Mistrz świata Michał Kwiatkowski (Etixx-Quick Step), 17 maja zaprasza na wielkie kolarskie święto. W mieście Kopernika odbędzie się pierwsza edycja “Velo Toruń Road Bike Race”.naszosiepl patronem medialnym

Wyścigi dla amatorów odbędą się na trzech dystansach, tak aby każdy miłośnik dwóch kółek znalazł coś dla siebie, będzie to: 40, 70 i 120 kilometrów. Hasło imprezy to “Be a pro for a day” i na pewno będziecie mogli poczuć się jak zawodowcy. Wszystkie dystanse poprowadzone będą zamkniętymi drogami, na który w młodości trenował sam mistrz świata i który jeździ po nich obecnie, jak tylko jest w Toruniu.

Zapisy na “Velo Toruń” ruszą 30 marca, limit uczestników to 3000 osób. Udział w imprezie zapowiadają amatorzy z całej Europy, ponadto inni zawodowi kolarze oraz ludzie świata kultury i sportu.

W trakcie kolarskiego święta w Toruniu będziecie mieli okazję obejrzeć i przetestować kilkadziesiąt rowerów marki Specialized, na których ściga się obecnie Michał Kwiatkowski. Jednym ze sponsorów będzie firma Etixx – producent odżywek i suplementów dla sportowców, która do Torunia przywiezie swoją ciężarówkę.

Organizacją imprezy zajmie się firma G&G Promotion Grzegorza Golonko i jego zespół, który od ponad 15 lat na najwyższym poziomie organizuje imprezy rowerowe i triathlonowe. Współorganizatorem będzie Akademia Copernicus Michała Kwiatkowskiego.

Przyjeżdżajcie do Torunia już 16 maja, w sobotę na rekonesans trasy. Zabierzcie rodziny i znajomych, bo Toruń to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast Polski, a od 1997 roku starówka miasta została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Strona wyścigu ruszy w ciągu dwóch tygodni. Śledźcie też naszą stronę, bo będziemy podawać kolejne, ciekawe informacje.

Miło nam poinformować, że portal naszosie.pl został oficjalnym Patronem medialnym “Velo Toruń”.

Do zobaczenia w Toruniu!