13 marca 2015 roku będzie pamiętnym dniem w historii radzymińskiego kolarstwa. W tym dniu została oficjalnie otwarta Akademia Kolarska Michała Podlaskiego – UKS „Victoria” Radzymin.

Michał Podlaski – zawodnik ActiveJet Team – od dawna marzył o otwarciu kolarskiej „szkółki”. Z marzenia o szkółce wyrosła jednak Akademia. Było to możliwe dzięki ogromnym sukcesom polskiego kolarstwa w ostatnich latach, a szczególnie zdobyciem mistrzostwa świata przez Michała Kwiatkowskiego. Jednym z przybocznych „Kwiatka” w walce o złoto w hiszpańskiej Ponferradzie był właśnie Michał Podlaski.

Oficjalne otwarcie klubu i przedstawienie młodych adeptów kolarstwa odbyło się 13 marca w Radzymińskim Ośrodku Kultury i Sportu. Na konferencję przybyli znani i lubiani, byli i obecni utytułowani kolarze m.in.: Czesław Lang, Cezary Zamana, Marian Więckowski, Grzegorz Wajs czy Kamil Zawistowski. Całą imprezą kierowali Włodzimierz Rezner – znakomity dziennikarz sportowy i Dariusz Biernacki – Prezes RKS Family Active.

Dzięki powstaniu Akademii dzieci i młodzież, pod okiem fachowców, będą mogły rozwijać swoją pasję, jaką jest kolarstwo. Najlepsi z nich w przyszłości mogą stać się znakomitymi kolarzami. Najlepszym przykładem są tu Michał Podlaski, Rafał Majka, czy też Mistrz Świata Michał Kwiatkowski, którzy również zaczynali swoją przygodę z kolarstwem w małych miastach.

Pomysłodawca Michał Podlaski nie krył wzruszenia. Tyle lat planował, aż wreszcie dopiął swego.  Wszystkie szczegóły uzgodnił 24 grudnia ubiegłego roku z Burmistrzem Krzysztofem Chacińskim. – Jak mogłem odrzucić taką propozycję. Przyszedł do mnie mistrz i chciał otworzyć kolarską szkołę. Wybrał Radzymin, a nie inną miejscowość i to mnie bardzo cieszy – powiedział podczas konferencji Burmistrz Chaciński.

Dzieci mają za sobą już pierwsze miesiące treningów. Na razie jest ośmiu młodych adeptów kolarstwa, ale zgłaszają się kolejni chętni. – Marzenia się spełniają. Tylko trzeba w nie wierzyć i dążyć do ich realizacji – dodał Michał Podlaski.

Obecnie zajęcia odbywają się w Załubicach Starych, czyli rodzinnej miejscowości Michała Podlaskiego, dzięki uprzejmości Dyrekcji Zespołu Szkół. Brakuje jeszcze oficjalnej siedziby, gdzie w Radzyminie mogłaby stacjonować Akademia. Wszystko przyjdzie z czasem. Wsparcie deklaruje Burmistrz Chaciński.

Zainteresowanych treningiem w Akademii Michała Podlaskiego będzie jeszcze więcej. Radzymiński klub jest w stałej współpracy z Akademią Michała Kwiatkowskiego „Copernicus” z Torunia. Współpraca obu Akademii daje większe możliwości rozwoju dla klubu oraz jego członków.

Młodzi kolarze otrzymali kilka wskazówek od Czesława Langa, Mariana Więckowskiego, Cezarego Zamany czy Grzegorza Wajsa. Wszyscy zgodnie twierdzili, że otwarcie Akademii Michała Podlaskiego jest ogromnym sukcesem.

Źródło: ActiveJet

Foto: Victoria Radzymin

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments