Na dziedzińcu Akademii Rycerskiej w Legnicy odbyła się gala inaugurująca jubileuszową, pięćdziesiątą edycję wyścigu CCC Tour – Grody Piastowskie. Na scenie uhonorowani zostali najbardziej zasłużeni dla wyścigu i regionu, zarówno zawodnicy, jak i działacze.

Za pomoc w organizacji uhonorowani zostali przedstawiciele władz lokalnych i osoby od wielu lat związane z kolarstwem na czele z organizatorem wyścigu – Bogdanem Rzepką. Prezes Polskiego Związku Kolarskie zwracał uwagę na to, że Grody Piastowskie od początku swojego istnienia stanowiły ważny element w polskim kalendarzu wyścigowym. Wacław Skarul mówił

„Niegdyś rywalizacja na Dolnym Śląsku była częścią przygotowań do Wyścigu Pokoju, a teraz jest to miejsce w którym rozpoczyna się walka o miejsce w składzie drużyny narodowej na Tour de Pologne.”

Z okazji jubileuszu organizatorzy zaprosili na scenę byłych zwycięzców całego wyścigu. Nie wszystkim udało się dotrzeć do Legnicy, jednak mimo tego można było obejrzeć wiele gwiazd z przeszłości. Pamiątkowe medale odebrali m. in. pierwszy zwycięzca wyścigu Henryk Kowalski, Marek Wrona, Czesław Rajch, obecny dyrektor sportowy drużyny CCC Sprandi Polkowice Piotr Wadecki oraz jego podopieczni – Tomasz Kiendyś i Mateusz Taciak oraz Mariusz Witecki. Kiendyś, Taciak i Witecki wystartują również w tegorocznej edycji.

DSC_1921

Po byłych mistrzach na scenie zaprezentowały się wszystkie drużyny, które już jutro w Świdnicy staną na starcie pierwszego etapu 50. CCC Tour – Grody Piastowskie. W trakcie trwania gali mogliśmy podziwiać akrobacje grupy taneczno – akrobatycznej Ocelot.

Z Legnicy – Kuba Szymański.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments