Hiszpan z ekipy Caja Rural – Seguros RGA przypuścił bardzo ładny i skuteczny zarazem atak w samej końcówce, która prowadziła pod górę. O wielkim pechu może mówić włoski kolarz CCC Sprandi Polkowice – Davide Rebellin, który po kraksie musiał wycofać się z wyścigu i stracił drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. 

Na zakończenie 51. edycji wyścigu Tour of Turkey kolarze pokonali 124 kilometry po ulicach Stambułu.

W ucieczce, której peleton nie pozwalał odjechać na więcej niż dwie minuty, jechali: Boris Vallee (Lotto-Soudal), Eduard Grosu (Nippo-Vini Fantini), Kenny De Ketele (Topsport) oraz Carlos Quintero (Team Colombia).

Około 30 kilometrów przed metą na asfalcie znalazło się dwóch kolarzy CCC Sprandi Polkowice, w tym wicelider wyścigu Davide Rebellin, który wycofał się z wyścigu. Kraksę spowodował pies, który wybiegł na jezdnię.

Na podjeździe w samej końcówce zaatakował lider klasyfikacji Turkish Beauty – Lluis Mas, który wyrobił sobie kilkanaście metrów przewagi i zdołał utrzymać ją do samej kreski. Plecy Hiszpana musieli oglądać m.in. Mark Cavendish i Sacha Modolo.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Kristijan Durasek (Lampre-Merida), a w wyniku pecha Davide Rebellina Tomasz Marczyński (Torku) awansował na dziewiątą pozycję w GC.

Wyniki etapu:

1    Luis MAS BONET    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    2:45:03
2    Mark CAVENDISH    ETIXX – QUICK STEP    0:00:00
3    Carlos BARBERO CUESTA    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    0:00:00
4    Alessandro PETACCHI    SOUTHEAST    0:00:00
5    Daniele COLLI    NIPPO – VINI FANTINI    0:00:00
6    Daniele RATTO    UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM    0:00:00
7    Davide APPOLLONIO    ANDRONI GIOCATTOLI    0:00:00
8    Eduard PRADES REVERTE    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    0:00:00
9    Roy JANS    WANTY – GROUPE GOBERT    0:00:00
10    Magnus Cort NIELSEN    ORICA GreenEDGE    0:00:00
11    Jasper DE BUYST    LOTTO SOUDAL    0:00:00
12    Ruslan TLEUBAYEV    ASTANA PRO TEAM    0:00:00
13    Jay MCCARTHY    TINKOFF – SAXO    0:00:00
14    Youcef REGUIGUI    MTN – QHUBEKA    0:00:00
15    Tomasz MARCZYNSKI    TORKU SEKERSPOR    0:00:00
16    Ahmet ORKEN    TORKU SEKERSPOR    0:00:00
17    Pier Paolo DE NEGRI    NIPPO – VINI FANTINI    0:00:00
18    Alessandro BAZZANA    UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM    0:00:00
19    Enrico BARBIN    BARDIANI CSF    0:00:11
20    Jarl SALOMEIN    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:00:11
21    Sonny COLBRELLI    BARDIANI CSF    0:00:11
22    Adam PHELAN    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:00:11
23    Mirko SELVAGGI    WANTY – GROUPE GOBERT    0:00:11
24    Victor CAMPENAERTS    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:00:11
25    Pello BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    0:00:11
26    Bert VAN LERBERGHE    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:00:11
27    Adam HANSEN    LOTTO SOUDAL    0:00:11
28    Bakhtiyar KOZHATAYEV    ASTANA PRO TEAM    0:00:11
29    Javier MEGIAS LEAL    TEAM NOVO NORDISK    0:00:11
30    James VANLANDSCHOOT    WANTY – GROUPE GOBERT    0:00:11
31    Christopher JONES    UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM    0:00:11
32    Pieter JACOBS    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:00:11
33    Heiner Rodrigo PARRA BUSTAMENTE    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    0:00:11
34    Andrea PERON    TEAM NOVO NORDISK    0:00:18
35    Enrico BATTAGLIN    BARDIANI CSF    0:00:18
36    Maximiliano Ariel RICHEZE    LAMPRE – MERIDA    0:00:18
37    Eduardo SEPULVEDA    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:18
38    Michal KOLÁR    TINKOFF – SAXO    0:00:18
39    Roberto FERRARI    LAMPRE – MERIDA    0:00:18
40    Armindo FONSECA    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:18
41    Kristijan DURASEK    LAMPRE – MERIDA    0:00:18
42    Juan Pablo VALENCIA    COLOMBIA    0:00:18
43    Carlos Julian QUINTERO    COLOMBIA    0:00:18
44    Robert FÖRSTER    UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM    0:00:18
45    Tomasz KIENDYS    CCC SPRANDI POLKOWICE    0:00:18
46    Gijs VAN HOECKE    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:00:18
47    Christian MEIER    ORICA GreenEDGE    0:00:23
48    Natnael BERHANE    MTN – QHUBEKA    0:00:24
49    Carlos Mario RAMIREZ BOTERO    COLOMBIA    0:00:28
50    Edward Fabian DIAZ CARDENAS    COLOMBIA    0:00:28
51    Frédéric BRUN    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:28
52    Thomas DE GENDT    LOTTO SOUDAL    0:00:28
53    Lucas EUSER    UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM    0:00:28
54    Davide FRATTINI    UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM    0:00:31
55    Adrian HONKISZ    CCC SPRANDI POLKOWICE    0:00:31
56    Serge PAUWELS    MTN – QHUBEKA    0:00:18
57    Federico ZURLO    UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM    0:00:42
58    Fabricio FERRARI BARCELO    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    0:00:45
59    David LOZANO RIBA    TEAM NOVO NORDISK    0:00:45
60    Brice FEILLU    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:45
61    Antonio VIOLA    NIPPO – VINI FANTINI    0:00:45
62    Daniele BENNATI    TINKOFF – SAXO    0:00:45
63    Daniel MARTÍNEZ    COLOMBIA    0:00:45
64    Mark RENSHAW    ETIXX – QUICK STEP    0:00:45
65    José GONÇALVES    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    0:00:45
66    Mario Jorge FARIA DA COSTA    LAMPRE – MERIDA    0:00:45
67    Shiki KUROEDA    NIPPO – VINI FANTINI    0:00:58
68    Charles PLANET    TEAM NOVO NORDISK    0:00:58
69    Malcom RUDOLPH    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:00:58
70    Nicola BOEM    BARDIANI CSF    0:01:01
71    Kris BOECKMANS    LOTTO SOUDAL    0:01:01
72    Sacha MODOLO    LAMPRE – MERIDA    0:01:03
73    Nazim BAKIRCI    TORKU SEKERSPOR    0:01:05
74    Muhammet ATALAY    TORKU SEKERSPOR    0:01:06
75    Daniil FOMINYKH    ASTANA PRO TEAM    0:01:06
76    Valerio AGNOLI    ASTANA PRO TEAM    0:01:06
77    Scott AMBROSE    TEAM NOVO NORDISK    0:01:06
78    Gert DOCKX    LOTTO SOUDAL    0:01:06
79    Frederik VEUCHELEN    WANTY – GROUPE GOBERT    0:01:06
80    Jan GHYSELINCK    WANTY – GROUPE GOBERT    0:01:06
81    Juraj SAGAN    TINKOFF – SAXO    0:01:06
82    Mirac KAL    TORKU SEKERSPOR    0:01:06
83    Evgeny PETROV    TINKOFF – SAXO    0:01:06
84    Nikolay TRUSOV    TINKOFF – SAXO    0:01:06
85    Pavel BRUTT    TINKOFF – SAXO    0:01:06
86    Ahmet AKDILEK    TORKU SEKERSPOR    0:01:06
87    Brenton JONES    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:01:06
88    Kevin SEELDRAEYERS    TORKU SEKERSPOR    0:01:06
89    Nicolas MARINI    NIPPO – VINI FANTINI    0:01:06
90    Gang XU    LAMPRE – MERIDA    0:01:06
91    Francesco CHICCHI    ANDRONI GIOCATTOLI    0:01:14
92    Tom BOONEN    ETIXX – QUICK STEP    0:01:14
93    Frantisek PADOUR    ANDRONI GIOCATTOLI    0:01:14
94    Marco BENFATTO    ANDRONI GIOCATTOLI    0:01:16
95    Genki YAMAMOTO    NIPPO – VINI FANTINI    0:01:16
96    Miguel Angel LOPEZ MORENO    ASTANA PRO TEAM    0:01:22
97    Jelle WALLAYS    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:01:25
98    Alessandro TONELLI    BARDIANI CSF    0:01:29
99    Paolo SIMION    BARDIANI CSF    0:01:29
100    Alberto NARDIN    ANDRONI GIOCATTOLI    0:01:29
101    Eduard Alexander BELTRAN SUAREZ    TINKOFF – SAXO    0:01:35
102    John Kronborg EBSEN    ANDRONI GIOCATTOLI    0:01:38
103    Arman KAMYSHEV    ASTANA PRO TEAM    0:00:18
104    Manuel BELLETTI    SOUTHEAST    0:01:55
105    Alex CANO ARDILA    COLOMBIA    0:00:18
106    Fernando GRIJALBA    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    0:02:00
107    Jay Robert THOMSON    MTN – QHUBEKA    0:02:02
108    Kristian SBARAGLI    MTN – QHUBEKA    0:02:02
109    Songezo JIM    MTN – QHUBEKA    0:02:02
110    Sean DE BIE    LOTTO SOUDAL    0:02:06
111    Iljo KEISSE    ETIXX – QUICK STEP    0:02:08
112    Kevin LEDANOIS    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:02:10
113    Daniel MCLAY    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:02:10
114    Ken HANSON    UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM    0:02:11
115    Kenny DE KETELE    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:02:17
116    Caleb EWAN    ORICA GreenEDGE    0:02:27
117    Graeme BROWN    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:02:29
118    Boris VALLEE    LOTTO SOUDAL    0:02:50
119    Fabio SABATINI    ETIXX – QUICK STEP    0:02:57
120    Nikolas MAES    ETIXX – QUICK STEP    0:02:57
121    Adam BLYTHE    ORICA GreenEDGE    0:02:57
122    Theo BOS    MTN – QHUBEKA    0:02:57
123    Mattia POZZO    NIPPO – VINI FANTINI    0:02:57
124    Florian GUILLOU    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:18
125    Eduard Michael GROSU    NIPPO – VINI FANTINI    0:03:00
126    Jens MOURIS    ORICA GreenEDGE    0:03:04
127    Yauheni HUTAROVICH    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:18
128    Samuele CONTI    SOUTHEAST    0:03:10
129    Nicolas LEFRANCOIS    TEAM NOVO NORDISK    0:03:10
130    Martijn VERSCHOOR    TEAM NOVO NORDISK    0:03:10
131    Guillaume VAN KEIRSBULCK    ETIXX – QUICK STEP    0:03:10
132    Adrien NIYONSHUTI    MTN – QHUBEKA    0:03:10
133    Peter KONING    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:03:14
134    Cameron MEYER    ORICA GreenEDGE    0:03:14
135    Edwin Alcibiades AVILA VANEGAS    COLOMBIA    0:03:21
136    Tom DEVRIENDT    WANTY – GROUPE GOBERT    0:04:54
137    Lander SEYNAEVE    WANTY – GROUPE GOBERT    0:04:54
138    Chun Kai FENG    LAMPRE – MERIDA    0:04:56
139    Eugert ZHUPA    SOUTHEAST    0:05:16
140    Andrea DAL COL    SOUTHEAST    0:05:16
141    Ramon CARRETERO    SOUTHEAST    0:05:18
142    Bernard SULZBERGER    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:05:20
143    Timothy ROE    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:05:20
144    Samuel SPOKES    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:05:20
145    Damien HOWSON    ORICA GreenEDGE    0:06:15
Mateusz TACIAK    CCC SPRANDI POLKOWICE    Abandon
Davide REBELLIN    CCC SPRANDI POLKOWICE    Abandon
Jan HIRT    CCC SPRANDI POLKOWICE    Abandon
Stefan SCHUMACHER    CCC SPRANDI POLKOWICE    Abandon
Andrea PIECHELE    BARDIANI CSF    Non Partant
Jef VAN MEIRHAEGHE    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    Non Partant
Ilia KOSHEVOY    LAMPRE – MERIDA    Non Partant

Klasyfikacja generalna:

1    Kristijan DURASEK    LAMPRE – MERIDA    31:06:44
2    Eduardo SEPULVEDA    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:32
3    Jay MCCARTHY    TINKOFF – SAXO    0:00:56
4    Alex CANO ARDILA    COLOMBIA    0:01:30
5    Serge PAUWELS    MTN – QHUBEKA    0:01:32
6    Mirko SELVAGGI    WANTY – GROUPE GOBERT    0:01:58
7    Enrico BARBIN    BARDIANI CSF    0:02:01
8    Tomasz MARCZYNSKI    TORKU SEKERSPOR    0:02:02
9    Adam HANSEN    LOTTO SOUDAL    0:02:11
10    Javier MEGIAS LEAL    TEAM NOVO NORDISK    0:02:15
11    Luis MAS BONET    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    0:02:22
12    Heiner Rodrigo PARRA BUSTAMENTE    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    0:02:25
13    Daniele RATTO    UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM    0:02:26
14    Bakhtiyar KOZHATAYEV    ASTANA PRO TEAM    0:03:42
15    Miguel Angel LOPEZ MORENO    ASTANA PRO TEAM    0:03:51
16    Victor CAMPENAERTS    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:03:54
17    Christian MEIER    ORICA GreenEDGE    0:03:57
18    Enrico BATTAGLIN    BARDIANI CSF    0:04:12
19    Pieter JACOBS    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:04:19
20    Pier Paolo DE NEGRI    NIPPO – VINI FANTINI    0:04:28
21    Lucas EUSER    UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM    0:04:54
22    Carlos Julian QUINTERO    COLOMBIA    0:05:13
23    Eduard PRADES REVERTE    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    0:06:32
24    Adam PHELAN    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:06:50
25    Youcef REGUIGUI    MTN – QHUBEKA    0:08:43
26    José GONÇALVES    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    0:09:50
27    Thomas DE GENDT    LOTTO SOUDAL    0:10:08
28    Valerio AGNOLI    ASTANA PRO TEAM    0:10:24
29    Juan Pablo VALENCIA    COLOMBIA    0:10:47
30    Cameron MEYER    ORICA GreenEDGE    0:11:08
31    Christopher JONES    UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM    0:13:09
32    Jasper DE BUYST    LOTTO SOUDAL    0:14:30
33    Gang XU    LAMPRE – MERIDA    0:14:38
34    Nazim BAKIRCI    TORKU SEKERSPOR    0:16:34
35    Mario Jorge FARIA DA COSTA    LAMPRE – MERIDA    0:16:47
36    Adrien NIYONSHUTI    MTN – QHUBEKA    0:16:51
37    Sonny COLBRELLI    BARDIANI CSF    0:18:30
38    Pavel BRUTT    TINKOFF – SAXO    0:18:30
39    Daniil FOMINYKH    ASTANA PRO TEAM    0:18:53
40    Gert DOCKX    LOTTO SOUDAL    0:19:02
41    Tom BOONEN    ETIXX – QUICK STEP    0:19:02
42    Pello BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    0:19:47
43    Eduard Alexander BELTRAN SUAREZ    TINKOFF – SAXO    0:20:06
44    Frédéric BRUN    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:20:49
45    Gijs VAN HOECKE    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:22:04
46    Fabricio FERRARI BARCELO    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    0:22:29
47    Kenny DE KETELE    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:22:40
48    Natnael BERHANE    MTN – QHUBEKA    0:23:13
49    Timothy ROE    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:23:17
50    Adrian HONKISZ    CCC SPRANDI POLKOWICE    0:24:01
51    Kevin SEELDRAEYERS    TORKU SEKERSPOR    0:24:08
52    Evgeny PETROV    TINKOFF – SAXO    0:24:19
53    Brice FEILLU    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:25:32
54    Fernando GRIJALBA    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    0:26:02
55    Daniele COLLI    NIPPO – VINI FANTINI    0:26:55
56    Jelle WALLAYS    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:27:22
57    Tomasz KIENDYS    CCC SPRANDI POLKOWICE    0:27:25
58    Davide FRATTINI    UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM    0:27:34
59    Edward Fabian DIAZ CARDENAS    COLOMBIA    0:29:08
60    Scott AMBROSE    TEAM NOVO NORDISK    0:29:10
61    Nicola BOEM    BARDIANI CSF    0:29:17
62    Arman KAMYSHEV    ASTANA PRO TEAM    0:29:28
63    Alessandro TONELLI    BARDIANI CSF    0:29:38
64    Armindo FONSECA    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:29:42
65    Kristian SBARAGLI    MTN – QHUBEKA    0:30:15
66    Magnus Cort NIELSEN    ORICA GreenEDGE    0:30:27
67    Songezo JIM    MTN – QHUBEKA    0:30:35
68    Mark RENSHAW    ETIXX – QUICK STEP    0:31:45
69    Kevin LEDANOIS    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:32:25
70    Alessandro PETACCHI    SOUTHEAST    0:33:11
71    Mark CAVENDISH    ETIXX – QUICK STEP    0:34:02
72    Edwin Alcibiades AVILA VANEGAS    COLOMBIA    0:34:06
73    Frederik VEUCHELEN    WANTY – GROUPE GOBERT    0:34:12
74    Florian GUILLOU    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:35:32
75    Alessandro BAZZANA    UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM    0:35:44
76    James VANLANDSCHOOT    WANTY – GROUPE GOBERT    0:35:51
77    Carlos BARBERO CUESTA    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    0:36:05
78    Jarl SALOMEIN    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:36:07
79    Manuel BELLETTI    SOUTHEAST    0:36:12
80    Mirac KAL    TORKU SEKERSPOR    0:36:16
81    Frantisek PADOUR    ANDRONI GIOCATTOLI    0:36:23
82    Daniele BENNATI    TINKOFF – SAXO    0:36:25
83    Charles PLANET    TEAM NOVO NORDISK    0:36:36
84    Daniel MARTÍNEZ    COLOMBIA    0:36:50
85    Peter KONING    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:37:09
86    Davide APPOLLONIO    ANDRONI GIOCATTOLI    0:37:10
87    Juraj SAGAN    TINKOFF – SAXO    0:37:42
88    Ruslan TLEUBAYEV    ASTANA PRO TEAM    0:39:12
89    Alberto NARDIN    ANDRONI GIOCATTOLI    0:39:45
90    Jan GHYSELINCK    WANTY – GROUPE GOBERT    0:41:17
91    Maximiliano Ariel RICHEZE    LAMPRE – MERIDA    0:42:02
92    Carlos Mario RAMIREZ BOTERO    COLOMBIA    0:42:27
93    Boris VALLEE    LOTTO SOUDAL    0:42:32
94    Nikolas MAES    ETIXX – QUICK STEP    0:43:17
95    Samuele CONTI    SOUTHEAST    0:43:21
96    Federico ZURLO    UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM    0:43:46
97    Sean DE BIE    LOTTO SOUDAL    0:44:00
98    Bernard SULZBERGER    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:44:13
99    Roberto FERRARI    LAMPRE – MERIDA    0:45:17
100    Fabio SABATINI    ETIXX – QUICK STEP    0:46:23
101    Bert VAN LERBERGHE    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:46:50
102    Ahmet ORKEN    TORKU SEKERSPOR    0:47:09
103    Sacha MODOLO    LAMPRE – MERIDA    0:47:31
104    Jay Robert THOMSON    MTN – QHUBEKA    0:47:43
105    Martijn VERSCHOOR    TEAM NOVO NORDISK    0:47:58
106    Guillaume VAN KEIRSBULCK    ETIXX – QUICK STEP    0:48:49
107    Iljo KEISSE    ETIXX – QUICK STEP    0:49:47
108    Brenton JONES    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:50:42
109    Eugert ZHUPA    SOUTHEAST    0:50:57
110    Paolo SIMION    BARDIANI CSF    0:51:11
111    David LOZANO RIBA    TEAM NOVO NORDISK    0:51:58
112    Andrea PERON    TEAM NOVO NORDISK    0:52:21
113    Robert FÖRSTER    UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM    0:52:57
114    Michal KOLÁR    TINKOFF – SAXO    0:53:10
115    Muhammet ATALAY    TORKU SEKERSPOR    0:54:05
116    Yauheni HUTAROVICH    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:54:29
117    Chun Kai FENG    LAMPRE – MERIDA    0:54:34
118    Caleb EWAN    ORICA GreenEDGE    0:54:35
119    John Kronborg EBSEN    ANDRONI GIOCATTOLI    0:55:05
120    Adam BLYTHE    ORICA GreenEDGE    0:55:09
121    Samuel SPOKES    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:55:26
122    Kris BOECKMANS    LOTTO SOUDAL    0:56:08
123    Genki YAMAMOTO    NIPPO – VINI FANTINI    0:57:45
124    Marco BENFATTO    ANDRONI GIOCATTOLI    0:59:05
125    Damien HOWSON    ORICA GreenEDGE    0:59:17
126    Ahmet AKDILEK    TORKU SEKERSPOR    1:00:20
127    Antonio VIOLA    NIPPO – VINI FANTINI    1:00:35
128    Daniel MCLAY    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    1:01:03
129    Eduard Michael GROSU    NIPPO – VINI FANTINI    1:01:08
130    Roy JANS    WANTY – GROUPE GOBERT    1:02:08
131    Lander SEYNAEVE    WANTY – GROUPE GOBERT    1:02:58
132    Ken HANSON    UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM    1:04:08
133    Francesco CHICCHI    ANDRONI GIOCATTOLI    1:05:24
134    Ramon CARRETERO    SOUTHEAST    1:06:37
135    Theo BOS    MTN – QHUBEKA    1:06:51
136    Jens MOURIS    ORICA GreenEDGE    1:06:52
137    Graeme BROWN    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    1:08:42
138    Shiki KUROEDA    NIPPO – VINI FANTINI    1:09:08
139    Nikolay TRUSOV    TINKOFF – SAXO    1:10:06
140    Malcom RUDOLPH    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    1:11:33
141    Mattia POZZO    NIPPO – VINI FANTINI    1:11:38
142    Tom DEVRIENDT    WANTY – GROUPE GOBERT    1:14:21
143    Nicolas LEFRANCOIS    TEAM NOVO NORDISK    1:22:49
144    Nicolas MARINI    NIPPO – VINI FANTINI    1:27:44
145    Andrea DAL COL    SOUTHEAST    1:28:35

 

Foto: Tour of Turkey

Marta Wiśniewska

 

guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Yanev
Yanev

Lata starań, miesiące przygotowań, snucie planów – a potem nieupilnowany przez pustego debila pies niweczy wysiłek kolarza i jego kolegów z zespołu i to kilkadziesiąt km przed ostateczną metą i na dodatek na kilka dni przed rozpoczęciem Giro. Dalej wychwalajmy organizację wyścigu przez Turków, a przecież najważniejsze jest to, co się dzieje na szosie i koło niej, a nie widoczki z kamery helikoptera. Zwłaszcza, że spora część pokazywanych obiektów wybudowana została jeszcze przed powstaniem państwa tureckiego.

Da Rio
Da Rio

Niestety, psów nie da się upilnować, chyba rok temu na TdF pół peletonu musiało hamować i skręcać bo jakiś pupilek wpadł na trasę.
A CCC wyścig przegrało wcześniej, jak Rebellin stracił koszulkę lidera, przez nieuwagę…

Yanev
Yanev

Wyścig – czyli pierwsze miejsce? A drugie to żadnej korzyści dla zespołu nie daje? Ile spośród nich wzięłoby w ciemno drugie miejsce. Wszak drugie miejsce zespołowo pośród zaplecza World Touru CCC Sprandi zajmuje nie tylko dzięki zwycięstwom Paterskiego, ale i dalszych punktowanych miejsc zajmowanych przez wszystkich zawodników. Nie bez kozery CCC jest już postrzegana jako nowa siła w peletonie, a spośród zawodników nie tylko Paterski. No a psów nie da się upilnować, ale cudzych, bo każdy powinien pilnować swojego lub swoje. No i sprawdziłem sobie, że Rebellin nie był przewidziany na Giro, bo wątpię, czyby się pozbierał przez niecały tydzień.