Drużyna mistrza świata podała skład na nadchodzący wyścig Volta Ciclista a Catalunya, który rozpoczyna się już w najbliższy poniedziałek!

Tym razem w składzie drużyny Patricka Lefevere’a nie zobaczymy żadnego z trójki Polaków. Wyścig dookoła Katalonii charakteryzuje się ciężką trasą, w której brakuje etapów po trasie płaskiej jak stół. Stąd też wynika brak klasycznych sprinterów w składzie belgijskiego teamu. Liderem drużyny będzie Kolumbijczyk Rigoberto Uran, a do pomocy będzie miał dobrych górali oraz kolarzy, którzy uchronią go na płaskich odcinkach. Celem drużyny  jesto czywiście jak najwyższa pozycja Urana w końcowej klasyfikacji. Wydaje się, że taki plan powinien się udać, gdyż „Rigo” prawie w każdym starcie w tym sezonie meldował się w top 10.

Kluczowy dla losów wyścigu będzie czwarty etap, który zakończy się podjazdem pod La Molina (5,6km, 5,8%) i to tam powinniśmy oglądać Urana z przodu.

Pełen skład Etixx – Quick Step prezentuje się następująco: Rigoberto Uran, Carlos Verona, Peter Vakoc, Maxime Bouet, David de la Cruz, Gianluca Brambilla, Pieter Serry oraz Julien Alaphilippe.

Foto: Etixx-Quick Step

Kuba Szymański

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments