Alexandre Geniez (FDJ) wygrał 32. edycję Tro-Bro Léon, nazywanego mini Paryż – Roubaix.

204 kilometry mieli dziś do przejechania kolarze ścigający się na trasie Tro-Bro Léon. Czekało na nich aż 25 brukowanych sektorów i głównie z tego powodu ten wyścig nazywany jest małym Paryż – Roubaix.

W decydującej akcji uczestniczyło pięciu zawodników, a najwięcej ochoty do walki przejawiał Alexandre Geniez (FDJ). To właśnie Francuz w finiszowym sprincie nie dał szans konkurentom. Drugie miejsce wywalczył Benoit Jarrier (Bretagne-Seche Environnement), a trzeci był Florian Senechal (Cofidis).

Wyścig ukończyło tylko 32 zawodników.

Pełne wyniki:

1 Alexandre GENIEZ FDJ en 5h07’10”
2 Benoit JARRIER BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:00
3 * Florian SENECHAL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00
4 Jimmy ENGOULVENT TEAM EUROPCAR 00:00
5 Pierre-Luc PERICHON BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:04
6 Florian VACHON BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 01:32
7 Fabien CANAL EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 01:44
8 Francis MOUREY FDJ 01:44
9 * Kevin LEDANOIS BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 01:44
10 Berden DE VRIES ROOMPOT ORANJE PELOTON 01:44
11 Anthony DELAPLACE BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 01:47
12 Alexandre BLAIN TEAM MARSEILLE 13 KTM 01:48
13 Jérôme BAUGNIES WANTY – GROUPE GOBERT 02:22
14 * Maxime RENAULT AUBER 93 02:22
15 Gediminas BAGDONAS AG2R LA MONDIALE 02:22
16 Raymond KREDER ROOMPOT ORANJE PELOTON 02:22
17 Egoitz GARCIA ETXEGIBEL MURIAS TALDEA 02:22
18 * Anthony TURGIS COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 02:22
19 * Quentin PACHER EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 02:22
20 * Romain COMBAUD EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 02:22
21 * Jimmy TURGIS ROUBAIX LILLE METROPOLE 02:22
22 Matthieu LADAGNOUS FDJ 02:22
23 Ignatas KONOVALOVAS TEAM MARSEILLE 13 KTM 02:25
24 * Clément KORETZKY TEAM VORARLBERG 02:28
25 Thomas VOECKLER TEAM EUROPCAR 02:30
26 * Clement SAINT MARTIN TEAM MARSEILLE 13 KTM 06:51
27 * Alexis GOUGEARD AG2R LA MONDIALE 06:51
28 Gregory HABEAUX WALLONIE – BRUXELLES 10:01
29 * Anthony MALDONADO AUBER 93 14:20
30 * Eugenio BANI AMORE & VITA – SELLE SMP 21:57
31 * Rudy BARBIER ROUBAIX LILLE METROPOLE 22:48
32 Logan LOADER AMORE & VITA – SELLE SMP 22:54

Wycofali się:

Steve CHAINEL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
* Christophe LAPORTE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
* Kenneth VAN BILSEN COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
* Wesley KREDER ROOMPOT ORANJE PELOTON
* Dylan GROENEWEGEN ROOMPOT ORANJE PELOTON
* Tim KERKHOF ROOMPOT ORANJE PELOTON
* Brian VAN GOETHEM ROOMPOT ORANJE PELOTON
* Etienne VAN EMPEL ROOMPOT ORANJE PELOTON
* Kevin DE MESMAEKER TEAM NOVO NORDISK
* Joonas HENTTALA TEAM NOVO NORDISK
Nicolas LEFRANCOIS TEAM NOVO NORDISK
David LOZANO RIBA TEAM NOVO NORDISK
Andrea PERON TEAM NOVO NORDISK
* Charles PLANET TEAM NOVO NORDISK
Christopher WILLIAMS TEAM NOVO NORDISK
* Corentin CHERHAL TEAM NOVO NORDISK
Yannick MARTINEZ TEAM EUROPCAR
Jérémy ROY FDJ
Gert JOEAAR COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
Arnaud GERARD BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT
Yauheni HUTAROVICH BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT
Christophe LABORIE BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT
Anthony GESLIN FDJ
Vincent JEROME TEAM EUROPCAR
* Pierre-Roger LATOUR AG2R LA MONDIALE
* Maxime DANIEL AG2R LA MONDIALE
* Julien MORICE TEAM EUROPCAR
Dan CRAVEN TEAM EUROPCAR
* Jonas AHLSTRAND COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
* Lorenzo MANZIN FDJ
Yohann GENE TEAM EUROPCAR
Samuel DUMOULIN AG2R LA MONDIALE
Alexandre PICHOT TEAM EUROPCAR
Murilo Antonio FISCHER FDJ
Nicolas BALDO TEAM VORARLBERG
Evaldas SISKEVICIUS TEAM MARSEILLE 13 KTM
* Olivier CHEVALIER WALLONIE – BRUXELLES
* Tom DERNIES WALLONIE – BRUXELLES
Kevin ISTA WALLONIE – BRUXELLES
* Antoine DEMOITIE WALLONIE – BRUXELLES
Sébastien DELFOSSE WALLONIE – BRUXELLES
* Thomas WERTZ WALLONIE – BRUXELLES
Julien STASSEN WALLONIE – BRUXELLES
* Jon Ander INSAUSTI IRASTORZA MURIAS TALDEA
Aritz BAGÜES MURIAS TALDEA
César BIHEL AUBER 93
* Unai INTZIARTE MURIAS TALDEA
Julien EL FARES TEAM MARSEILLE 13 KTM
Víctor DE LA PARTE TEAM VORARLBERG
Aldo Ino ILESIC TEAM VORARLBERG
Grischa JANORSCHKE TEAM VORARLBERG
* Daniel PAULUS TEAM VORARLBERG
Nicolas WINTER TEAM VORARLBERG
* Patrick JÄGER TEAM VORARLBERG
Mattia GAVAZZI AMORE & VITA – SELLE SMP
* Rostyslav ZHUKOVSKYI AMORE & VITA – SELLE SMP
* Volodymyr FREDYUK AMORE & VITA – SELLE SMP
Volodymyr KOGUT AMORE & VITA – SELLE SMP
* Paolo LUNARDON AMORE & VITA – SELLE SMP
* Ander BARRENETXEA MURIAS TALDEA
* Julien DUVAL EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE
* Tom DEVRIENDT WANTY – GROUPE GOBERT
* Tim DE TROYER WANTY – GROUPE GOBERT
Boris DRON WANTY – GROUPE GOBERT
Frederique ROBERT WANTY – GROUPE GOBERT
* Lander SEYNAEVE WANTY – GROUPE GOBERT
* Adrien PETIT COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
Guillaume LEVARLET AUBER 93
Marco ZAMPARELLA AMORE & VITA – SELLE SMP
* Théo VIMPERE AUBER 93
Alo JAKIN AUBER 93
* David MENUT AUBER 93
* Yoann PAILLOT TEAM MARSEILLE 13 KTM
Alexis BODIOT EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE
Benjamin GIRAUD TEAM MARSEILLE 13 KTM
* Kevin LEBRETON EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE
* Romain LE ROUX EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE
Benoît SINNER EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE
Julien ANTOMARCHI ROUBAIX LILLE METROPOLE
Timothy DUPONT ROUBAIX LILLE METROPOLE
* Rudy KOWALSKI ROUBAIX LILLE METROPOLE
* Jérémy LEVEAU ROUBAIX LILLE METROPOLE
* Dieter BOUVRY ROUBAIX LILLE METROPOLE
Baptiste PLANCKAERT ROUBAIX LILLE METROPOLE
Rémy DI GREGORIO TEAM MARSEILLE 13 KTM
* Frederik BACKAERT WANTY – GROUPE GOBERT
Steven TRONET AUBER 93

 

Foto:Twitter