Karpacki Wyścig Kurierów to jedna z ważniejszych imprez dla orlików z CCC Sprandi Polkowice. Wystartuje w niej 5 „pomarańczowych”.

Nasz skład U23 jest bardzo wyrównany więc trudno mówić o liderze na ten wyścig. O tym na kogo drużyna będzie jechać, zadecyduje dyrektor sportowy Tomasz Brożyna po pierwszych etapach. Każdy z zawodników ma za sobą wiele startów, a niektórzy mają już prawie 2000 kilometrów wyścigowych w nogach. Wszyscy udowodnili też, że są w stanie powalczyć o dobry wynik. W niedawno zakończonym Wyścigu Szlakiem Bursztynowym, cała piątka na KWK ukończyła zmagania w pierwszej „35” w klasyfikacji generalnej elity, a w GP Częstochowy w pierwszej „10”, co świadczy o tym, że są dobrze przygotowani –powiedział dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice, Piotr Wadecki.

Młodzi zawodnicy polkowickiej ekipy kilkukrotnie potwierdzili w tym roku dobrą dyspozycję. Jakub Kaczmarek był najszybszym orlikiem w Sobótce i najwyżej sklasyfikowanym Polakiem we włoskich jednodniówkach, rozgrywanych na początku kwietnia. Eryk Latoń dwukrotnie plasował się w pierwszej „5” w elicie na etapach Hellena Tour oraz wygrał klasyfikację młodzieżową, a także zwyciężył w GP Częstochowy. Patryk Stosz (dwukrotny zwycięzca klasyfikacji górskiej Karpackiego Wyścigu Kurierów) i Michał Paluta reprezentowali Polskę w wyścigach Pucharu Narodów U23. W Wyścigu dookoła Flandrii Paluta był najlepszym z biało-czerwonych, zajmując 17.miejsce. Piotr Brożyna, aktualny mistrz Polski U23, jechał aktywnie w Sobótce i jego forma z każdym dniem rośnie. Potwierdził to w Częstochowie, gdzie w kryterium zajął 3.lokatę.

W związku z ograniczeniem w regulaminie wyścigu, dopuszczającym do startu 5-osobowe drużyny, w rywalizacji nie będzie uczestniczył najmłodszy z orlików, Kamil Małecki.

Karpacki Wyścig Kurierów to jedna z najbardziej prestiżowych imprez dla zawodników z kategorii U23 w Europie Środkowej. Liczy pięć etapów, plus bardzo krótki prolog. Trasa prowadzi przez cztery kraje – Polskę, Słowację, Czechy i Węgry – i ma pagórkowaty charakter. W ubiegłym roku triumfował Austriak Gregor Muhlberger.

Program wyścigu:

28.04 – prolog – Tarnów, 1,8km (ITT)

29.04 – 1. Etap – Tarnów – Ciężkowice, 131km

30.04 – 2. Etap – Zapora Niedzica – Jabłonka, 129 km

1.05 – 3. Etap –  Stará Bystrica – Bytča, 126 km

2.05 – 4. Etap – Dohňany – Nové Mesto nad Váhom, 140 km

3.05 – 5. Etap – Pápa – Veszprém, 135 km

Informacja prasowa

Foto: Kate Borska / naszosie.pl