To już ostatnie zawody Tauron Lang Team Race w tym sezonie. Wielki finał cyklu szosowych wyścigów dla amatorów odbędzie się 30 sierpnia w Bytowie.

Nie można było sobie wymarzyć lepszej scenerii finałowych zawodów Tauron Lang Team Race. O Bytowie mówi się „perła wśród kaszubskich lasów”. Miasto otoczone naturą, leżące wśród pagórków i licznych jezior. Schyłek wakacji będzie więc doskonałą okazją do wzięcia udziału w ostatnich w tym sezonie zawodach naszego cyklu.

Zapraszamy wszystkich i jestem przekonany, że wiele osób wystartuje w Bytowie. Ścigamy się w kategoriach wiekowych, więc każdy będzie mógł spróbować sił w swojej grupie. Poza tym są tam przepiękne trasy – malownicze, ale również wymagające, bo Kaszuby nie są płaskim terenem – zachęca Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team.

W Bytowie rozegrane zostaną wyścigi na dystansie MINI oraz MAXI. MINI to 46 kilometrów na rundzie prowadzącej przez tereny na wschód od Bytowa. Lasy, pola, pagórki i jeziora – tak wygląda sceneria tej trasy, podobnie zresztą jak na dystansie MAXI, gdzie kolarze będą mieli do pokonania aż 126 kilometrów. Dotrą do Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, a potem zafiniszują w Bytowie – mieście słynącym z krzyżackiego zamku, ale również pełnym innych atrakcji. Bytów promuje turystyczne szlaki przebiegające wśród unikatowych w skali Europy jezior lobeliowych. Trasy przygotowano zarówno dla piechurów, jak i rowerzystów.

126 kilometrów to najdłuższy dystans do pokonania w tegorocznym Tauron Lang Team Race, a więc zwieńczenie cyklu zapowiada się pasjonująco. Zwłaszcza, że w Bytowie poznamy również zwycięzców klasyfikacji generalnych w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wśród mężczyzn jest pięć kategorii, wśród kobiet cztery. Ci, którzy staną na podium w poszczególnych edycjach otrzymują nagrody finansowe. Zwycięzca dystansu Mini otrzymuje 350 złotych, a zwycięzca dystansu Maxi 500 złotych. W Bytowie najlepsi dodatkowo otrzymają nagrody finansowe za klasyfikację generalną.

Dotychczasowe edycje Tauron Lang Team Race – w Sobótce, Rzeszowie, Gdańsku i Krokowej – potwierdzają, że pomysł zorganizowania takiego cyklu był strzałem w dziesiątkę.

Cieszę się bardzo, że wspólnie z firmą TAURON promujemy kolarstwo na każdym szczeblu. Ten cykl organizujemy dla tych, którzy mają chęć ścigać się na rowerze szosowym, poczuć jak się jeździ w peletonie, jak taktycznie rozgrywa się wyścig. U nas można się poczuć jak ci najwięksi zawodowi kolarze – przekonuje Lang.

Do Tauron Lang Team Race w Bytowie można się zapisywać przez internet do środy poprzedzającej wyścig, a dzień przed wyścigiem i w dniu wyścigu zapisy będą możliwe w Biurze Zawodów w miasteczku wyścigu. Wszelkie szczegóły znajdują się na stronie www.tauronlangteamrace.pl

naszosiepl patronem medialnym

Informacja prasowa