Volta Ciclista a Catalunya

Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) po finiszu z ucieczki, wygrał pierwszy etap Volta a Catalunya! Polak prowadzi w klasyfikacji generalnej, punktowej i górskiej!

W poniedziałek rozpoczęła się rywalizacja w wyścigu Dookoła Katalonii. Zawodnicy ścigali się dziś na 185 kilometrowej trasie ze startem i metą w nadmorskiej miejscowości Calella, położonej kilkadziesiąt kilometrów od Barcelony.

1. etap Cat

 

Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) po wczorajszym występie w blisko 300 kilometrowym Mediolan-San Remo, dziś pojawił się w Katalonii. Najwyraźniej dla zawodnika z Jarocina trasa “wiosennych mistrzostw świata” była jedynie dobrym “przepaleniem” i dziś “Paterę” oglądaliśmy w ucieczce dnia. Wraz z nim oderwali się również: Bart de Clerq (Lotto-Soudal) oraz Pierre Rolland (Europcar).

Trójka bardzo dobrze współpracowała i prowadziła zaciętą walkę na premiach górskich. Obronną ręką z tych pojedynków wychodził Paterski, który jeszcze przed ostatnim podjazdem zapewnił sobie prowadzenie w klasyfikacji na najlepszego górala.

Trio w najkorzystniejszym dla siebie momencie wypracowało 14 minut przewagi! Trudno w to uwierzyć, ale na niespełna 35 kilometrów przed kreską różnica dzieląca peleton od harcowników wynosiła 9 i pół minuty! Dopiero wtedy w zasadniczej grupie obudziła się ekipa Sky, która rozpoczęła dyktowanie mocnego tempa.

Przewaga szybko spadała, ale tylko katastrofa mogłaby pokrzyżować plany uciekającej trójki. O wszystkim zadecydował więc sprint z czołówki! Świetnie rozegrał go Maciej Paterski, który na ostatnich 200 metrach dognił jeszcze wcześniej atakującego Belga! Drugie miejsce zajął Pierre Rolland. Peleton ze stratą 2 minut i 40 sekund przyprowadził Tosh Van der Sande (Lotto-Soudal).

Zarówno dla Paterskiego jak i drużyny CCC Sprandi Polkowice, to pierwsze w karierze zwycięstwo etapowe na szczeblu WorldTour!

Wyniki:

1º 193  PATERSKI, Maciej        POL  CCC SPRANDI POLKOWIC  4:33:41   10″
2º 221  ROLLAND, Pierre         FRA  TEAM EUROPCAR            mt.     6″
3º 122  DE CLERCQ, Bart         BEL  LOTTO SOUDAL         a     02    4″
4º 127  VAN DER SANDE, Tosh     BEL  LOTTO SOUDAL         a  02:40
5º  88  ALAPHILIPPE, Julian     FRA  ETIXX – QUICK STEP   a  02:40
6º  74  TIRALONGO, Paolo        ITA  ASTANA PRO TEAM      a  02:40
7º 231  GASPAROTTO, Enrico      ITA  WANTY – GROUPE GOBER a  02:40
8º 225  COQUARD, Bryan          FRA  TEAM EUROPCAR        a  02:40
9º 176  BARBERO, Carlos         ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R a  02:40
10º 206  SIMON, Julien           FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C a  02:40
11º  41  FROOME, Christopher     GBR  TEAM SKY             a  02:40
12º 124  HENDERSON, Greg         NZL  LOTTO SOUDAL         a  02:40
13º  85  VAKOC, Petr             CZE  ETIXX – QUICK STEP   a  02:40
14º  97  REZA, Kévin             FRA  FDJ                  a  02:40
15º  35  ROJAS, Jose J.          ESP  MOVISTAR TEAM        a  02:40
16º  31  VALVERDE, Alejandro     ESP  MOVISTAR TEAM        a  02:40
17º 142  BARGUIL, Warren         FRA  TEAM GIANT – ALPECIN a  02:40
18º   3  VORGANOV, Eduard        RUS  TEAM KATUSHA         a  02:40
19º 105  PANTANO, Jarlinson      COL  IAM CYCLING          a  02:40
20º   2  CARUSO, Giampaolo       ITA  TEAM KATUSHA         a  02:40
21º 181  HIVERT, Jonathan        FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE a  02:40
22º  61  BARDET, Romain          FRA  AG2R LA MONDIALE     a  02:40
23º  81  URAN, Rigoberto         COL  ETIXX – QUICK STEP   a  02:40
24º  76  MALACARNE, Davide       ITA  ASTANA PRO TEAM      a  02:40
25º  11  CONTADOR, Alberto       ESP  TINKOFF – SAXO       a  02:40
26º 146  PREIDLER, Georg         AUT  TEAM GIANT – ALPECIN a  02:40
27º  22  SANCHEZ, Samuel         ESP  BMC RACING TEAM      a  02:40
28º 155  KELDERMAN, Wilco        NED  TEAM LOTTO NL – JUMB a  02:40
29º 156  KRUIJSWIJK, Steven      NED  TEAM LOTTO NL – JUMB a  02:40
30º 188  VACHON, Florian         FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE a  02:40
31º  27  TEUNS, Dylan            BEL  BMC RACING TEAM      a  02:40
32º 172  PRADES, Eduard          ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R a  02:40
33º  21  VAN GARDEREN, Tejay     USA  BMC RACING TEAM      a  02:40
34º   1  LOSADA, Alberto         ESP  TEAM KATUSHA         a  02:40
35º 103  ELMIGER, Martin         SUI  IAM CYCLING          a  02:40
36º  26  MOINARD, Amaël          FRA  BMC RACING TEAM      a  02:40
37º  25  HERMANS, Ben            BEL  BMC RACING TEAM      a  02:40
38º  44  PORTE, Richie           AUS  TEAM SKY             a  02:40
39º  87  BOUET, Maxime           FRA  ETIXX – QUICK STEP   a  02:40
40º  24  ATAPUMA, Darwin         COL  BMC RACING TEAM      a  02:40
41º 202  MATE, Luis A.           ESP  COFIDIS, SOLUTIONS C a  02:40
42º 131  MEIER, Christian        CAN  ORICA GreenEDGE      a  02:40
43º 216  PEDRAZA, Walter         COL  COLOMBIA             a  02:40
44º  78  ROSA, Diego             ITA  ASTANA PRO TEAM      a  02:40
45º 147  OLIVIER, Daan           NED  TEAM GIANT – ALPECIN a  02:40
46º  53  ACEVEDO, Janier A.      COL  CANNONDALE – GARMIN  a  02:40
47º 237  EIJSSEN, Yannick        BEL  WANTY – GROUPE GOBER a  02:40
48º 112  NIEMIEC, Przemyslaw     POL  LAMPRE – MERIDA      a  02:40
49º 116  DURASEK, Kristijan      CRO  LAMPRE – MERIDA      a  02:40
50º  58  TALANSKY, Andrew        USA  CANNONDALE – GARMIN  a  02:40
51º  54  CARDOSO, Andre          POR  CANNONDALE – GARMIN  a  02:40
52º 192  HONKISZ, Adrian         POL  CCC SPRANDI POLKOWIC a  02:40
53º  43  KIRYIENKA, Vasil        BLR  TEAM SKY             a  02:40
54º  75  CATALDO, Dario          ITA  ASTANA PRO TEAM      a  02:40
55º  48  POELS, Wouter           NED  TEAM SKY             a  02:40
56º  71  ARU, Fabio              ITA  ASTANA PRO TEAM      a  02:40
57º  91  ELISSONDE, Kenny        FRA  FDJ                  a  02:40
58º 218  TORRES, Rodolfo A.      COL  COLOMBIA             a  02:40
59º 207  CHAINEL, Steve          FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C a  02:40
60º 211  CANO, Alex R.           COL  COLOMBIA             a  02:40
61º 126  VAN DEN BROECK, Jurgen  BEL  LOTTO SOUDAL         a  02:40
62º  68  POZZOVIVO, Domenico     ITA  AG2R LA MONDIALE     a  02:40
63º  34  FERNANDEZ, Ruben        ESP  MOVISTAR TEAM        a  02:40
64º 171  ARROYO, David           ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R a  02:40
65º  23  STETINA, Peter          USA  BMC RACING TEAM      a  02:40
66º 121  ARMEE, Sander           BEL  LOTTO SOUDAL         a  02:40
67º 233  DE GREEF, Francis       BEL  WANTY – GROUPE GOBER a  02:40
68º 151  BENNETT, George         NZL  TEAM LOTTO NL – JUMB a  02:40
69º 182  SEPULVEDA, Eduardo      ARG  BRETAGNE-S.ENVIRONNE a  02:40
70º   4  CHERNETSKI, Sergei      RUS  TEAM KATUSHA         a  02:40
71º 134  CHAVES, Jhoan E.        COL  ORICA GreenEDGE      a  02:40
72º 111  VALLS, Rafael           ESP  LAMPRE – MERIDA      a  02:40
73º 104  CHEVRIER, Clement       FRA  IAM CYCLING          a  02:40
74º   7  TROFIMOV, Yury          RUS  TEAM KATUSHA         a  02:40
75º  51  MARTIN, Daniel          IRL  CANNONDALE – GARMIN  a  02:40
76º 175  MAS, Luis               ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R a  02:40
77º 167  ZOIDL, Riccardo         AUT  TREK FACTORY RACING  a  02:40
78º 107  WARBASSE, Lawrence      USA  IAM CYCLING          a  02:40
79º 195  RUTKIEWICZ, Marek       POL  CCC SPRANDI POLKOWIC a  02:40
80º  55  DANIELSON, Thomas       USA  CANNONDALE – GARMIN  a  02:40
81º  86  BRAMBILLA, Gianluca     ITA  ETIXX – QUICK STEP   a  02:40
82º 161  ZUBELDIA, Haimar        ESP  TREK FACTORY RACING  a  02:40
83º   5  KOCHETKOV, Pavel        RUS  TEAM KATUSHA         a  02:40
84º 128  VERVAEKE, Louis         BEL  LOTTO SOUDAL         a  02:40
85º 196  SZMYD, Sylwester        POL  CCC SPRANDI POLKOWIC a  02:40
86º 236  MINNAARD, Marinus C.    NED  WANTY – GROUPE GOBER a  02:40
87º  73  LANDA, Mikel            ESP  ASTANA PRO TEAM      a  02:40
88º 173  PARDILLA, Sergio        ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R a  02:40
89º 198  SAMOILAU, Branislau     BLR  CCC SPRANDI POLKOWIC a  02:40
90º  15  MAJKA, Rafal            POL  TINKOFF – SAXO       a  02:40
91º 153  TEN DAM, Laurens        NED  TEAM LOTTO NL – JUMB a  02:40
92º 101  COPPEL, Jerome          FRA  IAM CYCLING          a  02:40
93º  84  SERRY, Pieter           BEL  ETIXX – QUICK STEP   a  02:40
94º 201  NAVARRO, Daniel         ESP  COFIDIS, SOLUTIONS C a  02:40
95º 204  HARDY, Romain           FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C a  02:40
96º 227  GAUTIER, Cyril          FRA  TEAM EUROPCAR        a  02:40
97º  77  KANGERT, Tanel          EST  ASTANA PRO TEAM      a  02:40
98º 222  SICARD, Romain          FRA  TEAM EUROPCAR        a  02:40
99º  14  PAULINHO, Sergio M.     POR  TINKOFF – SAXO       a  02:40
100º 177  VILELA, Ricardo         POR  CAJA RURAL-SEGUROS R a  02:40
101º  96  LECUISINIER, Pierre-He  FRA  FDJ                  a  02:40
102º  56  DOMBROWSKI, Joseph L.   USA  CANNONDALE – GARMIN  a  02:40
103º 214  DUQUE, Leonardo         COL  COLOMBIA             a  02:40
104º   6  SILIN, Egor             RUS  TEAM KATUSHA         a  02:40
105º  13  HERNANDEZ, Jesus        ESP  TINKOFF – SAXO       a  02:40
106º  64  GASTAUER, Ben           LUX  AG2R LA MONDIALE     a  02:40
107º  66  DUPONT, Hubert          FRA  AG2R LA MONDIALE     a  02:40
108º  45  ROCHE, Nicolas          IRL  TEAM SKY             a  02:40
109º  16  VALGREN, Michael        DEN  TINKOFF – SAXO       a  02:40
110º 203  BAGOT, Yohan            FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C a  02:40
111º 194  HIRT, Jan               CZE  CCC SPRANDI POLKOWIC a  02:40
112º  12  BASSO, Ivan             ITA  TINKOFF – SAXO       a  02:40
113º  18  KISERLOVSKI, Robert     CRO  TINKOFF – SAXO       a  02:40
114º  17  ROGERS, Michael         AUS  TINKOFF – SAXO       a  02:40
115º  83  VERONA, Carlos          ESP  ETIXX – QUICK STEP   a  02:40
116º  47  KONIG, Leopold          CZE  TEAM SKY             a  02:40
117º 205  MOLARD, Rudy            FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C a  02:40
118º  42  LOPEZ, David            ESP  TEAM SKY             a  02:40
119º  36  HERRADA, José           ESP  MOVISTAR TEAM        a  02:40
120º  92  VEIKKANEN, Jussi        FIN  FDJ                  a  02:40
121º  33  LASTRAS, Pablo          ESP  MOVISTAR TEAM        a  02:40
122º 226  COUSIN, Jerome          FRA  TEAM EUROPCAR        a  02:40
123º 228  JEANDESBOZ, Fabrice     FRA  TEAM EUROPCAR        a  04:42
124º  38  ANACONA, Winner         COL  MOVISTAR TEAM        a  09:20
125º 144  CRADDOCK, Lawson        USA  TEAM GIANT – ALPECIN a  09:20
126º 191  SCHUMACHER, Stefan      GER  CCC SPRANDI POLKOWIC a  09:20
127º 174  TXURRUKA, Amets         ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R a  09:20
128º 118  KOSHEVOY, Ilia          BLR  LAMPRE – MERIDA      a  09:20
129º 178  PARRA, Heiner R.        COL  CAJA RURAL-SEGUROS R a  09:20
130º 187  LEDANOIS, Kevin         FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE a  09:20
131º 145  JONES, Carter           USA  TEAM GIANT – ALPECIN a  12:28
132º 213  DIAZ, Edward            COL  COLOMBIA             a  13:40
133º  72  LOPEZ MORENO, M. A.     COL  ASTANA PRO TEAM      a  13:40
134º 123  DE GENDT, Thomas        BEL  LOTTO SOUDAL         a  18:13
135º  28  SENNI, Manuel           ITA  BMC RACING TEAM      a  18:13
136º 106  PELLAUD, Simon          SUI  IAM CYCLING          a  18:13
137º 125  VALLEE, Boris           BEL  LOTTO SOUDAL         a  18:13
138º 154  KEIZER, Martijn         NED  TEAM LOTTO NL – JUMB a  18:13
139º   8  VOROBYEV, Anton         RUS  TEAM KATUSHA         a  18:13
140º 166  WATSON, Calvin          AUS  TREK FACTORY RACING  a  18:13
141º 162  BEPPU, Fumiyuki         JPN  TREK FACTORY RACING  a  18:13
142º 212  MARTÍNEZ, Daniel        COL  COLOMBIA             a  18:13
143º 157  VAN DER LIJKE, Nick     NED  TEAM LOTTO NL – JUMB a  18:13
144º 158  ROOSEN, Timo            NED  TEAM LOTTO NL – JUMB a  18:13
145º 217  SARMIENTO, Cayetano     COL  COLOMBIA             a  18:13
146º 115  CATTANEO, Mattia        ITA  LAMPRE – MERIDA      a  18:13
147º 138  BEWLEY, Sam             NZL  ORICA GreenEDGE      a  18:13
148º 208  CHETOUT, Loic           FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C a  18:13
149º  63  MINARD, Sébastien       FRA  AG2R LA MONDIALE     a  18:13
150º  98  MANZIN, Lorrenzo        FRA  FDJ                  a  18:13
151º  32  SOLER, Marc             ESP  MOVISTAR TEAM        a  18:13
152º  37  SUTHERLAND, Rory        AUS  MOVISTAR TEAM        a  18:13
153º 143  FRÖHLINGER, Johannes    GER  TEAM GIANT – ALPECIN a  18:13
154º 165  SILVESTRE, Fabio        POR  TREK FACTORY RACING  a  18:13
155º 141  MEZGEC, Luka            SLO  TEAM GIANT – ALPECIN a  18:13
156º  93  GENIEZ, Alexandre       FRA  FDJ                  a  18:13
157º 183  FONSECA, Armindo        FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE a  18:13
158º 232  BAUGNIES, Jérôme        BEL  WANTY – GROUPE GOBER a  18:13
159º 197  CERNY, Josef            CZE  CCC SPRANDI POLKOWIC a  18:13
160º 184  BOULO, Matthieu         FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE a  18:13
161º 117  GRMAY, Tsgabu G.        ETH  LAMPRE – MERIDA      a  18:13
162º  62  BETANCUR, Carlos A.     COL  AG2R LA MONDIALE     a  18:13
163º 148  STAMSNIJDER, Tom        NED  TEAM GIANT – ALPECIN a  18:13
164º 137  MEYER, Cameron          AUS  ORICA GreenEDGE      a  18:13
165º 102  PELUCCHI, Matteo        ITA  IAM CYCLING          a  18:13
166º 163  STUYVEN, Jasper         BEL  TREK FACTORY RACING  a  18:13
167º 168  COLEDAN, Marco          ITA  TREK FACTORY RACING  a  18:13
168º 224  MORICE, Julien          FRA  TEAM EUROPCAR        a  18:13
169º 223  QUEMENEUR, Perrig       FRA  TEAM EUROPCAR        a  18:13
170º 185  JARRIER, Benoit         FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE a  18:13
171º 186  LABORIE, Christophe     FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE a  18:13
172º  94  ROUX, Anthony           FRA  FDJ                  a  18:13
173º 114  POLANC, Jan             SLO  LAMPRE – MERIDA      a  18:13
174º 135  EWAN, Caleb             AUS  ORICA GreenEDGE      a  18:13
175º  95  LE GAC, Olivier         FRA  FDJ                  a  18:13
176º  67  LATOUR, Pierre-roger    FRA  AG2R LA MONDIALE     a  18:13
177º  82  DE LA CRUZ, David       ESP  ETIXX – QUICK STEP   a  18:13
178º  52  HESJEDAL, Ryder         CAN  CANNONDALE – GARMIN  a  18:13
179º 113  FERRARI, Roberto        ITA  LAMPRE – MERIDA      a  18:13
180º  46  ZANDIO, Xabier          ESP  TEAM SKY             a  18:13
181º  57  HOWES, Alex             USA  CANNONDALE – GARMIN  a  18:13
182º 132  SANTAROMITA, Ivan       ITA  ORICA GreenEDGE      a  18:13
183º 133  LANCASTER, Brett        AUS  ORICA GreenEDGE      a  18:13
184º 234  DE TROYER, Tim          BEL  WANTY – GROUPE GOBER a  18:13
185º 235  GHYSELINCK, Jan         BEL  WANTY – GROUPE GOBER a  18:13
186º 238  NAPOLITANO, Danilo      ITA  WANTY – GROUPE GOBER a  18:13
187º 108  WYSS, Marcel            SUI  IAM CYCLING          a  18:13

Klasyfikacja generalna:

1º 193  PATERSKI, Maciej        POL  CCC SPRANDI POLKOWIC     04:33:31
2º 221  ROLLAND, Pierre         FRA  TEAM EUROPCAR          a       04
3º 122  DE CLERCQ, Bart         BEL  LOTTO SOUDAL           a       08
4º  48  POELS, Wouter           NED  TEAM SKY               a    02:47
5º  45  ROCHE, Nicolas          IRL  TEAM SKY               a    02:48
6º  51  MARTIN, Daniel          IRL  CANNONDALE – GARMIN    a    02:49
7º 127  VAN DER SANDE , Tosh    BEL  LOTTO SOUDAL           a    02:50
8º  88  ALAPHILIPPE, Julian     FRA  ETIXX – QUICK STEP     a    02:50
9º  74  TIRALONGO, Paolo        ITA  ASTANA PRO TEAM        a    02:50
10º 231  GASPAROTTO, Enrico      ITA  WANTY – GROUPE GOBER   a    02:50
11º 225  COQUARD, Bryan          FRA  TEAM EUROPCAR          a    02:50
12º 176  BARBERO, Carlos         ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R   a    02:50
13º 206  SIMON, Julien           FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C   a    02:50
14º  41  FROOME, Christopher     GBR  TEAM SKY               a    02:50
15º 124  HENDERSON, Greg         NZL  LOTTO SOUDAL           a    02:50
16º  85  VAKOC, Petr             CZE  ETIXX – QUICK STEP     a    02:50
17º  97  REZA, Kévin             FRA  FDJ                    a    02:50
18º  35  ROJAS, Jose J.          ESP  MOVISTAR TEAM          a    02:50
19º  31  VALVERDE, Alejandro     ESP  MOVISTAR TEAM          a    02:50
20º 142  BARGUIL, Warren         FRA  TEAM GIANT – ALPECIN   a    02:50
21º   3  VORGANOV, Eduard        RUS  TEAM KATUSHA           a    02:50
22º 105  PANTANO, Jarlinson      COL  IAM CYCLING            a    02:50
23º   2  CARUSO, Giampaolo       ITA  TEAM KATUSHA           a    02:50
24º 181  HIVERT, Jonathan        FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE   a    02:50
25º  61  BARDET, Romain          FRA  AG2R LA MONDIALE       a    02:50
26º  81  URAN, Rigoberto         COL  ETIXX – QUICK STEP     a    02:50
27º  76  MALACARNE, Davide       ITA  ASTANA PRO TEAM        a    02:50
28º  11  CONTADOR, Alberto       ESP  TINKOFF – SAXO         a    02:50
29º 146  PREIDLER, Georg         AUT  TEAM GIANT – ALPECIN   a    02:50
30º  22  SANCHEZ, Samuel         ESP  BMC RACING TEAM        a    02:50
31º 155  KELDERMAN, Wilco        NED  TEAM LOTTO NL – JUMB   a    02:50
32º 156  KRUIJSWIJK, Steven      NED  TEAM LOTTO NL – JUMB   a    02:50
33º 188  VACHON, Florian         FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE   a    02:50
34º  27  TEUNS, Dylan            BEL  BMC RACING TEAM        a    02:50
35º 172  PRADES, Eduard          ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R   a    02:50
36º  21  VAN GARDEREN, Tejay     USA  BMC RACING TEAM        a    02:50
37º   1  LOSADA, Alberto         ESP  TEAM KATUSHA           a    02:50
38º 103  ELMIGER, Martin         SUI  IAM CYCLING            a    02:50
39º  26  MOINARD, Amaël          FRA  BMC RACING TEAM        a    02:50
40º  25  HERMANS, Ben            BEL  BMC RACING TEAM        a    02:50
41º  44  PORTE, Richie           AUS  TEAM SKY               a    02:50
42º  87  BOUET, Maxime           FRA  ETIXX – QUICK STEP     a    02:50
43º  24  ATAPUMA, Darwin         COL  BMC RACING TEAM        a    02:50
44º 202  MATE, Luis A.           ESP  COFIDIS, SOLUTIONS C   a    02:50
45º 131  MEIER, Christian        CAN  ORICA GreenEDGE        a    02:50
46º 216  PEDRAZA, Walter         COL  COLOMBIA               a    02:50
47º  78  ROSA, Diego             ITA  ASTANA PRO TEAM        a    02:50
48º 147  OLIVIER, Daan           NED  TEAM GIANT – ALPECIN   a    02:50
49º  53  ACEVEDO, Janier A.      COL  CANNONDALE – GARMIN    a    02:50
50º 237  EIJSSEN, Yannick        BEL  WANTY – GROUPE GOBER   a    02:50
51º 112  NIEMIEC, Przemyslaw     POL  LAMPRE – MERIDA        a    02:50
52º 116  DURASEK, Kristijan      CRO  LAMPRE – MERIDA        a    02:50
53º  58  TALANSKY, Andrew        USA  CANNONDALE – GARMIN    a    02:50
54º  54  CARDOSO, Andre          POR  CANNONDALE – GARMIN    a    02:50
55º 192  HONKISZ, Adrian         POL  CCC SPRANDI POLKOWIC   a    02:50
56º  43  KIRYIENKA, Vasil        BLR  TEAM SKY               a    02:50
57º  75  CATALDO, Dario          ITA  ASTANA PRO TEAM        a    02:50
58º  71  ARU, Fabio              ITA  ASTANA PRO TEAM        a    02:50
59º  91  ELISSONDE, Kenny        FRA  FDJ                    a    02:50
60º 218  TORRES, Rodolfo A.      COL  COLOMBIA               a    02:50
61º 207  CHAINEL, Steve          FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C   a    02:50
62º 211  CANO, Alex R.           COL  COLOMBIA               a    02:50
63º 126  VAN DEN BROECK, Jurgen  BEL  LOTTO SOUDAL           a    02:50
64º  68  POZZOVIVO, Domenico     ITA  AG2R LA MONDIALE       a    02:50
65º  34  FERNANDEZ, Ruben        ESP  MOVISTAR TEAM          a    02:50
66º 171  ARROYO, David           ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R   a    02:50
67º  23  STETINA, Peter          USA  BMC RACING TEAM        a    02:50
68º 121  ARMEE, Sander           BEL  LOTTO SOUDAL           a    02:50
69º 233  DE GREEF, Francis       BEL  WANTY – GROUPE GOBER   a    02:50
70º 151  BENNETT, George         NZL  TEAM LOTTO NL – JUMB   a    02:50
71º 182  SEPULVEDA, Eduardo      ARG  BRETAGNE-S.ENVIRONNE   a    02:50
72º   4  CHERNETSKI, Sergei      RUS  TEAM KATUSHA           a    02:50
73º 134  CHAVES, Jhoan E.        COL  ORICA GreenEDGE        a    02:50
74º 111  VALLS, Rafael           ESP  LAMPRE – MERIDA        a    02:50
75º 104  CHEVRIER, Clement       FRA  IAM CYCLING            a    02:50
76º   7  TROFIMOV, Yury          RUS  TEAM KATUSHA           a    02:50
77º 175  MAS, Luis               ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R   a    02:50
78º 167  ZOIDL, Riccardo         AUT  TREK FACTORY RACING    a    02:50
79º 107  WARBASSE, Lawrence      USA  IAM CYCLING            a    02:50
80º 195  RUTKIEWICZ, Marek       POL  CCC SPRANDI POLKOWIC   a    02:50
81º  55  DANIELSON, Thomas       USA  CANNONDALE – GARMIN    a    02:50
82º  86  BRAMBILLA, Gianluca     ITA  ETIXX – QUICK STEP     a    02:50
83º 161  ZUBELDIA, Haimar        ESP  TREK FACTORY RACING    a    02:50
84º   5  KOCHETKOV, Pavel        RUS  TEAM KATUSHA           a    02:50
85º 128  VERVAEKE, Louis         BEL  LOTTO SOUDAL           a    02:50
86º 196  SZMYD, Sylwester        POL  CCC SPRANDI POLKOWIC   a    02:50
87º 236  MINNAARD, Marinus C.    NED  WANTY – GROUPE GOBER   a    02:50
88º  73  LANDA, Mikel            ESP  ASTANA PRO TEAM        a    02:50
89º 173  PARDILLA, Sergio        ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R   a    02:50
90º 198  SAMOILAU, Branislau     BLR  CCC SPRANDI POLKOWIC   a    02:50
91º  15  MAJKA, Rafal            POL  TINKOFF – SAXO         a    02:50
92º 153  TEN DAM, Laurens        NED  TEAM LOTTO NL – JUMB   a    02:50
93º 101  COPPEL, Jerome          FRA  IAM CYCLING            a    02:50
94º  84  SERRY, Pieter           BEL  ETIXX – QUICK STEP     a    02:50
95º 201  NAVARRO, Daniel         ESP  COFIDIS, SOLUTIONS C   a    02:50
96º 204  HARDY, Romain           FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C   a    02:50
97º 227  GAUTIER, Cyril          FRA  TEAM EUROPCAR          a    02:50
98º  77  KANGERT, Tanel          EST  ASTANA PRO TEAM        a    02:50
99º 222  SICARD, Romain          FRA  TEAM EUROPCAR          a    02:50
100º  14  PAULINHO, Sergio M.     POR  TINKOFF – SAXO         a    02:50
101º 177  VILELA, Ricardo         POR  CAJA RURAL-SEGUROS R   a    02:50
102º  96  LECUISINIER, Pierre-He  FRA  FDJ                    a    02:50
103º  56  DOMBROWSKI, Joseph L.   USA  CANNONDALE – GARMIN    a    02:50
104º 214  DUQUE, Leonardo         COL  COLOMBIA               a    02:50
105º   6  SILIN, Egor             RUS  TEAM KATUSHA           a    02:50
106º  13  HERNANDEZ, Jesus        ESP  TINKOFF – SAXO         a    02:50
107º  64  GASTAUER, Ben           LUX  AG2R LA MONDIALE       a    02:50
108º  66  DUPONT, Hubert          FRA  AG2R LA MONDIALE       a    02:50
109º  16  VALGREN, Michael        DEN  TINKOFF – SAXO         a    02:50
110º 203  BAGOT, Yohan            FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C   a    02:50
111º 194  HIRT, Jan               CZE  CCC SPRANDI POLKOWIC   a    02:50
112º  12  BASSO, Ivan             ITA  TINKOFF – SAXO         a    02:50
113º  18  KISERLOVSKI, Robert     CRO  TINKOFF – SAXO         a    02:50
114º  17  ROGERS, Michael         AUS  TINKOFF – SAXO         a    02:50
115º  83  VERONA, Carlos          ESP  ETIXX – QUICK STEP     a    02:50
116º  47  KONIG, Leopold          CZE  TEAM SKY               a    02:50
117º 205  MOLARD, Rudy            FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C   a    02:50
118º  42  LOPEZ, David            ESP  TEAM SKY               a    02:50
119º  36  HERRADA, José           ESP  MOVISTAR TEAM          a    02:50
120º  92  VEIKKANEN, Jussi        FIN  FDJ                    a    02:50
121º  33  LASTRAS, Pablo          ESP  MOVISTAR TEAM          a    02:50
122º 226  COUSIN, Jerome          FRA  TEAM EUROPCAR          a    02:50
123º 228  JEANDESBOZ, Fabrice     FRA  TEAM EUROPCAR          a    04:52
124º  38  ANACONA, Winner         COL  MOVISTAR TEAM          a    09:30
125º 144  CRADDOCK, Lawson        USA  TEAM GIANT – ALPECIN   a    09:30
126º 191  SCHUMACHER, Stefan      GER  CCC SPRANDI POLKOWIC   a    09:30
127º 174  TXURRUKA, Amets         ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R   a    09:30
128º 118  KOSHEVOY, Ilia          BLR  LAMPRE – MERIDA        a    09:30
129º 178  PARRA, Heiner R.        COL  CAJA RURAL-SEGUROS R   a    09:30
130º 187  LEDANOIS, Kevin         FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE   a    09:30
131º 145  JONES, Carter           USA  TEAM GIANT – ALPECIN   a    12:38
132º 213  DIAZ, Edward            COL  COLOMBIA               a    13:50
133º  72  LOPEZ MORENO, M. A.     COL  ASTANA PRO TEAM        a    13:50
134º 154  KEIZER, Martijn         NED  TEAM LOTTO NL – JUMB   a    18:20
135º   8  VOROBYEV, Anton         RUS  TEAM KATUSHA           a    18:21
136º  28  SENNI, Manuel           ITA  BMC RACING TEAM        a    18:22
137º 123  DE GENDT, Thomas        BEL  LOTTO SOUDAL           a    18:23
138º 106  PELLAUD, Simon          SUI  IAM CYCLING            a    18:23
139º 125  VALLEE, Boris           BEL  LOTTO SOUDAL           a    18:23
140º 166  WATSON, Calvin          AUS  TREK FACTORY RACING    a    18:23
141º 162  BEPPU, Fumiyuki         JPN  TREK FACTORY RACING    a    18:23
142º 212  MARTÍNEZ, Daniel        COL  COLOMBIA               a    18:23
143º 157  VAN DER LIJKE, Nick     NED  TEAM LOTTO NL – JUMB   a    18:23
144º 158  ROOSEN, Timo            NED  TEAM LOTTO NL – JUMB   a    18:23
145º 217  SARMIENTO, Cayetano     COL  COLOMBIA               a    18:23
146º 115  CATTANEO, Mattia        ITA  LAMPRE – MERIDA        a    18:23
147º 138  BEWLEY, Sam             NZL  ORICA GreenEDGE        a    18:23
148º 208  CHETOUT, Loic           FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C   a    18:23
149º  63  MINARD, Sébastien       FRA  AG2R LA MONDIALE       a    18:23
150º  98  MANZIN, Lorrenzo        FRA  FDJ                    a    18:23
151º  32  SOLER, Marc             ESP  MOVISTAR TEAM          a    18:23
152º  37  SUTHERLAND, Rory        AUS  MOVISTAR TEAM          a    18:23
153º 143  FRÖHLINGER, Johannes    GER  TEAM GIANT – ALPECIN   a    18:23
154º 165  SILVESTRE, Fabio        POR  TREK FACTORY RACING    a    18:23
155º 141  MEZGEC, Luka            SLO  TEAM GIANT – ALPECIN   a    18:23
156º  93  GENIEZ, Alexandre       FRA  FDJ                    a    18:23
157º 183  FONSECA, Armindo        FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE   a    18:23
158º 232  BAUGNIES, Jérôme        BEL  WANTY – GROUPE GOBER   a    18:23
159º 197  CERNY, Josef            CZE  CCC SPRANDI POLKOWIC   a    18:23
160º 184  BOULO, Matthieu         FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE   a    18:23
161º 117  GRMAY, Tsgabu G.        ETH  LAMPRE – MERIDA        a    18:23
162º  62  BETANCUR, Carlos A.     COL  AG2R LA MONDIALE       a    18:23
163º 148  STAMSNIJDER, Tom        NED  TEAM GIANT – ALPECIN   a    18:23
164º 137  MEYER, Cameron          AUS  ORICA GreenEDGE        a    18:23
165º 102  PELUCCHI, Matteo        ITA  IAM CYCLING            a    18:23
166º 163  STUYVEN, Jasper         BEL  TREK FACTORY RACING    a    18:23
167º 168  COLEDAN, Marco          ITA  TREK FACTORY RACING    a    18:23
168º 224  MORICE, Julien          FRA  TEAM EUROPCAR          a    18:23
169º 223  QUEMENEUR, Perrig       FRA  TEAM EUROPCAR          a    18:23
170º 185  JARRIER, Benoit         FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE   a    18:23
171º 186  LABORIE, Christophe     FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE   a    18:23
172º  94  ROUX, Anthony           FRA  FDJ                    a    18:23
173º 114  POLANC, Jan             SLO  LAMPRE – MERIDA        a    18:23
174º 135  EWAN, Caleb             AUS  ORICA GreenEDGE        a    18:23
175º  95  LE GAC, Olivier         FRA  FDJ                    a    18:23
176º  67  LATOUR, Pierre-roger    FRA  AG2R LA MONDIALE       a    18:23
177º  82  DE LA CRUZ, David       ESP  ETIXX – QUICK STEP     a    18:23
178º  52  HESJEDAL, Ryder         CAN  CANNONDALE – GARMIN    a    18:23
179º 113  FERRARI, Roberto        ITA  LAMPRE – MERIDA        a    18:23
180º  46  ZANDIO, Xabier          ESP  TEAM SKY               a    18:23
181º  57  HOWES, Alex             USA  CANNONDALE – GARMIN    a    18:23
182º 132  SANTAROMITA, Ivan       ITA  ORICA GreenEDGE        a    18:23
183º 133  LANCASTER, Brett        AUS  ORICA GreenEDGE        a    18:23
184º 234  DE TROYER, Tim          BEL  WANTY – GROUPE GOBER   a    18:23
185º 235  GHYSELINCK, Jan         BEL  WANTY – GROUPE GOBER   a    18:23
186º 238  NAPOLITANO, Danilo      ITA  WANTY – GROUPE GOBER   a    18:23
187º 108  WYSS, Marcel            SUI  IAM CYCLING            a    18:23

 

Foto: CCC Sprandi Polkowice