armitsteadElisabeth Armitstead (Boels Dolmans Cycling Team) wygrała trzeci etap Ladies Tour of Qatar. Brytyjka dzięki bonusowym sekundom została nową liderką wyścigu.

W przedostatnim dniu Ladies Tour of Qatar zawodniczki musiały pokonać ponad 93 kilometry z Souq Waqif do Al Khor Corniche. W roku ubiegłym podobny etap kończący się w tym mieście padł łupem nieobecnej teraz Kirsten Wild (Hitec Products).

Wiatr po raz kolejny mocno tasował barwny peleton, który dzielił się co kilka kilometrów. Ostatecznie o zwycięstwo walczyła grupka prawie trzydziestu zawodniczek.

Finiszowy sprint wygrała Elisabeth Armitstead (Boels Dolmans Cycling Team), która dzięki sekundom uzyskanym na mecie ubrała koszulkę liderki klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajęła Shelley Olds – Evans (Bigla Pro Cycling Team), a etapowe podium uzupełniła Lucinda Brand (Rabo Liv Women Cycling Team).

Wyniki trzeciego etapu:

1 Elizabeth ARMITSTEAD BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 2:27:45
2 Shelley OLDS BIGLA CYCLING TEAM 0:00:00
3 Lucinda BRAND RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 0:00:00
4 Chloe HOSKING WIGGLE HONDA 0:00:00
5 Pascale JEULAND FRANCE 0:00:00
6 Lauren KITCHEN HITEC PRODUCTS 0:00:00
7 Jolien D’HOORE WIGGLE HONDA 0:00:00
8 Maria Giulia CONFALONIERI ALE CIPOLLINI 0:00:00
9 Emma JOHANSSON ORICA – AIS 0:00:00
10 Barbara GUARISCHI VELOCIO – SRAM 0:00:00
11 Amy PIETERS TEAM LIV – PLANTUR 0:00:00
12 Giorgia BRONZINI WIGGLE HONDA 0:00:00
13 Kelly DRUYTS TOPSPORT VLAANDEREN-PRO-DUO 0:00:00
14 Valentina SCANDOLARA ORICA – AIS 0:00:00
15 Soline LAMBOLEY FRANCE 0:00:00
16 Eleonora VAN DIJK BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 0:00:00
17 Lisa BRENNAUER VELOCIO – SRAM 0:00:00
18 Trixi WORRACK VELOCIO – SRAM 0:00:00
19 Tiffany CROMWELL VELOCIO – SRAM 0:00:00
20 Béatrice BARTELLONI ALE CIPOLLINI 0:00:00
21 Elena CECCHINI ITALY 0:00:00
22 Christine MAJERUS BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 0:00:00
23 Romy KASPER BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 0:00:00
24 Roxanne KNETEMANN RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 0:00:00
25 Chantal BLAAK BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 0:00:00
26 Tatiana GUDERZO HITEC PRODUCTS 0:00:00
27 Shara GILLOW RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 0:00:00
28 Sara MUSTONEN TEAM LIV – PLANTUR 0:00:08
29 Gracie ELVIN ORICA – AIS 0:00:08
30 Loes GUNNEWIJK ORICA – AIS 0:00:14
31 Audrey CORDON WIGGLE HONDA 0:00:30
32 Alena AMIALIUSIK VELOCIO – SRAM 0:00:32
33 Marta TAGLIAFERRO ALE CIPOLLINI 0:02:16
34 Yue BAI CHINA CHONGMING-LIV-CHAMPION SYSTEM 0:02:16
35 Kelly VAN DEN STEEN TOPSPORT VLAANDEREN-PRO-DUO 0:02:16
36 Eugénie DUVAL FRANCE 0:02:19
37 Xiu Jie JIANG CHINA CHONGMING-LIV-CHAMPION SYSTEM 0:02:19
38 Steffy VAN DEN HAUTE TOPSPORT VLAANDEREN-PRO-DUO 0:02:30
39 Moniek TENNIGLO RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 0:02:30
40 Coralie DEMAY FRANCE 0:02:30
41 Floortje MACKAIJ TEAM LIV – PLANTUR 0:02:30
42 Lotta LEPISTÖ BIGLA CYCLING TEAM 0:02:30
43 Anouska KOSTER RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 0:02:30
44 Julie LETH HITEC PRODUCTS 0:02:33
45 Georgia BAKER AUSTRALIE 0:02:33
46 Julia SOEK TEAM LIV – PLANTUR 0:02:33
47 Leah KIRCHMANN OPTUM P/B KELLY BENEFIT 0:02:33
48 Brianna WALLE OPTUM P/B KELLY BENEFIT 0:02:33
49 Arianna FIDANZA ALE CIPOLLINI 0:02:33
50 Francesca PATTARO ITALY 0:02:33
51 Rossella RATTO ITALY 0:02:33
52 Annalisa CUCINOTTA ALE CIPOLLINI 0:02:33
53 Amanda SPRATT ORICA – AIS 0:02:33
54 Wan Tong WANG CHINA CHONGMING-LIV-CHAMPION SYSTEM 0:06:47
55 Kimberley WELLS AUSTRALIE 0:06:49
56 Jiaqi LI CHINA CHONGMING-LIV-CHAMPION SYSTEM 0:06:49
57 Jenelle CROOKS AUSTRALIE 0:06:49
58 Nel DE CRITS TOPSPORT VLAANDEREN-PRO-DUO 0:06:49
59 Martina ALZINI ITALY 0:06:49
60 Fanny RIBEROT FRANCE 0:06:49
61 Emilie MOBERG HITEC PRODUCTS 0:06:49
62 Vera KOEDOODER BIGLA CYCLING TEAM 0:06:49
63 Claudia CRETTI ITALY 0:06:49
64 Amalie DIDERIKSEN BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 0:06:49
65 Gilke CROKET TOPSPORT VLAANDEREN-PRO-DUO 0:06:49
66 Doris SCHWEIZER BIGLA CYCLING TEAM 0:06:49
67 Loren ROWNEY VELOCIO – SRAM 0:06:49
68 Emilia FAHLIN WIGGLE HONDA 0:06:49
69 Elisa LONGO BORGHINI WIGGLE HONDA 0:06:49
70 Janel HOLCOMB OPTUM P/B KELLY BENEFIT 0:06:49
71 Roxane FOURNIER FRANCE 0:06:49
72 Lucy GARNER TEAM LIV – PLANTUR 0:06:49
73 Willeke KNOL TEAM LIV – PLANTUR 0:06:49
74 Kaat HANNES TOPSPORT VLAANDEREN-PRO-DUO 0:06:49
75 Joëlle NUMAINVILLE BIGLA CYCLING TEAM 0:06:49
76 Elena BERLATO ALE CIPOLLINI 0:10:39
77 Alison TETRICK OPTUM P/B KELLY BENEFIT 0:10:39
78 Alexandria NICHOLLS AUSTRALIE 0:10:39
79 Xi Sha ZHAO CHINA CHONGMING-LIV-CHAMPION SYSTEM 0:10:39
80 Tone Hatteland LIMA HITEC PRODUCTS 0:10:39
81 Miriam BJØRNSRUD HITEC PRODUCTS 0:10:39
82 Silvia VALSECCHI ITALY 0:10:39
83 Jessica MUNDY AUSTRALIE 0:10:39
84 Ya Nan LIU CHINA CHONGMING-LIV-CHAMPION SYSTEM 0:10:39
85 Kendelle HODGES AUSTRALIE 0:10:39

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 Elizabeth ARMITSTEAD BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 7:35:24
2 Eleonora VAN DIJK BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 0:00:08
3 Chloe HOSKING WIGGLE HONDA 0:00:09
4 Trixi WORRACK VELOCIO – SRAM 0:00:15
5 Emma JOHANSSON ORICA – AIS 0:00:17
6 Jolien D’HOORE WIGGLE HONDA 0:02:14
7 Tiffany CROMWELL VELOCIO – SRAM 0:02:15
8 Pascale JEULAND FRANCE 0:02:15
9 Amy PIETERS TEAM LIV – PLANTUR 0:02:15
10 Gracie ELVIN ORICA – AIS 0:02:23
11 Valentina SCANDOLARA ORICA – AIS 0:02:23
12 Béatrice BARTELLONI ALE CIPOLLINI 0:02:34
13 Lucinda BRAND RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 0:02:37
14 Loes GUNNEWIJK ORICA – AIS 0:02:37
15 Marta TAGLIAFERRO ALE CIPOLLINI 0:04:25
16 Elisa LONGO BORGHINI WIGGLE HONDA 0:07:24
17 Shelley OLDS BIGLA CYCLING TEAM 0:11:16
18 Giorgia BRONZINI WIGGLE HONDA 0:11:19
19 Kelly DRUYTS TOPSPORT VLAANDEREN-PRO-DUO 0:11:27
20 Romy KASPER BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 0:11:27
21 Barbara GUARISCHI VELOCIO – SRAM 0:11:27
22 Elena CECCHINI ITALY 0:11:27
23 Lauren KITCHEN HITEC PRODUCTS 0:11:27
24 Soline LAMBOLEY FRANCE 0:11:27
25 Maria Giulia CONFALONIERI ALE CIPOLLINI 0:11:27
26 Lisa BRENNAUER VELOCIO – SRAM 0:11:27
27 Chantal BLAAK BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 0:11:27
28 Shara GILLOW RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 0:11:27
29 Christine MAJERUS BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 0:11:27
30 Tatiana GUDERZO HITEC PRODUCTS 0:11:27
31 Sara MUSTONEN TEAM LIV – PLANTUR 0:11:35
32 Roxanne KNETEMANN RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 0:11:42
33 Alena AMIALIUSIK VELOCIO – SRAM 0:12:05
34 Audrey CORDON WIGGLE HONDA 0:12:05
35 Yue BAI CHINA CHONGMING-LIV-CHAMPION SYSTEM 0:13:43
36 Kelly VAN DEN STEEN TOPSPORT VLAANDEREN-PRO-DUO 0:13:43
37 Eugénie DUVAL FRANCE 0:13:46
38 Xiu Jie JIANG CHINA CHONGMING-LIV-CHAMPION SYSTEM 0:13:51
39 Moniek TENNIGLO RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 0:13:57
40 Lotta LEPISTÖ BIGLA CYCLING TEAM 0:13:57
41 Brianna WALLE OPTUM P/B KELLY BENEFIT 0:14:00
42 Georgia BAKER AUSTRALIE 0:14:00
43 Leah KIRCHMANN OPTUM P/B KELLY BENEFIT 0:14:00
44 Julie LETH HITEC PRODUCTS 0:14:00
45 Julia SOEK TEAM LIV – PLANTUR 0:14:00
46 Anouska KOSTER RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 0:14:03
47 Steffy VAN DEN HAUTE TOPSPORT VLAANDEREN-PRO-DUO 0:14:05
48 Coralie DEMAY FRANCE 0:14:05
49 Amanda SPRATT ORICA – AIS 0:14:08
50 Wan Tong WANG CHINA CHONGMING-LIV-CHAMPION SYSTEM 0:18:14
51 Roxane FOURNIER FRANCE 0:18:16
52 Amalie DIDERIKSEN BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 0:18:16
53 Emilie MOBERG HITEC PRODUCTS 0:18:16
54 Lucy GARNER TEAM LIV – PLANTUR 0:18:16
55 Kimberley WELLS AUSTRALIE 0:18:16
56 Loren ROWNEY VELOCIO – SRAM 0:18:24
57 Nel DE CRITS TOPSPORT VLAANDEREN-PRO-DUO 0:18:24
58 Gilke CROKET TOPSPORT VLAANDEREN-PRO-DUO 0:18:24
59 Willeke KNOL TEAM LIV – PLANTUR 0:18:24
60 Kaat HANNES TOPSPORT VLAANDEREN-PRO-DUO 0:18:24
61 Vera KOEDOODER BIGLA CYCLING TEAM 0:18:24
62 Emilia FAHLIN WIGGLE HONDA 0:18:24
63 Joëlle NUMAINVILLE BIGLA CYCLING TEAM 0:18:24
64 Jenelle CROOKS AUSTRALIE 0:18:31
65 Annalisa CUCINOTTA ALE CIPOLLINI 0:18:51
66 Arianna FIDANZA ALE CIPOLLINI 0:19:01
67 Floortje MACKAIJ TEAM LIV – PLANTUR 0:19:06
68 Rossella RATTO ITALY 0:19:09
69 Francesca PATTARO ITALY 0:19:09
70 Fanny RIBEROT FRANCE 0:23:17
71 Claudia CRETTI ITALY 0:23:17
72 Martina ALZINI ITALY 0:23:23
73 Doris SCHWEIZER BIGLA CYCLING TEAM 0:23:23
74 Jiaqi LI CHINA CHONGMING-LIV-CHAMPION SYSTEM 0:23:25
75 Janel HOLCOMB OPTUM P/B KELLY BENEFIT 0:23:25
76 Xi Sha ZHAO CHINA CHONGMING-LIV-CHAMPION SYSTEM 0:27:07
77 Jessica MUNDY AUSTRALIE 0:27:07
78 Alison TETRICK OPTUM P/B KELLY BENEFIT 0:27:15
79 Kendelle HODGES AUSTRALIE 0:27:15
80 Alexandria NICHOLLS AUSTRALIE 0:27:15
81 Tone Hatteland LIMA HITEC PRODUCTS 0:27:15
82 Silvia VALSECCHI ITALY 0:27:15
83 Elena BERLATO ALE CIPOLLINI 0:27:15
84 Miriam BJØRNSRUD HITEC PRODUCTS 0:27:15
85 Ya Nan LIU CHINA CHONGMING-LIV-CHAMPION SYSTEM 0:27:1

 

@ArekWaluga77

Foto: Ladies Tour of Qatar