Alexander Kristoff (Katusha) wygrał po finiszu z peletonu pierwszy etap wyścigu Paryż – Nicea. W klasyfikacji generalnej prowadzi wczorajszy zwycięzca prologu – Michał Kwiatkowski (Etixx- Quick Step).

Po wczorajszym, jakże wspaniałym dla polskich kibiców prologu, dziś kolarze rywalizujący na trasie Paryż – Nicea mieli do pokonania ponad 196 kilometrów. Etap rozpoczął się w Saint-Rémy-lès-Chevreuse, a kończył się w Contres. Przed zawodnikami były dwa lotne finisze i jedna górska premia, która była usytuowana tuż po rozpoczęciu ścigania.

paryż - nicea 1.etap

Od samego początku na atak zdecydował się Jonathan Hivert (Bretagne – Séché Environnement), który wygrał jedyną dziś górską premię. Został tym samym pierwszym liderem klasyfikacji górskiej. Jego akcję peleton skasował po godzinie ścigania. Następnymi śmiałkami byli także Francuzi: Thomas Voeckler (Europcar) i kolega klubowy Hiverta, Anthony Delaplace. 90 kilometrów przed metą mieli oni ponad 5 minut przewagi nad peletonem prowadzonym oczywiście przez Etixx – Quick Step.

Dwaj Francuzi byli trzymani na “krótkiej smyczy” przez peleton i na 20 kilometrów przed metą przewaga oscylowała wokół dwóch minut. Niestety trzy kilometry dalej bolesnego upadku doznał Tom Boonen (Etixx – Quick Step) i musiał on wycofać się z wyścigu. Tempo Voecklera spowodowało, że prowadząca dwójka dość niespodziewanie utrzymywała przewagę nad dużą grupą. Michał Kwiatkowski próbował na lotnym finiszu zająć trzecie miejsce, ale wyprzedził go Geraint Thomas (Sky).

7 kilometrów przed metą Voeckler i Delaplace mieli minutę przewagi i całkiem spore szanse na etapowe zwycięstwo. Przyspieszenie ekipy Sky spowodowało, że harcownicy jednak nie dali rady i zostali złapani na 1500 metrów przed metą!

Dość chaotyczny finisz wygrał zdecydowanie Alexander Kristoff (Katusha). Bardzo długo na czele był John Degenkolb (Giant – Alpecin), ale w pewnym momencie całkowicie odpuścił walkę. Drugie miejsce zajął Nacer Bouhanni (Cofidis), a trzeci był Bryan Coquard (Europcar).

Koszulkę lidera zachował Michał Kwiatkowski (Etixx – Quick Step). Wszyscy Polacy zakończyli dzisiejszy etap w peletonie, nie notując żadnych strat.

Wyniki pierwszego etapu:

1 161 Alexander KRISTOFF TEAM KATUSHA 05:15:18
2 131 * Nacer BOUHANNI COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:00
3 82 * Bryan COQUARD TEAM EUROPCAR 00:00:00
4 104 Heinrich HAUSSLER IAM CYCLING 00:00:00
5 174 Giacomo NIZZOLO TREK FACTORY RACING 00:00:00
6 38 Jose Joaquin ROJAS MOVISTAR TEAM 00:00:00
7 113 * Moreno HOFLAND TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00:00
8 12 * Niccolo BONIFAZIO LAMPRE – MERIDA 00:00:00
9 67 Ben SWIFT TEAM SKY 00:00:00
10 91 * Michael MATTHEWS ORICA GREENEDGE 00:00:00
11 43 Borut BOZIC ASTANA PRO TEAM 00:00:00
12 53 * Silvan DILLIER BMC RACING TEAM 00:00:00
13 21 * Arnaud DEMARE FDJ 00:00:00
14 108 Jonas VAN GENECHTEN IAM CYCLING 00:00:00
15 71 John DEGENKOLB TEAM GIANT-ALPECIN 00:00:00
16 2 Jan BAKELANTS AG2R LA MONDIALE 00:00:00
17 144 Michael MORKOV TINKOFF-SAXO 00:00:00
18 142 Matti BRESCHEL TINKOFF-SAXO 00:00:00
19 124 André GREIPEL LOTTO-SOUDAL 00:00:00
20 196 Yauheni HUTAROVICH BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:00
21 151 * Michal KWIATKOWSKI ETIXX-QUICK STEP 00:00:00
22 68 Geraint THOMAS TEAM SKY 00:00:00
23 55 Ben HERMANS BMC RACING TEAM 00:00:00
24 152 * Julian ALAPHILIPPE ETIXX-QUICK STEP 00:00:00
25 111 * Wilco KELDERMAN TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00:00
26 156 Nikolas MAES ETIXX-QUICK STEP 00:00:00
27 74 Koen DE KORT TEAM GIANT-ALPECIN 00:00:00
28 75 * Tom DUMOULIN TEAM GIANT-ALPECIN 00:00:00
29 5 Samuel DUMOULIN AG2R LA MONDIALE 00:00:00
30 64 Richie PORTE TEAM SKY 00:00:00
31 101 Sylvain CHAVANEL IAM CYCLING 00:00:00
32 136 Dominique ROLLIN COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:00
33 98 * Simon YATES ORICA GREENEDGE 00:00:00
34 73 Roy CURVERS TEAM GIANT-ALPECIN 00:00:00
35 77 Ramon SINKELDAM TEAM GIANT-ALPECIN 00:00:00
36 128 * Tim WELLENS LOTTO-SOUDAL 00:00:00
37 34 * Ruben FERNANDEZ MOVISTAR TEAM 00:00:00
38 25 Arnold JEANNESSON FDJ 00:00:00
39 54 Philippe GILBERT BMC RACING TEAM 00:00:00
40 28 Arthur VICHOT FDJ 00:00:00
41 57 Michael SCHÄR BMC RACING TEAM 00:00:00
42 72 * Warren BARGUIL TEAM GIANT-ALPECIN 00:00:00
43 106 Vicente REYNES IAM CYCLING 00:00:00
44 44 Laurens DE VREESE ASTANA PRO TEAM 00:00:00
45 155 Michal GOLAS ETIXX-QUICK STEP 00:00:00
46 3 * Romain BARDET AG2R LA MONDIALE 00:00:00
47 186 Sebastian LANGEVELD TEAM CANNONDALE-GARMIN 00:00:00
48 132 * Jonas AHLSTRAND COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:00
49 188 * Dylan VAN BAARLE TEAM CANNONDALE-GARMIN 00:00:00
50 58 Peter VELITS BMC RACING TEAM 00:00:00
51 51 Tejay VAN GARDEREN BMC RACING TEAM 00:00:00
52 121 Tony GALLOPIN LOTTO-SOUDAL 00:00:00
53 112 * George BENNETT TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00:00
54 78 * Zico WAEYTENS TEAM GIANT-ALPECIN 00:00:00
55 16 Nelson OLIVEIRA LAMPRE – MERIDA 00:00:00
56 46 Luis-Leon SANCHEZ ASTANA PRO TEAM 00:00:00
57 118 Maarten WYNANTS TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00:00
58 31 Gorka IZAGUIRRE INSAUSTI MOVISTAR TEAM 00:00:00
59 36 Jon IZAGUIRRE INSAUSTI MOVISTAR TEAM 00:00:00
60 45 Jakob FUGLSANG ASTANA PRO TEAM 00:00:00
61 181 Andrew TALANSKY TEAM CANNONDALE-GARMIN 00:00:00
62 37 * Dayer Uberney QUINTANA MOVISTAR TEAM 00:00:00
63 41 * Fabio ARU ASTANA PRO TEAM 00:00:00
64 182 Jack BAUER TEAM CANNONDALE-GARMIN 00:00:00
65 115 Bram TANKINK TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00:00
66 105 Jérôme PINEAU IAM CYCLING 00:00:00
67 187 Tom Jelte SLAGTER TEAM CANNONDALE-GARMIN 00:00:00
68 117 Jos VAN EMDEN TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00:00
69 183 Alex HOWES TEAM CANNONDALE-GARMIN 00:00:00
70 24 Mickaël DELAGE FDJ 00:00:00
71 191 * Eduardo SEPULVEDA BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:00
72 126 Gregory HENDERSON LOTTO-SOUDAL 00:00:00
73 143 Robert KISERLOVSKI TINKOFF-SAXO 00:00:00
74 11 Rui COSTA LAMPRE – MERIDA 00:00:00
75 141 Rafal MAJKA TINKOFF-SAXO 00:00:00
76 4 Mikael CHEREL AG2R LA MONDIALE 00:00:00
77 167 Simon SPILAK TEAM KATUSHA 00:00:00
78 168 Yury TROFIMOV TEAM KATUSHA 00:00:00
79 165 Tiago MACHADO TEAM KATUSHA 00:00:00
80 23 Sébastien CHAVANEL FDJ 00:00:00
81 162 * Sergey CHERNETSKI TEAM KATUSHA 00:00:00
82 166 Egor SILIN TEAM KATUSHA 00:00:00
83 198 Florian VACHON BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:00
84 103 Mathias FRANK IAM CYCLING 00:00:00
85 137 * Florian SENECHAL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:00
86 87 Romain SICARD TEAM EUROPCAR 00:00:00
87 116 Maarten TJALLINGII TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00:00
88 42 Lars BOOM ASTANA PRO TEAM 00:00:00
89 48 Paolo TIRALONGO ASTANA PRO TEAM 00:00:00
90 8 Johan VAN SUMMEREN AG2R LA MONDIALE 00:00:00
91 164 Viacheslav KUZNETSOV TEAM KATUSHA 00:00:00
92 97 Christian MEIER ORICA GREENEDGE 00:00:00
93 1 Jean-Christophe PERAUD AG2R LA MONDIALE 00:00:00
94 171 * Bob JUNGELS TREK FACTORY RACING 00:00:00
95 154 Maxime BOUET ETIXX-QUICK STEP 00:00:00
96 146 * Pawel POLJANSKI TINKOFF-SAXO 00:00:00
97 185 Edward KING TEAM CANNONDALE-GARMIN 00:00:00
98 17 Ruben PLAZA MOLINA LAMPRE – MERIDA 00:00:00
99 27 Anthony ROUX FDJ 00:00:00
100 26 Laurent PICHON FDJ 00:00:00
101 32 Eros CAPECCHI MOVISTAR TEAM 00:00:00
102 18 Rafael VALLS LAMPRE – MERIDA 00:00:00
103 135 Luis Angel MATE MARDONES COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:00
104 114 Steven KRUIJSWIJK TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00:00
105 148 * Michael VALGREN TINKOFF-SAXO 00:00:00
106 147 Chris Anker SORENSEN TINKOFF-SAXO 00:00:00
107 107 David TANNER IAM CYCLING 00:00:00
108 83 * Antoine DUCHESNE TEAM EUROPCAR 00:00:00
109 56 Amaël MOINARD BMC RACING TEAM 00:00:00
110 133 Nicolas EDET COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:00
111 33 Imanol ERVITI MOVISTAR TEAM 00:00:00
112 157 Tony MARTIN ETIXX-QUICK STEP 00:00:00
113 81 Thomas VOECKLER TEAM EUROPCAR 00:00:00
114 63 Lars-Petter NORDHAUG TEAM SKY 00:00:00
115 47 Rein TAARAMAE ASTANA PRO TEAM 00:00:00
116 15 Mario COSTA LAMPRE – MERIDA 00:00:00
117 145 Sergio PAULINHO TINKOFF-SAXO 00:00:00
118 84 Cyril GAUTIER TEAM EUROPCAR 00:00:00
119 178 Riccardo ZOIDL TREK FACTORY RACING 00:00:00
120 194 Arnaud GERARD BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:00
121 76 * Georg PREIDLER TEAM GIANT-ALPECIN 00:00:00
122 176 Gert STEEGMANS TREK FACTORY RACING 00:00:00
123 35 Benat INTXAUSTI MOVISTAR TEAM 00:00:00
124 52 * Rohan DENNIS BMC RACING TEAM 00:00:00
125 193 Pierrick FEDRIGO BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:00
126 102 Dries DEVENYNS IAM CYCLING 00:00:00
127 6 Ben GASTAUER AG2R LA MONDIALE 00:00:00
128 177 Kristof VANDEWALLE TREK FACTORY RACING 00:00:00
129 175 Gregory RAST TREK FACTORY RACING 00:00:00
130 184 Benjamin KING TEAM CANNONDALE-GARMIN 00:00:00
131 163 Jacopo GUARNIERI TEAM KATUSHA 00:00:00
132 197 * Daniel MCLAY BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:00
133 195 Jonathan HIVERT BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:00
134 158 Stijn VANDENBERGH ETIXX-QUICK STEP 00:00:00
135 65 Nicolas ROCHE TEAM SKY 00:00:00
136 192 Anthony DELAPLACE BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:00
137 13 Matteo BONO LAMPRE – MERIDA 00:00:00
138 86 Bryan NAULEAU TEAM EUROPCAR 00:00:00
139 7 Sébastien MINARD AG2R LA MONDIALE 00:00:00
140 61 Bradley WIGGINS TEAM SKY 00:00:00
141 92 Michael ALBASINI ORICA GREENEDGE 00:00:00
142 127 Marcel SIEBERG LOTTO-SOUDAL 00:00:00
143 134 Cyril LEMOINE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:18
144 94 Mitchell DOCKER ORICA GREENEDGE 00:00:30
145 88 * Angelo TULIK TEAM EUROPCAR 00:00:33
146 85 Yohann GENE TEAM EUROPCAR 00:00:33
147 172 * Eugenio ALAFACI TREK FACTORY RACING 00:00:45
148 173 Marco COLEDAN TREK FACTORY RACING 00:00:45
149 14 Davide CIMOLAI LAMPRE – MERIDA 00:00:45
150 93 Simon CLARKE ORICA GREENEDGE 00:00:45
151 66 * Luke ROWE TEAM SKY 00:00:57
152 96 Jens KEUKELEIRE ORICA GREENEDGE 00:00:59
153 123 Thomas DE GENDT LOTTO-SOUDAL 00:01:08
154 22 William BONNET FDJ 00:01:08
155 125 Adam HANSEN LOTTO-SOUDAL 00:01:08
156 122 Lars Ytting BAK LOTTO-SOUDAL 00:01:37
157 62 Christian KNEES TEAM SKY 00:01:37
158 95 Daryl IMPEY ORICA GREENEDGE 00:01:37
153 Tom BOONEN ETIXX-QUICK STEP Abandon
138 Geoffrey SOUPE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS Non Partant

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 151 * Michal KWIATKOWSKI ETIXX-QUICK STEP 05:22:58
2 52 * Rohan DENNIS BMC RACING TEAM 00:00:00
3 157 Tony MARTIN ETIXX-QUICK STEP 00:00:07
4 71 John DEGENKOLB TEAM GIANT-ALPECIN 00:00:09
5 46 Luis-Leon SANCHEZ ASTANA PRO TEAM 00:00:10
6 42 Lars BOOM ASTANA PRO TEAM 00:00:10
7 91 * Michael MATTHEWS ORICA GREENEDGE 00:00:10
8 101 Sylvain CHAVANEL IAM CYCLING 00:00:10
9 75 * Tom DUMOULIN TEAM GIANT-ALPECIN 00:00:13
10 68 Geraint THOMAS TEAM SKY 00:00:13
11 51 Tejay VAN GARDEREN BMC RACING TEAM 00:00:14
12 61 Bradley WIGGINS TEAM SKY 00:00:15
13 64 Richie PORTE TEAM SKY 00:00:15
14 111 * Wilco KELDERMAN TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00:16
15 182 Jack BAUER TEAM CANNONDALE-GARMIN 00:00:16
16 161 Alexander KRISTOFF TEAM KATUSHA 00:00:16
17 17 Ruben PLAZA MOLINA LAMPRE – MERIDA 00:00:16
18 186 Sebastian LANGEVELD TEAM CANNONDALE-GARMIN 00:00:17
19 54 Philippe GILBERT BMC RACING TEAM 00:00:17
20 31 Gorka IZAGUIRRE INSAUSTI MOVISTAR TEAM 00:00:18
21 121 Tony GALLOPIN LOTTO-SOUDAL 00:00:18
22 187 Tom Jelte SLAGTER TEAM CANNONDALE-GARMIN 00:00:18
23 171 * Bob JUNGELS TREK FACTORY RACING 00:00:19
24 34 * Ruben FERNANDEZ MOVISTAR TEAM 00:00:20
25 165 Tiago MACHADO TEAM KATUSHA 00:00:20
26 47 Rein TAARAMAE ASTANA PRO TEAM 00:00:20
27 1 Jean-Christophe PERAUD AG2R LA MONDIALE 00:00:21
28 126 Gregory HENDERSON LOTTO-SOUDAL 00:00:21
29 177 Kristof VANDEWALLE TREK FACTORY RACING 00:00:21
30 11 Rui COSTA LAMPRE – MERIDA 00:00:21
31 178 Riccardo ZOIDL TREK FACTORY RACING 00:00:22
32 102 Dries DEVENYNS IAM CYCLING 00:00:22
33 174 Giacomo NIZZOLO TREK FACTORY RACING 00:00:22
34 184 Benjamin KING TEAM CANNONDALE-GARMIN 00:00:23
35 36 Jon IZAGUIRRE INSAUSTI MOVISTAR TEAM 00:00:24
36 188 * Dylan VAN BAARLE TEAM CANNONDALE-GARMIN 00:00:24
37 137 * Florian SENECHAL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:24
38 128 * Tim WELLENS LOTTO-SOUDAL 00:00:25
39 82 * Bryan COQUARD TEAM EUROPCAR 00:00:25
40 181 Andrew TALANSKY TEAM CANNONDALE-GARMIN 00:00:25
41 38 Jose Joaquin ROJAS MOVISTAR TEAM 00:00:26
42 176 Gert STEEGMANS TREK FACTORY RACING 00:00:26
43 33 Imanol ERVITI MOVISTAR TEAM 00:00:26
44 198 Florian VACHON BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:27
45 21 * Arnaud DEMARE FDJ 00:00:27
46 53 * Silvan DILLIER BMC RACING TEAM 00:00:28
47 104 Heinrich HAUSSLER IAM CYCLING 00:00:28
48 55 Ben HERMANS BMC RACING TEAM 00:00:28
49 194 Arnaud GERARD BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:28
50 16 Nelson OLIVEIRA LAMPRE – MERIDA 00:00:28
51 162 * Sergey CHERNETSKI TEAM KATUSHA 00:00:28
52 152 * Julian ALAPHILIPPE ETIXX-QUICK STEP 00:00:28
53 45 Jakob FUGLSANG ASTANA PRO TEAM 00:00:28
54 63 Lars-Petter NORDHAUG TEAM SKY 00:00:29
55 26 Laurent PICHON FDJ 00:00:29
56 154 Maxime BOUET ETIXX-QUICK STEP 00:00:29
57 105 Jérôme PINEAU IAM CYCLING 00:00:29
58 103 Mathias FRANK IAM CYCLING 00:00:29
59 148 * Michael VALGREN TINKOFF-SAXO 00:00:29
60 87 Romain SICARD TEAM EUROPCAR 00:00:29
61 193 Pierrick FEDRIGO BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:30
62 115 Bram TANKINK TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00:31
63 76 * Georg PREIDLER TEAM GIANT-ALPECIN 00:00:31
64 28 Arthur VICHOT FDJ 00:00:31
65 35 Benat INTXAUSTI MOVISTAR TEAM 00:00:31
66 18 Rafael VALLS LAMPRE – MERIDA 00:00:31
67 127 Marcel SIEBERG LOTTO-SOUDAL 00:00:32
68 167 Simon SPILAK TEAM KATUSHA 00:00:32
69 145 Sergio PAULINHO TINKOFF-SAXO 00:00:32
70 164 Viacheslav KUZNETSOV TEAM KATUSHA 00:00:32
71 86 Bryan NAULEAU TEAM EUROPCAR 00:00:33
72 114 Steven KRUIJSWIJK TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00:33
73 117 Jos VAN EMDEN TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00:33
74 191 * Eduardo SEPULVEDA BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:33
75 41 * Fabio ARU ASTANA PRO TEAM 00:00:33
76 2 Jan BAKELANTS AG2R LA MONDIALE 00:00:34
77 143 Robert KISERLOVSKI TINKOFF-SAXO 00:00:34
78 107 David TANNER IAM CYCLING 00:00:34
79 3 * Romain BARDET AG2R LA MONDIALE 00:00:35
80 155 Michal GOLAS ETIXX-QUICK STEP 00:00:35
81 56 Amaël MOINARD BMC RACING TEAM 00:00:35
82 74 Koen DE KORT TEAM GIANT-ALPECIN 00:00:35
83 27 Anthony ROUX FDJ 00:00:35
84 166 Egor SILIN TEAM KATUSHA 00:00:36
85 133 Nicolas EDET COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:36
86 92 Michael ALBASINI ORICA GREENEDGE 00:00:36
87 81 Thomas VOECKLER TEAM EUROPCAR 00:00:36
88 141 Rafal MAJKA TINKOFF-SAXO 00:00:36
89 183 Alex HOWES TEAM CANNONDALE-GARMIN 00:00:37
90 65 Nicolas ROCHE TEAM SKY 00:00:37
91 146 * Pawel POLJANSKI TINKOFF-SAXO 00:00:37
92 32 Eros CAPECCHI MOVISTAR TEAM 00:00:37
93 67 Ben SWIFT TEAM SKY 00:00:37
94 192 Anthony DELAPLACE BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:38
95 43 Borut BOZIC ASTANA PRO TEAM 00:00:38
96 156 Nikolas MAES ETIXX-QUICK STEP 00:00:38
97 72 * Warren BARGUIL TEAM GIANT-ALPECIN 00:00:38
98 97 Christian MEIER ORICA GREENEDGE 00:00:38
99 83 * Antoine DUCHESNE TEAM EUROPCAR 00:00:39
100 77 Ramon SINKELDAM TEAM GIANT-ALPECIN 00:00:39
101 25 Arnold JEANNESSON FDJ 00:00:40
102 57 Michael SCHÄR BMC RACING TEAM 00:00:40
103 144 Michael MORKOV TINKOFF-SAXO 00:00:40
104 58 Peter VELITS BMC RACING TEAM 00:00:40
105 195 Jonathan HIVERT BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:40
106 168 Yury TROFIMOV TEAM KATUSHA 00:00:40
107 84 Cyril GAUTIER TEAM EUROPCAR 00:00:41
108 98 * Simon YATES ORICA GREENEDGE 00:00:41
109 118 Maarten WYNANTS TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00:42
110 24 Mickaël DELAGE FDJ 00:00:43
111 136 Dominique ROLLIN COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:43
112 124 André GREIPEL LOTTO-SOUDAL 00:00:44
113 13 Matteo BONO LAMPRE – MERIDA 00:00:44
114 158 Stijn VANDENBERGH ETIXX-QUICK STEP 00:00:44
115 6 Ben GASTAUER AG2R LA MONDIALE 00:00:45
116 134 Cyril LEMOINE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:45
117 113 * Moreno HOFLAND TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00:45
118 15 Mario COSTA LAMPRE – MERIDA 00:00:45
119 7 Sébastien MINARD AG2R LA MONDIALE 00:00:46
120 8 Johan VAN SUMMEREN AG2R LA MONDIALE 00:00:46
121 108 Jonas VAN GENECHTEN IAM CYCLING 00:00:46
122 147 Chris Anker SORENSEN TINKOFF-SAXO 00:00:46
123 106 Vicente REYNES IAM CYCLING 00:00:46
124 135 Luis Angel MATE MARDONES COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:47
125 175 Gregory RAST TREK FACTORY RACING 00:00:47
126 44 Laurens DE VREESE ASTANA PRO TEAM 00:00:47
127 112 * George BENNETT TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00:48
128 78 * Zico WAEYTENS TEAM GIANT-ALPECIN 00:00:48
129 48 Paolo TIRALONGO ASTANA PRO TEAM 00:00:49
130 163 Jacopo GUARNIERI TEAM KATUSHA 00:00:50
131 73 Roy CURVERS TEAM GIANT-ALPECIN 00:00:53
132 5 Samuel DUMOULIN AG2R LA MONDIALE 00:00:55
133 12 * Niccolo BONIFAZIO LAMPRE – MERIDA 00:00:55
134 37 * Dayer Uberney QUINTANA MOVISTAR TEAM 00:00:55
135 131 * Nacer BOUHANNI COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:55
136 185 Edward KING TEAM CANNONDALE-GARMIN 00:00:55
137 116 Maarten TJALLINGII TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00:56
138 132 * Jonas AHLSTRAND COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:56
139 142 Matti BRESCHEL TINKOFF-SAXO 00:00:59
140 4 Mikael CHEREL AG2R LA MONDIALE 00:00:59
141 197 * Daniel MCLAY BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:01:00
142 23 Sébastien CHAVANEL FDJ 00:01:06
143 94 Mitchell DOCKER ORICA GREENEDGE 00:01:11
144 88 * Angelo TULIK TEAM EUROPCAR 00:01:12
145 85 Yohann GENE TEAM EUROPCAR 00:01:16
146 14 Davide CIMOLAI LAMPRE – MERIDA 00:01:17
147 93 Simon CLARKE ORICA GREENEDGE 00:01:17
148 196 Yauheni HUTAROVICH BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:01:20
149 173 Marco COLEDAN TREK FACTORY RACING 00:01:28
150 96 Jens KEUKELEIRE ORICA GREENEDGE 00:01:39
151 22 William BONNET FDJ 00:01:40
152 172 * Eugenio ALAFACI TREK FACTORY RACING 00:01:42
153 123 Thomas DE GENDT LOTTO-SOUDAL 00:01:45
154 125 Adam HANSEN LOTTO-SOUDAL 00:01:55
155 62 Christian KNEES TEAM SKY 00:02:02
156 122 Lars Ytting BAK LOTTO-SOUDAL 00:02:12
157 66 * Luke ROWE TEAM SKY 00:02:13
158 95 Daryl IMPEY ORICA GREENEDGE 00:02:16

 

Foto:Paris-Nice