Za kilka tygodni kolejne GP Częstochowy! 25 dzień kwietnia 2015 – tę datę już dziś warto zapisać w swoim kolarskim kalendarzu!

W przedmajówkowy weekend warto wybrać się do Częstochowy na imprezę organizowaną przez Grzegorza Gronkiewicza wraz z częstochowskim klubem kolarskim Kolejarz – Jura. Pod Jasną Górą odbędzie się 43. edycja Grand Prix Częstochowy o Puchar Prezydenta Miasta!

Tytułu sprzed roku będzie bronił Mateusz Komar, który wykorzystał fantastyczną jazdę całej drużyny BDC i sięgnął po końcowe zwycięstwo. Tegoroczna edycja odbędzie się na nieco zmodyfikowanej trasie. Runda będzie miała długość 2000 metrów i w wyścigu elity będzie pokonywana trzydziestokrotnie, co łącznie da nam dystans 60km. Wyścig elity będzie zarazem drugą eliminacją Mistrzostw Polski w kryterium.

Program zawodów nie zakończy się jednak na męskim ściganiu. Oprócz tradycyjnie rozgrywanego wcześniej wyścigu kobiet, odbędzie się również rywalizacja w kategoriach juniorów, juniorów młodszych, młodzika wśród chłopców, a dziewczęta w z kategorii juniorka młodsza i młodziczka będą rywalizowały razem.

Do Częstochowy warto się wybrać nie tylko w roli kibica, ale także jako zawodnik. Dodatkowym smaczkiem jest to, że wyścig amatorów będzie poprzedzał główne danie kolarskiego dnia pod Jasną Górą. Trasa będzie miała dystans 10 kilometrów, czyli pięć okrążeń po takiej samej pętli na jakiej będą rywalizować zawodowcy. Będzie więc okazja się przekonać jak wygląda nasza forma na tle profesjonalistów.

Regulamin wyścigu i szczegółowe informacje dotyczące zapisów do wyścigu amatorów można znaleźć > tutaj

Portal naszosie.pl serdecznie zaprasza do kibicowania przy trasie i sprawdzenia swojej nogi na trasie!

Kuba Szymański