13 marca 2015 roku w Radzymińskim Ośrodku Kultury i Sportu,al. Jana Pawła II 20 o godz. 17.00 zostanie oficjalnie zaprezentowana Akademia Michała Podlaskiego – UKS Victoria Radzymin.

Marzeniem Michała Podlaskiego było pójście w ślady swojego imiennika Mistrza Świata Michała Kwiatkowskiego i stworzyć w swojej rodzinnej miejscowości miejsce dla dzieci i młodzieży, w którym mogłyby się rozwijać sportowo.

Dzięki powstaniu Akademii młodzi adepci kolarstwa będą mogli rozwijać swoją pasję pod okiem doświadczonych trenerów, a w przyszłości – miejmy nadzieję – osiągać sukcesy takie jak nasi najlepsi kolarze. Projekt udało się przenieś z planów do rzeczywistości, dzięki zaangażowaniu wielu osób, w tym przychylności nowych władz Radzymina.

Celem AMP UKS Victoria Radzymin jest zachęcenie jak największej ilości dzieci i młodzieży do uprawniania kolarstwa. W Akademii w chwili obecnej trenuje 8 chłopców. Treningi odbywają się w rodzinnej miejscowości Michała Podlaskiego, w Załubicach Starych, dzięki uprzejmości Dyrekcji Zespołu Szkół.

Michał Podlaski jest kolarzem zawodowej grupy ActiveJet Team. W 2014 r. startował w Mistrzostwach Świata w Ponferradzie w reprezentacji Polski, przyczyniając się do zdobycia tytułu Mistrza Świata przez Michała Kwiatkowskiego. Jest Górskim Mistrzem Polski z 2013 r i brązowym medalistą Mistrzostw Polski z 2014 r.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
tubi
tubi

Idea super tylko tych akademii u nas zaczyna się robic więcej niż klubow… żeby nie było tylko przesytu… jak robi Mistrz świata akademii tu inaczej wygląda a tak niedługo co drugi zawodnik elity zrobi akademie…