Najlepsi kolarze startujący w Tauron Lang Team Race otrzymają nagrody finansowe. Pierwsza edycja nowego cyklu wyścigów szosowych dla amatorów odbędzie się 12 kwietnia w Sobótce.

W sezonie 2015 odbędzie się pięć edycji Tauron Lang Team Race. Po inauguracji sezonu w Sobótce kolejne wyścigi będą rozgrywane w Rzeszowie (31.05), Gdańsku (14.06), Krokowej (05.07) i Bytowie (30.08). Dla trochę młodszych przygotowaliśmy dystanse MINI (40-70 km), na których mogą startować osoby w wieku od 16 lat. Dystanse MAXI (80-120 km) są przeznaczone dla kolarzy pełnoletnich. Rywalizacja toczy się w pięciu kategoriach wiekowych wśród mężczyzn oraz czterech kategoriach wiekowych wśród kobiet.

Podczas każdej edycji Tauron Lang Team Race najlepsi zawodnicy otrzymają nagrody finansowe. Obejmą one czołową trójkę we wszystkich kategoriach wiekowych wśród mężczyzn i kobiet. Zwycięzca każdej edycji na dystansie MINI otrzyma 350 złotych, a na dystansie MAXI 500 złotych. Natomiast zwycięzca klasyfikacji generalnej na dystansie MINI otrzyma 400 złotych, a na dystansie MAXI 550 złotych. Wszystkie szczegóły dotyczące wysokości nagród znajdują się w regulaminie zawodów.

Cykl szosowych wyścigów dla amatorów Tauron Lang Team Race to nowość w kalendarzu kolarskich imprez Lang Team. Historyczne sukcesy polskich zawodników w 2014 roku przyczyniły się w znacznym stopniu do wzrostu popularności kolarstwa w naszym kraju. To właśnie jazda na rowerze jest wskazywana przez 66% Polaków jako główna forma ich aktywności. Rośnie również zapotrzebowanie na kolarskie imprezy dla amatorów. Tauron Lang Team Race jest odpowiedzią na te oczekiwania.

Główną ideą Tauron Lang Team Race jest promocja kolarstwa i umożliwienie rywalizacji w profesjonalnych warunkach na najwyższym poziomie. Dzięki masowości imprezy propagujemy zdrowy tryb życia i aktywny wypoczynek wśród szerokich rzesz Polaków. Tauron Lang Team Race to również promocja najpiękniejszych regionów naszego kraju. Starannie dobrane lokalizacje, ciekawe trasy i malownicze krajobrazy – to wszystko przyczynia się do budowania relacji z lokalnymi społecznościami, a także z całą kolarskim środowiskiem.

Źródło: www.tauronlangteamrace.pl