Zespół Domin Sport oficjalnie zaprezentował się całemu środowisku kolarskiemu. 10 kwietnia w Hotelu Jedlinka w Jedlinie-Zdroju dziennikarze, sponsorzy, działacze i miłośnicy kolarstwa mieli okazję zobaczyć ekipę w pełnej krasie. Andrzej Domin wyjawił także jakie będą najważniejsze cele jego grupy na rozpoczynający się sezon.

Goście dopisali, a atmosfera była iście kolarska. W piątkowe popołudnie Hotel Jedlinka przemienił się w miejsce łączące pasjonatów tego sportu. Prezentację poprowadził redaktor Włodzimierz Rezner, którego głos doskonale znany jest kibicom z Polskiego Radia oraz z głośników przy trasach wyścigów. To on opowiedział najpierw o historii klubu Domin Sport, działającego już ponad 10 lat. Następnie przedstawieni zostali sponsorzy, którzy chętnie przybyli do Jedliny nawet z dalszych zakątków kraju. I w końcu scena należała do zawodników.

Wydarzenie swoją obecnością uświetniła wicemistrzyni świata w biathlonie – Weronika Nowakowska, która także współpracuje z Andrzejem Dominem i kibicuje jego kolarzom. Pytana czym zajmowałaby się, gdyby nie trenowała biathlonu, odpowiadała bez wątpliwości, że z chęcią wybrałaby właśnie kolarstwo.

Obecny był także Wacław Skarul, prezes Polskiego Związku Kolarskiego, przekazujący ciepłe słowa całej załodze Andrzeja Domina. Posłuchać o ekipie przyjechali także byli czołowi polscy zawodnicy m.in. Jan Brzeźny, Jacek Mickiewicz czy Henryk Charucki, wspierający obecnie ekipę wraz ze swoją firmą Harfa-Harryson.

Andrzej Domin przemawiając podczas prezentacji nie krył radości z tego, że dzięki zaangażowaniu swojemu i innych przychylnych mu osób, może dalej współtworzyć polskie kolarstwo. Jako najważniejszy cel sezonu wskazywał na Wyścig „Solidarności” i Olimpijczyków, w którym w ubiegłym sezonie triumfowali jego zawodnicy oraz tradycyjnie na mistrzostwa Polski. Grupa nie ukrywa, że chciałaby zostać trzecią siłą w polskim peletonie po CCC Sprandi i ActiveJet, które dysponują znacznie pokaźniejszymi budżetami. Ale jak powiedział prezes Wacław Skarul: „Trzeba pamiętać, że często gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta”…

Skład Domin Sport 2015: Paweł Charucki, Artur Detko, Jakub Foltyn, Patryk Kostecki, Mateusz Nowak, Tobiasz Pawlak, Jarosław Rębiewski, Kornel Sójka, Mariusz Witecki, Kamil Zieliński

 

Informacja prasowa

Foto: Dariusz Krzywański