Belg z Etixx-Quick Step wykorzystał pracę kolegów i po finiszu z peletonu zwyciężył pierwszy etap, odnosząc tym samym swoje drugie zwycięstwo w sezonie. Drugi był Ben Swift (Sky), a trzeci Paul Martens (LottoNL-Jumbo). Michał Kwiatkowski zajął dziewiąte miejsce! 

Pierwszy etap z Lagos do Albufeiry liczył 167 kilometrów i był pagórkowaty. Na trasie znajdował się jeden oznaczony podjazd III kategorii.

Warto zaznaczyć, że do obrony tytułu zwycięzcy sprzed roku przystąpił mistrz świata Michał Kwiatkowski, a towarzyszy mu drugi z trzech Polaków w Etixx-Quick Step – Michał Gołaś. Ale to nie koniec polskich akcentów na liście startowej. Do rywalizacji wokół portugalskiego Algarve przystąpiła ekipa ActiveJet z sześcioma Polakami w składzie.

W ucieczce dnia jechali: Mario Gonzalez (ActiveJet), Joni Brandao (Efapel), Joao Benta (Louletano-Ray Just Energy) oraz Samuel Magalhaes (Radio Popular ONDA Boavista). Odjazd został skasowany 18 kilometrów przed metą.

W końcówce rządy w peletonie objęła drużyna Etixx-Quick Step, co przyniosło jej zwycięstwo, które odniósł Gianni Meersman. To był kolejny w tym sezonie bardzo dobry występ belgijskiego składu – Zdenek Stybar był piąty, a Michał Kwiatkowski dziewiąty, zatem aż trzech kolarzy tej ekipy zajęło miejsca w pierwszej dziesiątce.

Wyniki etapu:

1º 5 MEERSMAN Gianni ETIXX – QUICK STEP (BEL) 4:13:53
2º 77 SWIFT Ben TEAM SKY (GBR) 4:13:53 m.t.
3º 43 MARTENS Paul TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) 4:13:53 m.t.
4º 124 JANS Roy WANTY – GROUPE GOBERT (BEL) 4:13:53 m.t.
5º 6 STYBAR Zdenek ETIXX – QUICK STEP (BEL) 4:13:53 m.t.
6º 102 KREDER Raymond TEAM ROOMPOT (NED) 4:13:53 m.t.
7º 65 HERRADA LOPEZ Jesus MOVISTAR TEAM (ESP) 4:13:53 m.t.
8º 26 NAVARDAUSKAS Ramunas TEAM CANNONDALE – GARMIN (USA) 4:13:53 m.t.
9º 1 KWIATKOWSKI Michal ETIXX – QUICK STEP (BEL) 4:13:53 m.t.
10º 186 BOIVIN Guillaume OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES (USA) 4:13:53 m.t.
11º 146 CARDOSO Filipe EFAPEL (POR) 4:13:53 m.t.
12º 134 FRANCZAK Pawel ACTIVEJET TEAM (POL) 4:13:53 m.t.
13º 56 GREIPEL André LOTTO SOUDAL (BEL) 4:13:53 m.t.
14º 33 SELIG Rudiger TEAM KATUSHA (RUS) 4:13:53 m.t.
15º 88 PFINGSTEN Christoph BORA-ARGON 18 (GER) 4:13:53 m.t.
16º 114 MAIKIN Roman RUSVELO (RUS) 4:13:53 m.t.
17º 36 PORSEV Alexander TEAM KATUSHA (RUS) 4:13:53 m.t.
18º 194 FONTE César RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) 4:13:53 m.t.
19º 78 THOMAS Geraint TEAM SKY (GBR) 4:13:53 m.t.
20º 22 FORMOLO Davide – J TEAM CANNONDALE – GARMIN (USA) 4:13:53 m.t.
21º 75 PORTE Richie TEAM SKY (GBR) 4:13:53 m.t.
22º 121 LEUKEMANS Björn WANTY – GROUPE GOBERT (BEL) 4:13:53 m.t.
23º 45 VANMARCKE Sep TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) 4:13:53 m.t.
24º 21 CARDOSO André TEAM CANNONDALE – GARMIN (USA) 4:13:53 m.t.
25º 11 SANCHEZ GIL Luis Leon ASTANA PRO TEAM (KAZ) 4:13:53 m.t.
26º 202 CARDOSO Manuel TEAM TAVIRA (POR) 4:13:53 m.t.
27º 63 FERNANDEZ Ruben MOVISTAR TEAM (ESP) 4:13:53 m.t.
28º 66 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon MOVISTAR TEAM (ESP) 4:13:53 m.t.
29º 95 GRIJALBA Fernando CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) 4:13:53 m.t.
30º 4 MARTIN Tony ETIXX – QUICK STEP (BEL) 4:13:53 m.t.
31º 31 CHERNETSKI Sergei TEAM KATUSHA (RUS) 4:13:53 m.t.
32º 116 STASH Mamyr – J RUSVELO (RUS) 4:13:53 m.t.
33º 58 SIEBERG Marcel LOTTO SOUDAL (BEL) 4:13:53 m.t.
34º 92 GONÇALVES José CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) 4:13:53 m.t.
35º 136 GRADEK Kamil ACTIVEJET TEAM (POL) 4:13:53 m.t.
36º 208 REIS Rafael – J TEAM TAVIRA (POR) 4:13:53 m.t.
37º 55 GALLOPIN Tony LOTTO SOUDAL (BEL) 4:13:53 m.t.
38º 164 MATEOS RUBIO Vicente LOULETANO – RAY JUST ENERGY (POR) 4:13:53 m.t.
39º 46 WAGNER Robert TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) 4:13:53 m.t.
40º 51 BENOOT Tiesj – J LOTTO SOUDAL (BEL) 4:13:53 m.t.
41º 82 BAUHAUS Phil – J BORA-ARGON 18 (GER) 4:13:53 m.t.
42º 64 QUINTANA ROJAS Dayer – J MOVISTAR TEAM (ESP) 4:13:53 m.t.
43º 67 MALORI Adriano MOVISTAR TEAM (ESP) 4:13:53 m.t.
44º 101 KREDER Michel TEAM ROOMPOT (NED) 4:13:53 m.t.
45º 48 WYNANTS Maarten TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) 4:13:53 m.t.
46º 35 MACHADO Tiago TEAM KATUSHA (RUS) 4:13:53 m.t.
47º 47 DE WEERT Kevin TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) 4:13:53 m.t.
48º 117 NYCH Artem – J RUSVELO (RUS) 4:13:53 m.t.
49º 212 FERNANDEZ Delio W52 – QUINTA DA LIXA (POR) 4:13:53 m.t.
50º 68 SOLER Marc – J MOVISTAR TEAM (ESP) 4:13:53 m.t.
51º 38 KOLOBNEV Alexander TEAM KATUSHA (RUS) 4:13:53 m.t.
52º 34 LOSADA ALGUACIL Alberto TEAM KATUSHA (RUS) 4:13:53 m.t.
53º 24 LANGEVELD Sebastian TEAM CANNONDALE – GARMIN (USA) 4:13:53 m.t.
54º 128 VEUCHELEN Frederik WANTY – GROUPE GOBERT (BEL) 4:13:53 m.t.
55º 176 INSAUSTI Jon Ander – J MURIAS TALDEA (ESP) 4:13:53 m.t.
56º 103 KREDER Wesley TEAM ROOMPOT (NED) 4:13:53 m.t.
57º 85 MENDES José BORA-ARGON 18 (GER) 4:13:53 m.t.
58º 165 GARCIA Marcos LOULETANO – RAY JUST ENERGY (POR) 4:13:53 m.t.
59º 41 GESINK Robert TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) 4:13:53 m.t.
60º 23 KOREN Kristijan TEAM CANNONDALE – GARMIN (USA) 4:13:53 m.t.
61º 12 SCARPONI Michele ASTANA PRO TEAM (KAZ) 4:13:53 m.t.
62º 172 BRAVO OIARBIDE Garikoitz MURIAS TALDEA (ESP) 4:13:53 m.t.
63º 57 ROELANDTS Jurgen LOTTO SOUDAL (BEL) 4:14:00 a 7
64º 73 HENAO GOMEZ Sebastian – J TEAM SKY (GBR) 4:14:00 m.t.
65º 14 AGNOLI Valerio ASTANA PRO TEAM (KAZ) 4:14:00 m.t.
66º 61 ANTON HERNANDEZ Igor MOVISTAR TEAM (ESP) 4:14:00 m.t.
67º 191 FIGUEIREDO Federico RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) 4:14:00 m.t.
68º 201 MESTRE Ricardo TEAM TAVIRA (POR) 4:14:00 m.t.
69º 37 VOROBYEV Anton TEAM KATUSHA (RUS) 4:14:00 m.t.
70º 32 TROFIMOV Yury TEAM KATUSHA (RUS) 4:14:00 m.t.
71º 13 TAARAMAE Rein ASTANA PRO TEAM (KAZ) 4:14:00 m.t.
72º 62 CASTROVIEJO Jonathan MOVISTAR TEAM (ESP) 4:14:00 m.t.
73º 145 RUBIO Diego EFAPEL (POR) 4:14:00 m.t.
74º 205 HENRIQUE Casimiro TEAM TAVIRA (POR) 4:14:00 m.t.
75º 157 PAULINHO Pedro LA ALUMINIOS – ANTARTE (POR) 4:14:00 m.t.
76º 72 FENN Andrew TEAM SKY (GBR) 4:14:00 m.t.
77º 185 ANDERSON Ryan OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES (USA) 4:14:00 m.t.
78º 151 SOUSA Sergio LA ALUMINIOS – ANTARTE (POR) 4:14:00 m.t.
79º 86 THURAU Bjorn BORA-ARGON 18 (GER) 4:14:00 m.t.
80º 138 EZQUERRA MUELA Jesus ACTIVEJET TEAM (POL) 4:14:00 m.t.
81º 111 BALYKIN Ivan RUSVELO (RUS) 4:14:00 m.t.
82º 144 DE LA FUENTE David EFAPEL (POR) 4:14:00 m.t.
83º 148 SILVA Rafael EFAPEL (POR) 4:14:00 m.t.
84º 125 BACKAERT Frederik WANTY – GROUPE GOBERT (BEL) 4:14:00 m.t.
85º 155 SILVA Bruno LA ALUMINIOS – ANTARTE (POR) 4:14:00 m.t.
86º 132 PODLASKI Michal ACTIVEJET TEAM (POL) 4:14:00 m.t.
87º 154 COUTINHO Leonel – J LA ALUMINIOS – ANTARTE (POR) 4:14:00 m.t.
88º 28 VAN BAARLE Dylan – J TEAM CANNONDALE – GARMIN (USA) 4:14:00 m.t.
89º 141 PORTO Alejandro Marque EFAPEL (POR) 4:14:00 m.t.
90º 113 ARSLANOV Ildar – J RUSVELO (RUS) 4:14:00 m.t.
91º 112 OVECHKIN Artem RUSVELO (RUS) 4:14:00 m.t.
92º 196 RODRIGUES David RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) 4:14:00 m.t.
93º 135 BERNAS Pawel ACTIVEJET TEAM (POL) 4:14:00 m.t.
94º 107 KERKHOF Tim – J TEAM ROOMPOT (NED) 4:14:00 m.t.
95º 218 VINHAS Rui W52 – QUINTA DA LIXA (POR) 4:14:00 m.t.
96º 178 TXOPERENA Benat MURIAS TALDEA (ESP) 4:14:00 m.t.
97º 215 SILVA Joaquim – J W52 – QUINTA DA LIXA (POR) 4:14:00 m.t.
98º 143 DURAN AROCA Arkaitz EFAPEL (POR) 4:14:00 m.t.
99º 105 LAMMERTINK Maurits TEAM ROOMPOT (NED) 4:14:00 m.t.
100º 71 BOSWELL Ian TEAM SKY (GBR) 4:14:00 m.t.
101º 158 SANCHO Hugo LA ALUMINIOS – ANTARTE (POR) 4:14:00 m.t.
102º 188 GAIMON Phillip OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES (USA) 4:14:00 m.t.
103º 174 ESTEVEZ Imanol – J MURIAS TALDEA (ESP) 4:14:00 m.t.
104º 192 GALLEGO RUIZ Alberto RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) 4:14:00 m.t.
105º 203 LIVRAMENTO David TEAM TAVIRA (POR) 4:14:00 m.t.
106º 153 AFONSO Luis LA ALUMINIOS – ANTARTE (POR) 4:14:00 m.t.
107º 195 MATOS Nuno – J RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) 4:14:00 m.t.
108º 126 DRON Boris WANTY – GROUPE GOBERT (BEL) 4:14:00 m.t.
109º 108 TERPSTRA Mike TEAM ROOMPOT (NED) 4:14:00 m.t.
110º 173 BIZKARRA Mikel MURIAS TALDEA (ESP) 4:14:00 m.t.
111º 84 BUCHMANN Emanuel – J BORA-ARGON 18 (GER) 4:14:00 m.t.
112º 214 FERNANDES Luis W52 – QUINTA DA LIXA (POR) 4:14:00 m.t.
113º 127 VAN MELSEN Kevin WANTY – GROUPE GOBERT (BEL) 4:14:00 m.t.
114º 76 PUCCIO Salvatore TEAM SKY (GBR) 4:14:00 m.t.
115º 81 BARTA Jan BORA-ARGON 18 (GER) 4:14:00 m.t.
116º 198 SILVA Daniel RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) 4:14:00 m.t.
117º 171 BAGÜES Aritz MURIAS TALDEA (ESP) 4:14:00 m.t.
118º 182 WOODS Michael OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES (USA) 4:14:00 m.t.
119º 163 ISIDORO Micael LOULETANO – RAY JUST ENERGY (POR) 4:14:12 a 19
120º 152 BROCO Hernani LA ALUMINIOS – ANTARTE (POR) 4:14:12 m.t.
121º 115 IGNATENKO Petr RUSVELO (RUS) 4:14:12 m.t.
122º 98 MOLINA Antonio CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) 4:14:12 m.t.
123º 106 DE VRIES Berden TEAM ROOMPOT (NED) 4:14:12 m.t.
124º 177 INTZIARTE Unai MURIAS TALDEA (ESP) 4:14:12 m.t.
125º 2 GOLAS Michal ETIXX – QUICK STEP (BEL) 4:14:12 m.t.
126º 204 MESTRE Daniel TEAM TAVIRA (POR) 4:14:12 m.t.
127º 7 VAKOC Petr – J ETIXX – QUICK STEP (BEL) 4:14:12 m.t.
128º 8 VERMOTE Julien ETIXX – QUICK STEP (BEL) 4:14:12 m.t.
129º 161 PINTO Sandro LOULETANO – RAY JUST ENERGY (POR) 4:14:12 m.t.
130º 131 BRYLOWSKI Pawel ACTIVEJET TEAM (POL) 4:14:12 m.t.
131º 3 LAMPAERT Yves ETIXX – QUICK STEP (BEL) 4:14:26 a 33
132º 17 MALACARNE Davide ASTANA PRO TEAM (KAZ) 4:14:32 a 39
133º 156 MEIRELES Nuno LA ALUMINIOS – ANTARTE (POR) 4:14:32 m.t.
134º 193 SOUSA Rui RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) 4:14:32 m.t.
135º 18 FOMINYKH Daniil ASTANA PRO TEAM (KAZ) 4:14:32 m.t.
136º 175 GARCIA ECHEGUIBEL Egoitz MURIAS TALDEA (ESP) 4:14:32 m.t.
137º 213 CALDEIRA Samuel W52 – QUINTA DA LIXA (POR) 4:14:32 m.t.
138º 93 MAS BONET Luis CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) 4:14:32 m.t.
139º 15 AYAZBAYEV Maxat – J ASTANA PRO TEAM (KAZ) 4:14:32 m.t.
140º 16 KOZHATAYEV Bakhtiyar – J ASTANA PRO TEAM (KAZ) 4:14:32 m.t.
141º 97 PARRA Heiner Rodrigo CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) 4:14:32 m.t.
142º 25 MARANGONI Alan TEAM CANNONDALE – GARMIN (USA) 4:14:32 m.t.
143º 27 ZEPUNTKE Ruben – J TEAM CANNONDALE – GARMIN (USA) 4:14:32 m.t.
144º 83 BENEDETTI Cesare BORA-ARGON 18 (GER) 4:14:32 m.t.
145º 162 SABIDO Hugo LOULETANO – RAY JUST ENERGY (POR) 4:14:32 m.t.
146º 211 VELOSO Gustavo W52 – QUINTA DA LIXA (POR) 4:14:32 m.t.
147º 42 VAN ASBROECK Tom TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) 4:14:32 m.t.
148º 166 DE SEGOVIA BOTELLA Jose LOULETANO – RAY JUST ENERGY (POR) 4:14:32 m.t.
149º 87 SCHILLINGER Andreas BORA-ARGON 18 (GER) 4:14:32 m.t.
150º 207 RODRIGUES Joao – J TEAM TAVIRA (POR) 4:14:50 a 57
151º 137 GONZALEZ SALAS Mario – J ACTIVEJET TEAM (POL) 4:14:56 a 1:03
152º 133 BODNAR Lukasz ACTIVEJET TEAM (POL) 4:14:56 m.t.
153º 44 TANKINK Bram TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) 4:14:56 m.t.
154º 96 FERRARI BARCELO Fabricio CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) 4:15:00 a 1:07
155º 147 GONÇALVES Domingos EFAPEL (POR) 4:15:00 m.t.
156º 54 DEBUSSCHERE Jens LOTTO SOUDAL (BEL) 4:15:00 m.t.
157º 74 NORDHAUG Lars Petter TEAM SKY (GBR) 4:15:00 m.t.
158º 123 ANTONINI Simone WANTY – GROUPE GOBERT (BEL) 4:15:06 a 1:13
159º 216 RIBEIRO Carlos – J W52 – QUINTA DA LIXA (POR) 4:15:34 a 1:41
160º 167 BENTA Joao LOULETANO – RAY JUST ENERGY (POR) 4:15:44 a 1:51
161º 142 BRANDÃO Jóni EFAPEL (POR) 4:13:53 a 0
162º 187 ROUTLEY Will OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES (USA) 4:15:44 a 1:51
163º 168 JORGE Iúri LOULETANO – RAY JUST ENERGY (POR) 4:15:44 m.t.
164º 206 NUNES Diogo TEAM TAVIRA (POR) 4:15:44 m.t.
165º 217 MATIAS João W52 – QUINTA DA LIXA (POR) 4:15:44 m.t.
166º 197 MAGALHÃES Samuel – J RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) 4:15:44 m.t.
167º 181 ANTHONY Jesse OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES (USA) 4:15:47 a 1:54
168º 184 YOUNG Eric OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES (USA) 4:15:47 m.t.
169º 104 ASSELMAN Jesper TEAM ROOMPOT (NED) 4:16:08 a 2:15
170º 94 FRAILE MATARRANZA Omar CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) 4:13:53 a 0
171º 52 BROECKX Stig LOTTO SOUDAL (BEL) 4:16:23 a 2:30
172º 91 VILELA Ricardo CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) 4:13:53 a 0
173º 53 DE BIE Sean LOTTO SOUDAL (BEL) 4:17:38 a 3:45
174º 183 ZIRBEL Tom OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES (USA) 4:21:05 a 7:12

Klasyfikacja generalna:

1º 5 MEERSMAN Gianni ETIXX – QUICK STEP (BEL) 4:13:43
2º 77 SWIFT Ben TEAM SKY (GBR) a 4
3º 142 BRANDÃO Jóni P EFAPEL (POR) a 5
4º 43 MARTENS Paul TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) a 6
5º 124 JANS Roy WANTY – GROUPE GOBERT (BEL) a 10
6º 6 STYBAR Zdenek ETIXX – QUICK STEP (BEL) m.t.
7º 102 KREDER Raymond TEAM ROOMPOT (NED) m.t.
8º 65 HERRADA LOPEZ Jesus MOVISTAR TEAM (ESP) m.t.
9º 26 NAVARDAUSKAS Ramunas TEAM CANNONDALE – GARMIN (USA) m.t
10º 1 KWIATKOWSKI Michal ETIXX – QUICK STEP (BEL) m.t.
11º 186 BOIVIN Guillaume OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES (USA) m.t.
12º 146 POR19840515 CARDOSO Filipe P EFAPEL (POR) m.t.
13º 134 FRANCZAK Pawel ACTIVEJET TEAM (POL) m.t.
14º 56 GREIPEL André LOTTO SOUDAL (BEL) m.t.
15º 33 SELIG Rudiger TEAM KATUSHA (RUS) m.t.
16º 88 PFINGSTEN Christoph BORA-ARGON 18 (GER) m.t.
17º 114 MAIKIN Roman RUSVELO (RUS) m.t.
18º 36 PORSEV Alexander TEAM KATUSHA (RUS) m.t.
19º 194 POR19861210 FONTE César P RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) m.t.
20º 78 THOMAS Geraint TEAM SKY (GBR) m.t.
21º 22 FORMOLO Davide – J TEAM CANNONDALE – GARMIN (USA) m.t.
22º 75 PORTE Richie TEAM SKY (GBR) m.t.
23º 121 LEUKEMANS Björn WANTY – GROUPE GOBERT (BEL) m.t.
24º 45 VANMARCKE Sep TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) m.t.
25º 21 CARDOSO André P TEAM CANNONDALE – GARMIN (USA) m.t.
26º 11 SANCHEZ GIL Luis Leon ASTANA PRO TEAM (KAZ) m.t.
27º 202 CARDOSO Manuel P TEAM TAVIRA (POR) m.t.
28º 63 FERNANDEZ Ruben MOVISTAR TEAM (ESP) m.t.
29º 66 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon MOVISTAR TEAM (ESP) m.t.
30º 95 GRIJALBA Fernando CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) m.t.
31º 4 MARTIN Tony ETIXX – QUICK STEP (BEL) m.t.
32º 31 CHERNETSKI Sergei TEAM KATUSHA (RUS) m.t.
33º 116 STASH Mamyr – J RUSVELO (RUS) m.t.
34º 58 SIEBERG Marcel LOTTO SOUDAL (BEL) m.t.
35º 92 GONÇALVES José P CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) m.t.
36º 136 GRADEK Kamil ACTIVEJET TEAM (POL) m.t.
37º 208 POR19920715 REIS Rafael – J P TEAM TAVIRA (POR) m.t.
38º 55 GALLOPIN Tony LOTTO SOUDAL (BEL) m.t.
39º 164 MATEOS RUBIO Vicente LOULETANO – RAY JUST ENERGY (POR) m.t.
40º 46 WAGNER Robert TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) m.t.
41º 51 BENOOT Tiesj – J LOTTO SOUDAL (BEL) m.t.
42º 82 BAUHAUS Phil – J BORA-ARGON 18 (GER) m.t.
43º 64 QUINTANA ROJAS Dayer – J MOVISTAR TEAM (ESP) m.t.
44º 67 MALORI Adriano MOVISTAR TEAM (ESP) m.t.
45º 101 KREDER Michel TEAM ROOMPOT (NED) m.t.
46º 48 WYNANTS Maarten TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) m.t.
47º 35 MACHADO Tiago P TEAM KATUSHA (RUS) m.t.
48º 47 DE WEERT Kevin TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) m.t.
49º 117 NYCH Artem – J RUSVELO (RUS) m.t.
50º 212 FERNANDEZ Delio W52 – QUINTA DA LIXA (POR) m.t.
51º 68 SOLER Marc – J MOVISTAR TEAM (ESP) m.t.
52º 38 KOLOBNEV Alexander TEAM KATUSHA (RUS) m.t.
53º 34 LOSADA ALGUACIL Alberto TEAM KATUSHA (RUS) m.t.
54º 24 LANGEVELD Sebastian TEAM CANNONDALE – GARMIN (USA) m.t.
55º 128 VEUCHELEN Frederik WANTY – GROUPE GOBERT (BEL) m.t.
56º 176 INSAUSTI Jon Ander – J MURIAS TALDEA (ESP) m.t.
57º 103 KREDER Wesley TEAM ROOMPOT (NED) m.t.
58º 85 MENDES José P BORA-ARGON 18 (GER) m.t.
59º 165 GARCIA Marcos LOULETANO – RAY JUST ENERGY (POR) m.t.
60º 41 GESINK Robert TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) m.t.
61º 23 KOREN Kristijan TEAM CANNONDALE – GARMIN (USA) m.t.
62º 12 SCARPONI Michele ASTANA PRO TEAM (KAZ) m.t.
63º 172 BRAVO OIARBIDE Garikoitz MURIAS TALDEA (ESP) m.t.
64º 94 FRAILE MATARRANZA Omar CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) m.t.
65º 91 VILELA Ricardo P CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) m.t.
66º 57 ROELANDTS Jurgen LOTTO SOUDAL (BEL) a 17
67º 73 HENAO GOMEZ Sebastian – J TEAM SKY (GBR) m.t.
68º 14 AGNOLI Valerio ASTANA PRO TEAM (KAZ) m.t.
69º 61 ANTON HERNANDEZ Igor MOVISTAR TEAM (ESP) m.t.
70º 191 FIGUEIREDO Federico P RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) m.t.
71º 201 MESTRE Ricardo P TEAM TAVIRA (POR) m.t.
72º 37 VOROBYEV Anton TEAM KATUSHA (RUS) m.t.
73º 32 TROFIMOV Yury TEAM KATUSHA (RUS) m.t.
74º 13 TAARAMAE Rein ASTANA PRO TEAM (KAZ) m.t.
75º 62 CASTROVIEJO Jonathan MOVISTAR TEAM (ESP) m.t.
76º 145 RUBIO Diego EFAPEL (POR) m.t.
77º 205 HENRIQUE Casimiro P TEAM TAVIRA (POR) m.t.
78º 157 PAULINHO Pedro P LA ALUMINIOS – ANTARTE (POR) m.t.
79º 72 FENN Andrew TEAM SKY (GBR) m.t.
80º 185 ANDERSON Ryan OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES (USA) m.t.
81º 151 SOUSA Sergio P LA ALUMINIOS – ANTARTE (POR) m.t.
82º 86 THURAU Bjorn BORA-ARGON 18 (GER) m.t.
83º 138 EZQUERRA MUELA Jesus ACTIVEJET TEAM (POL) m.t.
84º 111 BALYKIN Ivan RUSVELO (RUS) m.t.
85º 144 DE LA FUENTE David EFAPEL (POR) m.t.
86º 148 SILVA Rafael P EFAPEL (POR) m.t.
87º 125 BACKAERT Frederik WANTY – GROUPE GOBERT (BEL) m.t.
88º 155 SILVA Bruno P LA ALUMINIOS – ANTARTE (POR) m.t.
89º 132 PODLASKI Michal ACTIVEJET TEAM (POL) m.t.
90º 154 COUTINHO Leonel – J P LA ALUMINIOS – ANTARTE (POR) m.t.
91º 28 VAN BAARLE Dylan – J TEAM CANNONDALE – GARMIN (USA) m.t.
92º 141 PORTO Alejandro Marque EFAPEL (POR) m.t.
93º 113 ARSLANOV Ildar – J RUSVELO (RUS) m.t.
94º 112 OVECHKIN Artem RUSVELO (RUS) m.t.
95º 196 RODRIGUES David P RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) m.t.
96º 135 BERNAS Pawel ACTIVEJET TEAM (POL) m.t.
97º 107 KERKHOF Tim – J TEAM ROOMPOT (NED) m.t.
98º 218 VINHAS Rui P W52 – QUINTA DA LIXA (POR) m.t.
99º 178 TXOPERENA Benat MURIAS TALDEA (ESP) m.t.
100º 215 SILVA Joaquim – J P W52 – QUINTA DA LIXA (POR) m.t.
101º 143 DURAN AROCA Arkaitz EFAPEL (POR) m.t.
102º 105 LAMMERTINK Maurits TEAM ROOMPOT (NED) m.t.
103º 71 BOSWELL Ian TEAM SKY (GBR) m.t. 0
104º 158 SANCHO Hugo P LA ALUMINIOS – ANTARTE (POR) m.t.
105º 188 GAIMON Phillip OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES (USA) m.t.
106º 174 ESTEVEZ Imanol – J MURIAS TALDEA (ESP) m.t.
107º 192 GALLEGO RUIZ Alberto RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) m.t.
108º 203 LIVRAMENTO David P TEAM TAVIRA (POR) m.t.
109º 153 AFONSO Luis P LA ALUMINIOS – ANTARTE (POR) m.t.
110º 195 MATOS Nuno – J P RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) m.t.
111º 126 DRON Boris WANTY – GROUPE GOBERT (BEL) m.t.
112º 108 TERPSTRA Mike TEAM ROOMPOT (NED) m.t.
113º 173 BIZKARRA Mikel MURIAS TALDEA (ESP) m.t.
114º 84 BUCHMANN Emanuel – J BORA-ARGON 18 (GER) m.t.
115º 214 FERNANDES Luis P W52 – QUINTA DA LIXA (POR) m.t.
116º 127 VAN MELSEN Kevin WANTY – GROUPE GOBERT (BEL) m.t.
117º 76 PUCCIO Salvatore TEAM SKY (GBR) m.t.
118º 81 BARTA Jan BORA-ARGON 18 (GER) m.t.
119º 198 SILVA Daniel P RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) m.t.
120º 171 BAGÜES Aritz MURIAS TALDEA (ESP) m.t.
121º 182 WOODS Michael OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES (USA) m.t.
122º 163 ISIDORO Micael P LOULETANO – RAY JUST ENERGY (POR) a 29
123º 152 BROCO Hernani P LA ALUMINIOS – ANTARTE (POR) m.t.
124º 115 IGNATENKO Petr RUSVELO (RUS) m.t.
125º 98 MOLINA Antonio CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) m.t.
126º 106 DE VRIES Berden TEAM ROOMPOT (NED) m.t.
127º 177 INTZIARTE Unai MURIAS TALDEA (ESP) m.t.
128º 2 GOLAS Michal ETIXX – QUICK STEP (BEL) m.t.
129º 204 MESTRE Daniel P TEAM TAVIRA (POR) m.t.
130º 7 VAKOC Petr – J ETIXX – QUICK STEP (BEL) m.t.
131º 8 VERMOTE Julien ETIXX – QUICK STEP (BEL) m.t.
132º 161 PINTO Sandro P LOULETANO – RAY JUST ENERGY (POR) m.t.
133º 131 BRYLOWSKI Pawel ACTIVEJET TEAM (POL) m.t.
134º 3 LAMPAERT Yves ETIXX – QUICK STEP (BEL) a 43
135º 17 MALACARNE Davide ASTANA PRO TEAM (KAZ) a 49
136º 156 MEIRELES Nuno P LA ALUMINIOS – ANTARTE (POR) m.t.
137º 193 SOUSA Rui P RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) m.t.
138º 18 FOMINYKH Daniil ASTANA PRO TEAM (KAZ) m.t.
139º 175 GARCIA ECHEGUIBEL Egoitz MURIAS TALDEA (ESP) m.t.
140º 213 CALDEIRA Samuel P W52 – QUINTA DA LIXA (POR) m.t.
141º 93 MAS BONET Luis CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) m.t.
142º 15 AYAZBAYEV Maxat – J ASTANA PRO TEAM (KAZ) m.t.
143º 16 KOZHATAYEV Bakhtiyar – J ASTANA PRO TEAM (KAZ) m.t.
144º 97 PARRA Heiner Rodrigo CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) m.t.
145º 25 MARANGONI Alan TEAM CANNONDALE – GARMIN (USA) m.t.
146º 27 ZEPUNTKE Ruben – J TEAM CANNONDALE – GARMIN (USA) m.t.
147º 83 BENEDETTI Cesare BORA-ARGON 18 (GER) m.t.
148º 162 SABIDO Hugo P LOULETANO – RAY JUST ENERGY (POR) m.t.
149º 211 VELOSO Gustavo W52 – QUINTA DA LIXA (POR) m.t.
150º 42 VAN ASBROECK Tom TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) m.t.
151º 166 DE SEGOVIA BOTELLA Jose LOULETANO – RAY JUST ENERGY (POR) m.t.
152º 87 SCHILLINGER Andreas BORA-ARGON 18 (GER) m.t.
153º 207 RODRIGUES Joao – J P TEAM TAVIRA (POR) a 1:07
154º 137 GONZALEZ SALAS Mario – J ACTIVEJET TEAM (POL) a 1:08
155º 133 BODNAR Lukasz ACTIVEJET TEAM (POL) a 1:13
156º 44 TANKINK Bram TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) m.t.
157º 96 FERRARI BARCELO Fabricio CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) a 1:17
158º 147 GONÇALVES Domingos P EFAPEL (POR) m.t. 0
159º 54 DEBUSSCHERE Jens LOTTO SOUDAL (BEL) m.t.
160º 74 NORDHAUG Lars Petter TEAM SKY (GBR) m.t.
161º 123 ANTONINI Simone WANTY – GROUPE GOBERT (BEL) a 1:23
162º 216 RIBEIRO Carlos – J P W52 – QUINTA DA LIXA (POR) a 1:51
163º 197 MAGALHÃES Samuel – J P RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) a 1:592
164º 167 BENTA Joao P LOULETANO – RAY JUST ENERGY (POR) a 2:01
165º 187 ROUTLEY Will OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES (USA) m.t.
166º 168 JORGE Iúri P LOULETANO – RAY JUST ENERGY (POR) m.t.0
167º 206 NUNES Diogo P TEAM TAVIRA (POR) m.t.
168º 217 MATIAS João P W52 – QUINTA DA LIXA (POR) m.t.
169º 181 ANTHONY Jesse OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES (USA) a 2:04
170º 184 YOUNG Eric OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES (USA) m.t.
171º 104 ASSELMAN Jesper TEAM ROOMPOT (NED) a 2:25
172º 52 BROECKX Stig LOTTO SOUDAL (BEL) a 2:40
173º 53 DE BIE Sean LOTTO SOUDAL (BEL) a 3:55
174º 183 ZIRBEL Tom OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES (USA) a 7:22

Foto: © Etixx – Quick-Step / Tim de Waele

Marta Wiśniewska