAVAZZI Francesco (ITA)
147 MONSALVE Jonathan (VEN)
148 PETACCHI Alessandro (ITA)
149 ZHUPA Eugert (ALB)
D.S. PARSANI Serge
TEAM CANNONDALE – GARMIN
151 HESJEDAL Ryder (CAN)
152 ACEVEDO COLLE Javier Alexis (COL)
153 BROWN Nathan (USA)
154 CARDOSO Andre Fernando (POR)
155 DANIELSON Thomas (USA)
156 FORMOLO Davide (ITA)
157 MARANGONI Alan (ITA)
158 SLAGTER Tom Jelte (NED)
159 VILLELLA Davide (ITA)
D.S. WEGELIUS Charly
TEAM GIANT – ALPECIN
161 MEZGEC Luka (SLO)
162 ARNDT Nikias (GER)
163 DE BACKER Bert (BEL)
164 FAIRLY Caleb (USA)
165 GESCHKE Simon (GER)
166 HAGA Chad (USA)
167 JI Cheng (CHN)
168 LUDVIGSSON Tobias (SWE)
169 STAMSNIJDER Tom (NED)
D.S. ENGELS Addy
TEAM KATUSHA
171 PAOLINI Luca (ITA)
172 BELKOV Maxim (RUS)
173 CHERNETSKI Sergey (RUS)
174 KOCHETKOV Pavel (RUS)
175 LAGUTIN Sergey (RUS)
176 PORSEV Aleksandr (RUS)
177 TROFIMOV Yury (RUS)
178 VOROBYEV Anton (RUS)
179 ZAKARIN Ilnur (RUS)
D.S. KONYSHEV Dmitry
TEAM LOTTO NL – JUMBO
181 KRUIJSWIJK Steven NED
182 BENNETT George NZL
183 FLENS Rick NED
184 HOFLAND Moreno NED
185 KEIZER Martijn NED
186 LINDEMAN Bert Jan NED
187 TJALLINGII Maarten NED
188 VAN DER LIJKE Nick NED
189 WAGNER Robert GER
D.S. BOVEN Jan
TEAM SKY
191 PORTE Richie (AUS)
192 EISEL Bernhard (AUT)
193 HENAO GOMEZ Sebastian (COL)
194 KIRYIENKA Vasil (BLR)
195 KOENIG Leopold (CZE)
196 NIEVE ITURALDE Mikel (ESP)
197 PUCCIO Salvatore (ITA)
198 SIUTSOU Kanstantsin (BLR)
199 VIVIANI Elia (ITA)
D.S. CIONI Dario
TINKOFF SAXO
201 CONTADOR VELASCO Alberto (ESP)
202 BASSO Ivan (ITA)
203 BOARO Manuele (ITA)
204 JUUL JENSEN Christopher (DEN)
205 KREUZIGER Roman (CZE)
206 PAULINHO MOREIRA Sergio (POR)
207 ROGERS Michael (AUS)
208 ROVNY Ivan (RUS)
209 TOSATTO Matteo (ITA)
D.S. DE JONGH Steven
TREK FACTORY RACING
211 NIZZOLO Giacomo (ITA)
212 ALAFACI Eugenio (ITA)
213 BEPPU Fumiyuki (JPN)
214 COLEDAN Marco (ITA)
215 FELLINE Fabio (ITA)
216 SILVESTRE Fabio (POR)
217 VAN POPPEL Boy (NED)
218 VANDEWALLE Kristof (BEL)
219 WATSON Calvin (AUS)
D.S. BAFFI Adriano
trzy drużyny będą się liczyć w walce o podium Porte, Contador, Aru. Tak widzę GC na koniec