Szymon Sajnok wygrał klasyfikację górską dwudniowego wyścigu etapowego Vuelta Junior Costa Cálida. W Hiszpanii rywalizował on razem ze swoją ekipą GKS Cartusia Kartuzy.

Pierwszy etap miał formę 11-kilometrowej jazdy drużynowej na czas. Zawodnicy z Kartuz zajęli w niej 7. miejsce. Jako jedyni z czołówki jechali w 6-osobowym składzie (pozostali mieli do dyspozycji 8 zawodników) i na zwykłych rowerach szosowych (nie czasowych).

Jak opowiada trener ekipy, Dariusz Małecki “niedzielny etap był sprawdzianem dla każdego z zawodników. Po defekcie Michała Dąbrowskiego musieliśmy nieco zweryfikować zadania dla kolarzy, ale i tak wypadli nieźle. Na pierwszym lotnym finiszu Remigiusz Komisarek zajął 4. miejsce. Do finałowego podjazdu dyktowaliśmy mocne tempo, a przed samym wzniesieniem swoich szans szukał Artur Sowiński. Został on jednak doścignięty. Na ostatnim kilometrze podjazdu 2. kategorii Comienza Puerto, zaatakował Szymon Sajnok. Wygrał premię, a następne 10 kilometrów pokonał wraz z zawodnikiem hiszpańskim.” Niestety grupa pościgowa nie pozwoliła tej dwójce na dojazd do mety. O zwycięstwie zadecydował sprint z 43-osobowego peletonu. Sajnok był w stanie finiszować na 3. miejscu.

Kolarz GKS Cartusia Kartuzy wygrał także klasyfikację górską, a w generalce, uplasował się na 24.miejscu.

Źródło: PZKol