Podczas wtorkowego etapu Volta a Catalunya, Alejandro Valverde (Movistar) w piękny sposób pokonał rywali na finiszu z grupy, przypominając o swoich niesamowitych umiejętnościach rozgrywania końcówek. Co po przekroczeniu linii mety powiedział Hiszpan?

Valverde zaznacza, że bardzo ważne było zgubienie najszybszych zawodników. Wszystko, co mogliśmy zrobić, to wyłączyć sprinterów z walki. Na ostatnich kilometrach zespół bardzo ciężko pracował. Chłopcy zrobili wszystko, abym mógł bezpiecznie przejechać końcówkę, jednocześnie utrzymując dobrą pozycję. – powiedział 34 latek.

Herrada wykonał niesamowitą robotę na ostatnich kilometrach, a reszta doskonale wykonywała swoje zadania od samego startu, aż do mety. Wszyscy moi koledzy zawsze robią wszystko, bym czuł się jak najbardziej komfortowo. Przywożą mi nawet ciuchy, czy jedzenie. Chciałbym podziękować wszystkim za tak doskonałe wsparcie. – zakończył.

Wtorkowy triumf dał Valverde awans na 4 pozycję w klasyfikacji generalnej. Tracąc 2 minuty i 40 sekund, lider zespołu Movistar jest najbliżej odebrania koszulki lidera Maciejowi Paterskiemu, z kolarzy, którzy nie ukończyli pierwszego odcinka w ucieczce.

Dawid Gruntkowski

Foto: Movistar Team