Kolumbijska saga transferowa dobiegła końca. Fernando Gaviria i Rodrigo Contreras podpisali dwuletnie kontrakty z Etixx -Quick Step. Będą one obowiązywały od przyszłego sezonu.

Dużo mówiło się o tych transferach już w trakcie trwania Tour de San Luis. Młodzi Kolumbijczycy byli na ustach wszystkich, a kolejne zespoły chciały podpisać z nimi kontrakty. Ostatecznie Gaviria i Contreras będą zawodnikami Etixx- Quick Step.

Fernando Gaviria pokazał się przede wszystkim jako ktoś, kto może pokonać w bezpośrednim pojedynku samego Marka Cavendisha. Uczynił to w pięknym stylu i to dwukrotnie na szosach w Argentynie.

Bardzo się cieszę, że zostałem częścią tak wspaniałego zespołu. Kibicowałem im od zawsze, a teraz będę mógł założyć ich koszulkę. Podziwiam Marka Cavendisha i za każdym razem w Argentynie patrzyłem co robi w czasie wyścigu. Wiem, że z takimi kolegami będę się mógł wiele nauczyć i pokazać na co mnie stać. Przede mną jeszcze sporo do wytrenowania.

Rodrigo Contreras to bardzo utalentowany góral i czasowiec. Zajął piąte miejsce w generalce Tour de San Luis i został najlepszym młodzieżowcem. Ma na swoim koncie srebrny medal mistrzostw Kolumbii orlików w jeździe na czas.

Jestem po prostu w siódmym niebie. To jeden z najlepszych zespołów na świecie i nie mogę doczekać się pierwszych występów w ich barwach. Moim idolem jest Rigoberto Uran i cieszę się, że będę mógł skorzystać z jego ogromnego doświadczenia.

Zadowolenia nie ukrywa także sam Patrick Lefevere:

Bardzo się cieszę, że doszliśmy do porozumienia z tymi kolarzami. Są bardzo utalentowani i powinniśmy mieć z nich dużą pociechę. Być może Gaviria jeszcze w tym sezonie dołączy do nas jako stażysta. Młody sprinter chce wystartować na IO na torze i my ze swojej strony będziemy mu chcieli w tym pomóc.

 

Foto: Etixx – Quick Step

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments