Kirsten Wild (Hitec Products) wygrała przedostatni etap Energiewacht Tour. Nową liderką została Lisa Brennauer (Velocio – SRAM).

Sobota w Holandii przyniosła przedostatni etap Energiewacht Tour. Panie miały do pokonania niespełna 118 kilometrów wokół Stadskanaal.

Już po 5 kilometrach peleton podzielił się na kilka grup, a w pierwszej znalazło się wiele faworytek. Na czele mieliśmy 15 zawodniczek: Lucinda Brand, Anna Knauer, Roxane Knetemann (wszystkie Rabobank-Liv), Elizabeth Armitstead, Ellen van Dijk, Christine Majerus (wszystkie Boels – Dolmans), Jolien d’Hoore i Chloe Hosking (obie Wiggle Honda), Lisa Brennauer, Barbara Guarischi i Trixi Worrack (wszystkie Velocio- SRAM), Melissa Hoskins (Orica – AIS), Kirsten Wild (Hitec Products), Sara Mustonen-Lichan i Julia Soek (obie Team Liv-Plantur).

Problemy z rowerem miała liderka Guarischi, a kilka zawodniczek nie wytrzymało tempa w pierwszej grupie. Trudy wyścigu i mocno padający deszcz spowodował, że 40 kilometrów przed metą na czele zostało osiem zawodniczek: Brennauer, Worrack (obie Velocio – SRAM), d’Hoore (Wiggle), Wild (Hitec), Brand (Rabobank), Armitstead, van Dijk i Majerus (wszystkie Boels Dolmans).

Najlepiej trudy ostatnich kilometrów wytrzymała Wild, która w sprinterskim pojedynku pokonała Brand i Brennauer.

Nową liderką został aktywna na lotnych premiach Lisa Brennauer (Velocio – SRAM).

Wyniki trzeciego etapu:

1 Kirsten WILD NED HPU 2:57:31
2 Lucinda BRAND NED RBW +0
3 Lisa BRENNAUER GER VEL +0
4 Elizabeth ARMITSTEAD GBR DLT +0
5 Jolien D’HOORE BEL WHT +0
6 Trixi WORRACK GER VEL +0
7 Christine MAJERUS LUX DLT +0
8 Eleonora VAN DIJK NED DLT +0
9 Anouska KOSTER NED RBW +2:16
10 Gracie ELVIN AUS OGE +2:16
11 Natalie VAN GOGH NED PHV +2:16
12 Julie LETH DEN HPU +2:16
13 Floortje MACKAIJ NED TLP +2:16
14 Janneke ENSING NED PHV +2:16
15 Carmen SMALL USA USA +2:16
16 Romy KASPER GER DLT +2:16
17 Tiffany CROMWELL AUS VEL +2:16
18 Megan GUARNIER USA DLT +2:16
19 Alena AMIALIUSIK BLR VEL +2:16
20 Anna VAN DER BREGGEN NED RBW +2:16
21 Melissa HOSKINS AUS OGE +2:16
22 Julia SOEK NED TLP +2:16
23 Andrea DVORAK USA USA +2:16
24 Sara MUSTONEN SWE TLP +2:16
25 Chloe HOSKING AUS WHT +2:16
26 Chantal BLAAK NED DLT +2:16
27 Roxane KNETEMANN NED RBW +2:16
28 Barbara GUARISCHI ITA VEL +2:16
29 Moniek TENNIGLO NED RBW +2:16
30 Loes GUNNEWIJK NED OGE +2:25
31 Winanda SPOOR NED +7:04
32 Leonie LUBBINGE NED +7:04
33 Desiree EHRLER SUI FCT +7:04
34 Iris VAN DER STELT NED +7:04
35 Jutta STIENEN SUI SUI +7:04
36 Annie LAST GBR GBR +7:04
37 Ilona HOEKSMA NED PHV +7:04
38 Emily KAY GBR GBR +7:04
39 Geerike SCHREURS NED +7:04
40 Nike BECKERINGH NED +7:04
41 Emily NELSON GBR GBR +7:04
42 Judith BLOEM NED +7:04
43 Ivana TIESSENS NED +7:04
44 Daiva TUSLAITE LTU LTU +7:04
45 Corine VAN DER ZIJDEN NED FCT +7:04
46 Jeanne KOREVAAR NED +7:04
47 Corinna LECHNER GER +7:04
48 Marjolein VAN ‘T GELOOF NED +7:04
49 Kaat HANNES BEL BEL +7:04
50 Lotte VAN HOEK NED FCT +7:04
51 Emilie MOBERG NOR HPU +7:04
52 Marijn DE VRIES NED PHV +7:04
53 Lotte KOPECKY BEL BEL +7:04
54 Danique BRAAM NED +7:04
55 Trieneke FOKKENS NED +7:04
56 Kyara STIJNS NED TLP +7:04
57 Gudrun STOCK GER GER +7:04
58 Ema MANIKAITE LTU LTU +7:24
59 Lucy GARNER GBR TLP +7:24
60 Tatiana GUDERZO ITA HPU +7:32
61 Amy ROBERTS GBR WHT +7:53
62 Eileen ROE GBR WHT +7:53
63 Céline VAN SEVEREN BEL BEL +7:53
64 Mascha PIJNENBORG NED +9:28
65 Mirjam GYSLING SUI SUI +9:28
66 Lizzie WILLIAMS AUS OGE +9:28
67 Annelies DOM BEL BEL +9:28
68 Nicole HANSELMANN SUI SUI +9:28
69 Willeke KNOL NED TLP +9:28
70 Alexandra MANLY AUS OGE +9:28
71 Anna KNAUER GER RBW +9:28
72 Chanella STOUGJE NED PHV +9:28
73 Stéphanie BORCHERS GER FCT +9:28
74 Alice BARNES GBR GBR +9:28
75 Lauren HALL USA USA +9:28
76 Heather FISCHER USA USA +9:28
DNF Mayuko HAGIWARA JPN WHT
DNF Tayler WILES USA VEL
DNF Katrin GARFOOT AUS OGE
DNF Charlotte BECKER GER HPU
DNF Thea THORSEN NOR HPU
DNF Sophie LACHER GER FCT
DNF Kaat VAN DER MEULEN BEL BEL
DNF Bethany CRUMPTON GBR GBR
DNF Manon LLOYD GBR GBR
DNF Madeleine ORTMÜLLER GER GER
DNF Luisa KATTINGER GER GER
DNF Lisa KÜLLMER GER GER
DNF Sofie MANGERTSEDER GER GER
DNF Silvija LATOZAITE LTU LTU
DNF Riccarda MAZZOTTA SUI SUI
DNF Virginie POINTET SUI SUI
DNF Sandra WEISS SUI SUI
DNF Lauren KOMANSKI USA USA
DNF Franziska BANZER GER
DNF Theres KLEIN GER
DNF Benita WESSELHOEFT GER
DNF Marije HENGERVELD NED
DNF Ilse MILTENBURG NED
DNF Lauren ARNOUTS NED
DNF Tamara PREUß GER
DNF Anne Marijn VAN DER GRAAF NED
DNF Fianna STENVELD NED
DNF Wendy OOSTERWOUD NED
DNF Imke VORMEER NED
DNF Janieke KALSBEEK NED
DNF Mareille MEIJERING NED
DNF Simone DE VRIES NED
DNF Kim VAN DIJK NED
DNF Ingrid TEMPERT NED
DNF Sofie VAN HORIK NED
DNF Esther VAN VEEN NED

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 Lisa BRENNAUER GER VEL 8:49:45
2 Trixi WORRACK GER VEL +1
3 Christine MAJERUS LUX DLT +10
4 Lucinda BRAND NED RBW +23
5 Eleonora VAN DIJK NED DLT +24
6 Elizabeth ARMITSTEAD GBR DLT +24
7 Kirsten WILD NED HPU +52
8 Jolien D’HOORE BEL WHT +1:38
9 Barbara GUARISCHI ITA VEL +2:17
10 Alena AMIALIUSIK BLR VEL +2:26
11 Tiffany CROMWELL AUS VEL +2:30
12 Chantal BLAAK NED DLT +2:41
13 Anna VAN DER BREGGEN NED RBW +2:46
14 Megan GUARNIER USA DLT +2:48
15 Roxane KNETEMANN NED RBW +2:52
16 Romy KASPER GER DLT +2:53
17 Anouska KOSTER NED RBW +2:59
18 Melissa HOSKINS AUS OGE +3:00
19 Gracie ELVIN AUS OGE +3:08
20 Julie LETH DEN HPU +3:36
21 Sara MUSTONEN SWE TLP +3:38
22 Julia SOEK NED TLP +3:41
23 Floortje MACKAIJ NED TLP +3:43
24 Janneke ENSING NED PHV +3:48
25 Carmen SMALL USA USA +3:54
26 Natalie VAN GOGH NED PHV +3:54
27 Loes GUNNEWIJK NED OGE +4:03
28 Andrea DVORAK USA USA +4:07
29 Chloe HOSKING AUS WHT +5:53
30 Moniek TENNIGLO NED RBW +6:08
31 Emilie MOBERG NOR HPU +8:23
32 Tatiana GUDERZO ITA HPU +8:50
33 Ilona HOEKSMA NED PHV +8:52
34 Lucy GARNER GBR TLP +9:05
35 Corine VAN DER ZIJDEN NED FCT +9:23
36 Lotte VAN HOEK NED FCT +9:24
37 Desiree EHRLER SUI FCT +9:26
38 Leonie LUBBINGE NED +9:29
39 Winanda SPOOR NED +9:33
40 Daiva TUSLAITE LTU LTU +9:33
41 Lotte KOPECKY BEL BEL +9:34
42 Jeanne KOREVAAR NED +9:34
43 Marjolein VAN ‘T GELOOF NED +9:40
44 Kaat HANNES BEL BEL +9:43
45 Iris VAN DER STELT NED +9:45
46 Jutta STIENEN SUI SUI +9:47
47 Nike BECKERINGH NED +9:47
48 Gudrun STOCK GER GER +9:55
49 Ivana TIESSENS NED +9:56
50 Geerike SCHREURS NED +9:57
51 Eileen ROE GBR WHT +10:00
52 Ema MANIKAITE LTU LTU +10:04
53 Lizzie WILLIAMS AUS OGE +10:14
54 Anna KNAUER GER RBW +10:14
55 Annie LAST GBR GBR +10:35
56 Corinna LECHNER GER +10:39
57 Emily NELSON GBR GBR +11:10
58 Chanella STOUGJE NED PHV +11:13
59 Heather FISCHER USA USA +11:16
60 Kyara STIJNS NED TLP +11:31
61 Lauren HALL USA USA +11:42
62 Marijn DE VRIES NED PHV +12:01
63 Mirjam GYSLING SUI SUI +12:03
64 Annelies DOM BEL BEL +12:04
65 Judith BLOEM NED +12:35
66 Danique BRAAM NED +12:37
67 Trieneke FOKKENS NED +12:42
68 Céline VAN SEVEREN BEL BEL +12:55
69 Alice BARNES GBR GBR +12:57
70 Mascha PIJNENBORG NED +13:17
71 Alexandra MANLY AUS OGE +13:36
72 Emily KAY GBR GBR +13:55
73 Stéphanie BORCHERS GER FCT +14:48
74 Nicole HANSELMANN SUI SUI +15:07
75 Willeke KNOL NED TLP +15:35
76 Amy ROBERTS GBR WHT +18:36

 

Foto:Energiewacht Tour