Kolejne miejsca na podium Rafała Wilka i Rafała Mikołajczyka w Pucharze Europy w hadbike’ach! Tym razem niepełnosprawni kolarze ścigali się we francuskim Rosenau.

Druga edycja Pucharu Europy EHC została rozegrana we Francji. Na starcie nie zabrakło reprezentantów Polski. W kategorii H1 wicelider klasyfikacji generalnej – Rafał Mikołajczyk (Stal Rzeszów/GVT), zajął trzecie miejsce i dzięki temu obronił swoją pozycję w całym cyklu. W kategorii H2 Piotr Kacalski (Start Szczecin) był ósmy.

W kategorii H4 Rafał Wilk (Stal Rzeszów/Carbonbike) – lider Pucharu Europy zajął drugie miejsce, ale jego przewaga po wyścigach w Abu Zabi utrzymała go na prowadzeniu klasyfikacji generalnej. Kolejny z naszych reprezentantów – Arkadiusz Skrzypiński (Team Sopur) był piąty.

“Pogoda nas niestety nie rozpieszczała i ścigaliśmy w strugach deszczu. Ze względu na termin Wielkiej Soboty, ten wyścig od dawna jest silnie obsadzony, a na trasie jest sporo kibiców. Płaska trasa z pewnością mnie nie faworyzowała, bo wolę ścigać się w trudniejszym terenie. Pomimo tego udało się powalczyć o dobry wynik. Zająłem drugie miejsce i w efekcie udało obronić się prowadzenie w Pucharze Europy. Teraz wracam do pracy, a kolejny start już 19 kwietnia podczas Maratonu Krakowskiego”, powiedział Rafał Wilk dla naszosie.pl.

 

“Jechało mi się dziś dużo lepiej niż w Abu Zabi. Prowadziłem praktycznie przez cały wyścig. Zabrakło mi jednak dziś doświadczenia, które cały czas zdobywam. Popełniłem sporo błędów taktycznych i w odpowiednim momencie po prostu zabrakło mi sił. Zdołałem utrzymać się na podium i dojechałem na trzecim miejscu. W ubiegłym roku na tej samej trasie do zwycięzcy straciłem ponad 20 minut, a dziś tylko 3! To przede wszystkim dzięki mojemu trenerowi Zbyszkowi Gucwie i całej ekipie GVT, z którą współpracuję od stycznia. Chciałbym podziękować też Pawłowi Charuckiemu i firmie Harfa-Harryson, którzy pomogli mi w dojeździe na wyścig do Francji!”, dodał Rafał Mikołajczyk.