Jak potwierdził nam Czesław Lang, wyścigi elity z mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym w Sobótce na żywo pokaże Telewizja Polska!

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym w tym roku odbędą się w po raz trzeci z rzędu w Sobótce. Wszystkie kategorie wiekowe od juniora do elity powalczą od 25 do 28 czerwca wokół Ślęży.

Od tego roku poza KS “Ślęża” Sobótka, do organizacji mistrzostw włączy się Czesław Lang z Lang Team’em.

“Sukcesy polskich kolarzy sprawiły, że warto to kolarstwo pokazać szerszej publiczności” – powiedział nam Czesław Lang. “Majka, Kwiatkowski, to nazwiska które znają wszyscy, oni m.in. pojawią się na starcie mistrzostw Polski. Kończymy rozmowy z Telewizją Polską. Wyścigi elity – czwartkowa czasówka i niedzielny wyścig ze startu wspólnego elity, będą pokazane na żywo”.

Będzie to historyczna, pierwsza transmisja na żywo z szosowych mistrzostw Polski.

Wcześniej, 12 kwietnia także w Sobótce, odbędzie się już tradycyjne otwarcie sezonu szosowego w Polsce. Z kolei ze “Ślężańskiego Mnicha” będziemy mogli zobaczyć krótkie wejścia na żywo.

Przypomnijmy, że od tego roku Lang Team zorganizuje serię wyścigów dla amatorów: Tauron Lang Team Race. Pierwszy z nich odbędzie się właśnie w Sobótce, zaś kolejne to: Kraków (17.05), Rzeszów (31.05), Gdańsk (14.06), Krokowa (05.07).

Wspólne działania Czesława Langa wraz z Przemysławem Bednarkiem, prezesem KS Ślęża Sobótka zmierzają do tego, aby w 2018 roku zorganizować mistrzostwa Europy, zaś Panowie w dłuższej perspektywie czasu marzą o mistrzostwach świata. Trzymamy kciuki za realizację tych pomysłów!