Dwa dni – dwa wyjątkowe wyścigi w Gdańsku. W sobotę 13 czerwca amatorzy kolarstwa górskiego będą mogli wystartować w Skandia Maraton Lang Team. Niedziela 14 czerwca będzie należała do miłośników rowerów szosowych, których zapraszamy do udziału w Tauron Lang Team Race.

Sezon kolarskich imprez Lang Team rozkręca się w zawrotnym tempie.  Jeszcze nie opadł kurz po zawodach w Rzeszowie, a już za niecały tydzień kolejny przystanek w Gdańsku. Przystanek  bardzo rowerowy, bo miasto wolności jest mocno związane z kolarstwem. W ubiegłym roku właśnie tu rozpoczął się zawodowy Tour de Pologne, a kolarze uczcili 25-lecie wolnej Polski uroczystym startem spod bramy Stoczni Gdańskiej. Tym razem w Gdańsku odbędą się dwie imprezy organizowane dla wszystkich chętnych kolarzy amatorów – Skandia Maraton Lang Team i Tauron Lang Team Race. Od lat zachęcamy mieszkańców do aktywnego życia, w tym do spędzania jak najwięcej czasu na rowerze. Organizacja i współorganizacja imprez rowerowych dla amatorów zajmuje ważne miejsce w strategii rozwoju naszego miasta – mówi Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Druga część weekendu będzie należała do kolarzy szosowych. Tauron Lang Team Race to nowy cykl dla amatorów, który jest odpowiedzią na coraz większe zainteresowanie właśnie szosową odmianą kolarstwa. Coraz więcej osób zapatrzonych w sukcesy Michała Kwiatkowskiego i Rafała Majki wskakuje na rower i przemierza drogi w całej Polsce. Szosowe zmagania w Gdańsku zapowiadają się bardzo ciekawie. Trasa dystansu MINI liczy 51 km, a dystansu MAXI 85 kilometrów. Miasteczko wyścigu powstanie przy skrzyżowaniu alei Armii Krajowej z ul. Łostowicką. W przypadku obu dystansów kolarze będą walczyć na 17-kilometrowej rundzie, której trasa w całości prowadzi po drodze dwupasmowej. Jest o co walczyć, bo w Tauron Lang Team Race oprócz atrakcyjnych nagród rzeczowych dla najlepszych trojga zawodników w każdej kategorii wiekowej przewidziane są nagrody finansowe. Zwycięzcy na dystansie MINI otrzymują 350 złotych, a na dystansie MAXI 500 złotych. Gdańska edycja Tauron Lang Team Race jest zaliczana do klasyfikacji Pucharu Polski amatorów w kolarstwie szosowym.

W związku z wyścigiem Tauron Lang Team Race w dniu 14 czerwca wyłączony z ruchu będzie fragment alei Armii Krajowej. Całkowite zamknięcie ulicy pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Szczęśliwą i 3 Maja nastąpi w godzinach 07:00-16:00. W godzinach 16:00-17:00 ruch na tym fragmencie będzie sukcesywnie przywracany.

Program:

Dzień przed zawodami
17.30 – 19.30 zapisy w Biurze Zawodów, al. Armii Krajowej przy skrzyżowaniu z ul. Łostowicką, wydawanie numerów startowych

W dniu zawodów
8.00 – 10.30 zapisy w Biurze Zawodów, wydawanie numerów startowych
10.45 ustawianie w sektorach startowych
11.00 START
13.00/13.30 Meta przyjazd na metę pierwszych zawodników na krótkim dystansie
14.00/14.30 Meta przyjazd na metę pierwszych zawodników na długim dystansie
15.00 dekoracje
16.00 zamknięcie trasy na wszystkich dystansach

Mapa:

Mapa Tauron Lang Team Race gdańsk

Informacja prasowa