Kolarze z SMS-u Świdnica idą za ciosem! W dzisiejszym wyścigu GP Wevelgem w Belgii znów odnieśli podwójne zwycięstwo. Bohaterami dzisiejszego starcia stali się Szymon Sajnok oraz Alan Banaszek.

GP Welvegem to wyścig dla juniorów w miejscu, w którym zlokalizowano metę Gent – Wevelgem. Młodzi kolarze mieli do pokonania 17 rund po 3500 metrów. W wyścigu startowali kolarze między innymi z Polski, Belgii, Norwegii, Francji i Irlandii oraz kluby z Danii. Zacięty bój toczył się w ulewnym deszczu i przy bardzo silnym wietrze. Mimo to naszej ekipie udało się zdeklasować rywali.

Od początku niedzielnej rywalizacji, “na solo” odjechał wczorajszy triumfator GP Degrendale (kat. 1.14) – Alan Banaszek. Po kilku rundach doskoczył do niego Szymon Sajnok. Współpraca w odjeździe układała się bardzo ładnie, dzięki czemu młodzi Polacy jako pierwsi dotarli na metę. Pierwszy przez kreskę przejechał Sajnok, tuż za nim Banaszek. Czyli podobnie jak w sobotnim wyścigu, tyle że zamienili się miejscami.

Poza zaszczytnym podium dla Sajnoka i Banaszka, ósmy był Damian Sławek, dziesiąty Adrian Mrówka, czternasty Karol Kuklewicz, dziewiętnasty Jakub Murias, dwudziesty trzeci Mikołaj Sójka.

Aleks Sołtys

Foto: SMS Świdnica