Kris Boeckmans (Lotto-Soudal wygrał 47. edycję Le Samyn.

Ponad 201 kilometrów mieli dziś do pokonania kolarze rywalizujący na trasie 47. edycji Le Samyn. Wyścig rozpoczął się w Quaregnon, a po ponad 100 kilometrach zawodnicy musieli pokonać cztery rundy wokół Dour. Wśród startujących była ekipa CCC Sprandi Polkowice oraz Łukasz Wiśniowski w koszulce Etixx – Quick Step.

le samynle samyn2Głównymi trudnościami były przede wszystkim krótkie podjazdy oraz odcinki brukowane. W ucieczkę dnia zabrali się: Thomas de Gendt (Lotto Soudal), Gatis Smukulis (Katusha) i Ludwig De Winter (Wallonie – Bruxelles). 60 kilometrów przed metą z trójki zaatakował de Gendt. Belg z Lotto Soudal postanowił samotnie pokonać kolejne kilometry.

Peleton prowadzony przez Trek Factory Racing na 34 kilometry przed metą miał niespełna 2. minuty straty do pozostałego z ucieczki de Gendta. Jego akcja zakończyła się na 21 kilometrów przed metą. Od razu do ataku przystąpiła grupka siedmiu zawodników, a z tyłu pozostałości peletonu prowadziła ekipa Etixx – Quick Step. Z czołowej grupki 12 kilometrów przed metą zaatakował Adrien Petit (Cofidis), ale za nim kręciła już grupka około 30 zawodników. Wszystko zjechało się dwa kilometry dalej.

Na ostatnim odcinku brukowanym świetną pracę wykonali kolarze Etixx – Quick Step i z grupki zostało tylko ośmiu zawodników. Mimo posiadania w czołowej grupce czterech zawodników ekipa Etixx nie mogła się cieszyć ze zwycięstwa.

Finisz wygrał Kris Boeckmans (Lotto-Soudal), a “tylko” drugie miejsce zajął Gianni Meersman (Etixx – Quick Step). Podium uzupełnił Christophe Laporte (Cofidis).

Pełne wyniki:

1    Kris BOECKMANS    BEL    LTS    4:47:01
2    Gianni MEERSMAN    BEL    EQS    0
3    Christophe LAPORTE    FRA    COF    0
4    Tiesj BENOOT    BEL    LTS    3
5    Yves LAMPAERT    BEL    EQS    13
6    Steve CHAINEL    FRA    COF    13
7    Stijn VANDENBERGH    BEL    EQS    13
8    Tanner PUTT    USA    UHC    13
9    Baptiste PLACKAERT    BEL    RLM    13
10    Oliver NAESEN    BEL    TSV    13
11    Tyler FARRAR    USA    MTN    13
12    Maxime VANTOMME    BEL    RLM    13
13    Niki TERPSTRA    NED    EQS    13
14    Huub DUYN    NED    ROO    13
15    Gediminas BAGDONAS    LTU    ALM    13
16    Björn LEUKEMANS    BEL    WGG    13
17    Florian VACHON    FRA    BSE    13
18    Johan LE BON    FRA    FDJ    13
19    Luis MAS BONET    ESP    CJR    19
20    Frederik BACKAERT    BEL    WGG    22
21    Federico ZURLO    ITA    UHC    24
22    Joeri CALLEEUW    BEL    WIL    24
23    Kevin ISTA    BEL    WBC    24
24    Anton VOROBYEV    RUS    KAT    24
25    Gerry DRUYTS    BEL    VGS    24
26    Alexander KOLOBNEV    RUS    KAT    24
27    Giacomo NIZZOLO    ITA    TFR    24
28    Timothy DUPONT    BEL    RLM    24
29    Michael SCHWARZMANN    GER    BOA    24
30    Anthony DELAPLACE    FRA    BSE    24
31    Jonas VANGENECHTEN    BEL    IAM    24
32    Sergey LAGUTIN    RUS    KAT    24
33    Vladimir ISAYCHEV    RUS    KAT    24
34    Justin JULES    FRA    VER    24
35    Omar FRAILE MATARRANZA    ESP    CJR    24
36    Jan BARTA    CZE    BOA    24
37    Sander CORDEEL    BEL    VGS    24
38    Dimitri CLAEYS    BEL    WIL    24
39    Raymond KREDER    NED    ROO    24
40    Benoit JARRIER    FRA    BSE    24
41    Jaco VENTER    RSA    MTN    24
42    Sjoerd VAN GINNEKEN    NED    ROO    35
43    Dmitrii KOZONCHUK    RUS    KAT    49
44    Sander ARMEE    BEL    LTS    49
45    Christoph PFINGSTEN    GER    BOA    49
46    Gaetan BILLE    BEL    WIL    49
47    Lukasz WISNIOWSKI    POL    EQS    49
48    Pierre-Henri LECUISINIER    FRA    FDJ    49
49    Dennis COENEN    BEL    VGS    49
50    Patrick GRETSCH    GER    ALM    +1:04
51    Marco COLEDAN    ITA    TFR    +1:09
52    Eugenio ALAFACI    ITA    TFR    +1:09
53    Alexis GOUGEARD    FRA    ALM    +1:20
54    Jerome COUSIN    FRA    EUC    +1:20
55    Tosh VAN DER SANDE    BEL    LTS    +1:23
56    Louis VERHELST    BEL    COF    +1:23
57    Kevin LEDANOIS    FRA    BSE    +1:23
58    Matthieu BOULO    FRA    BSE    +1:23
59    Boris DRON    BEL    WGG    +1:23
60    Bryan COQUARD    FRA    EUC    +1:51
61    Jimmy ENGOULVENT    FRA    EUC    +1:51
62    Michel KREDER    NED    ROO    +1:51
63    Danny VAN POPPEL    NED    TFR    +1:51
64    Marc SARREAU    FRA    FDJ    +2:47
65    Mike TERPSTRA    NED    ROO    +2:57
66    Sam LENNERTZ    BEL    VGS    +3:08
67    Christopher JONES    USA    UHC    +3:08
68    Roy JANS    BEL    WGG    +3:08
69    Julien MORICE    FRA    EUC    +3:08
70    Robert FöRSTER    GER    UHC    +3:08
71    Melvin RULLIERE    FRA    VER    +3:25
72    Adrien PETIT    FRA    COF    +4:21
73    Olivier CHEVALIER    BEL    WBC    +4:21
74    Sébastien DELFOSSE    BEL    WBC    +4:21
75    Petr VAKOC    CZE    EQS    +4:21
76    Daniel MCLAY    GBR    BSE    +4:30
77    Julien KAISE    BEL    CCB    +6:13
78    Boris VALLEE    BEL    LTS    +6:13
79    Michael VAN STAEYEN    BEL    COF    +6:13
80    Boy VAN POPPEL    NED    TFR    +6:13
81    Reinier HONIG    NED    ROO    +6:41
82    Thomas DE GENDT    BEL    LTS    +8:09
83    Kenny DE HAES    BEL    LTS    +8:09
84    Tomasz KIENDYS    POL    CCC    +8:09
85    Romain GUILLEMOIS    FRA    EUC    +8:09
86    Fabricio FERRARI BARCELO    URU    CJR    +8:09
87    Johann VAN ZYL    RSA    MTN    +8:09
88    Robin STENUIT    BEL    VER    +8:09
89    Stijn DEVOLDER    BEL    TFR    +8:09
90    John MURPHY    USA    UHC    +8:09
91    Maxim BELKOV    RUS    KAT    +8:09
92    Dylan GROENEWEGEN    NED    ROO    +8:09
93    Christophe PREMONT    BEL    WIL    +8:09

DNS    Egidijus JUODVALKIS    LTU    CSH
DNS    Jérôme GILBERT    BEL    WIL
DNF    Rudy BARBIER    FRA    RLM
DNF    Dieter BOUVRY    BEL    RLM
DNF    Thomas DAMUSEAU    FRA    RLM
DNF    Rudy KOWALSKI    FRA    RLM
DNF    Jeremy LEVEAU    FRA    RLM
DNF    Julien BERARD    FRA    ALM
DNF    Maxime DANIEL    FRA    ALM
DNF    Axel DOMONT    FRA    ALM
DNF    Hugo HOULE    CAN    ALM
DNF    Guillaume VAN KEIRSBULCK    BEL    EQS
DNF    Martin VELITS    SVK    EQS
DNF    Vegard BREEN    NOR    LTS
DNF    David BOUCHER    FRA    FDJ
DNF    Olivier LE GAC    FRA    FDJ
DNF    Lorenzo MANZIN    FRA    FDJ
DNF    Jussi VEIKKANEN    FIN    FDJ
DNF    Stef CLEMENT    NED    IAM
DNF    Jonathan FUMEAUX    SUI    IAM
DNF    Simon PELLAUD    SUI    IAM
DNF    Matteo PELUCCHI    ITA    IAM
DNF    Patrick SCHELLING    SUI    IAM
DNF    Sven erik BYSTRØM    NOR    KAT
DNF    Gatis SMUKULIS    LAT    KAT
DNF    Gert STEEGMANS    BEL    TFR
DNF    Kristof VANDEWALLE    BEL    TFR
DNF    Christophe LABORIE    FRA    BSE
DNF    Arnaud GERARD    FRA    BSE
DNF    Shane ARCHBOLD    NZL    BOA
DNF    Phil BAUHAUS    GER    BOA
DNF    Ralf MATZKA    GER    BOA
DNF    Daniel SCHORN    AUT    BOA
DNF    Scott THWAITES    GBR    BOA
DNF    Carlos BARBERO CUESTA    ESP    CJR
DNF    Miguel Angel BENITO DIEZ    ESP    CJR
DNF    Fernando GRIJALBA    ESP    CJR
DNF    José GONÇALVES    POR    CJR
DNF    Angel MADRAZO RUIZ    ESP    CJR
DNF    Adrian KUREK    POL    CCC    
DNF    Jaroslaw MARYCZ    POL    CCC  
DNF    Nikolay MIHAYLOV    BUL    CCC    
DNF    Marek RUTKIEWICZ    POL    CCC    
DNF    Grzegorz STEPNIAK    POL    CCC    
DNF    Mateusz TACIAK    POL    CCC    
DNF    Julien SIMON    FRA    COF
DNF    Anthony TURGIS    FRA    COF
DNF    Gert JOEAAR    EST    COF
DNF    Etienne VAN EMPEL    NED    ROO
DNF    Alessandro BAZZANA    ITA    UHC
DNF    Daniel SUMMERHILL    USA    UHC
DNF    Jérôme BAUGNIES    BEL    WGG
DNF    Danilo NAPOLITANO    ITA    WGG
DNF    Tom DEVRIENDT    BEL    WGG
DNF    Kevin VAN MELSEN    BEL    WGG
DNF    THOMAS BOUDAT    FRA    EUC
DNF    Dan CRAVEN    NAM    EUC
DNF    Morgan LAMOISSON    FRA    EUC
DNF    Stijn STEELS    BEL    TSV
DNF    Pieter JACOBS    BEL    TSV
DNF    Jonas RICKAERT    BEL    TSV
DNF    Jef VAN MEIRHAEGHE    BEL    TSV
DNF    Eliot LIETAER    BEL    TSV
DNF    Preben VAN HECKE    BEL    TSV
DNF    Arthur VAN OVERBERGHE    BEL    TSV
DNF    Theo BOS    NED    MTN
DNF    Jay Robert THOMSON    RSA    MTN
DNF    Kristian SBARAGLI    ITA    MTN
DNF    Serge PAUWELS    BEL    MTN
DNF    Adrien NIYONSHUTI    RWA    MTN
DNF    Antoine LOY    BEL    CCB
DNF    Maximilien PICOUX    BEL    CCB
DNF    Anthony VANDREPOTTE    BEL    CCB
DNF    Franklin SIX    BEL    CCB
DNF    Charlie ARIMONT    BEL    CCB
DNF    Remy MERTZ    BEL    CCB
DNF    Jimmy DUQUENNOY    BEL    CCB
DNF    Antoine DEMOITIE    BEL    WBC
DNF    Ludwig DE WINTER    BEL    WBC
DNF    Gregory HABEAUX    BEL    WBC
DNF    Tom DERNIES    BEL    WBC
DNF    Julien STASSEN    BEL    WBC
DNF    Alexander COOLS    BEL    VGS
DNF    Kurt GEYSEN    BEL    VGS
DNF    Rob RUIJGH    NED    VGS
DNF    Alphonse VERMOTE    BEL    VGS
DNF    Gorik GARDEYN    BEL    VER
DNF    Edwig CAMMAERTS    BEL    VER
DNF    Serge DE WORTELAER    BEL    VER
DNF    Thomas VAUBOURZEIX    FRA    VER
DNF    David DESMECHT    BEL    VER
DNF    Quincy VENS    BEL    CSH
DNF    Glenn VANDEMAELE    BEL    CSH
DNF    Nick VAN DER MEER    NED    CSH
DNF    Jelle DONDERS    BEL    CSH
DNF    Kevin SUAREZ MARTINEZ    BEL    CSH
DNF    Rick OTTEMA    NED    CSH
DNF    Olivier PARDINI    BEL    WIL
DNF    Jerome KERF    BEL    WIL
DNF    Emiel WASTYN    BEL    WIL

 

Foto:Lotto Soudal