Przebieg piątego etapu wyścigu Paryż-Nicea był dla Michała Kwiatkowskiego bardzo dobry. Mistrz świata finiszował w czołówce, dzięki czemu utrzymał prowadzenie w GC. Ważne zwycięstwo w karierze odniósł Davide Cimolai z Lampre-Merida. Oto, co powiedzieli po etapie obaj panowie. 

Michał Kwiatkowski (Etixx-Quick Step): Dzisiejszy etap był bardzo szybki. To, że w 4 godziny i 15 minut przejechaliśmy 190 kilometrów, tylko tego dowodzi. Ale jestem bardzo zadowolony z pracy mojej drużyny. Dzięki pracy moich kolegów, zdołałem utrzymać żółtą koszulkę lidera, a takie mieliśmy założenie. Jutro czeka nas kolejny trudny dzień, a w dodatku ma być zła pogoda. Mimo to postaramy się walczyć, a ja będę robił, co w mojej mocy, by finiszować jak najwyżej, zresztą tak samo postaram się zrobić podczas niedzielnej finałowej górskiej jazdy na czas. 

Etapowy zwycięzca – Davide Cimolai bardzo lakoniczne podsumował swój sukces w wywiadzie po etapie: Ta wygrana jest dla mnie bardzo ważna, bo podniosła moje morale w perspektywie kolejnych wyścigów. 

Foto: Graham Watson

Poprzedni artykułBradley Wiggins wystąpi w barwach swojej drużyny w Tour de Yorkshire
Następny artykułPeter Sagan: „Nie wiem co się dzieje, robię wszystko, by zwyciężać”
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments