CCC PolsatCCC Sprandi Polkowice stanie na starcie Dubai Tour (4-7.02) obok 10 grup UCI World Tour. Będzie to dla „pomarańczowych” pierwszy wyścig o kategorii HC w sezonie 2015. 

Plan transmisji TV Dubai Tour 2015 > tutaj

– Ściganie na Majorce było bardzo dobrym rozpoczęciem sezonu. Weszliśmy na inny poziom prędkości i to powinno być widoczne już w kolejnych wyścigach. Każdy zawodnik ma debiut za sobą, więc stres związany z pierwszymi startami powinien być znacznie mniejszy – mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy grupy CCC Sprandi Polkowice. – Największe nazwiska światowego peletonu staną na starcie w Dubaju, więc poziom rywalizacji powinien być bardzo wysoki. Z jednej strony będzie trudniej o wynik, ale z drugiej właśnie dzięki takim startom można podnosić formę i umiejętności – dodaje.

Dubai Tour składa się z 4 etapów – 3 sprinterskich (1.,2. i 4.) oraz jednego z finiszem na podjeździe pod Hatta (3.). W związku z tym w 8-osobowym składzie CCC Sprandi Polkowice nie brakuje zawodników dysponujących dobrym finiszem oraz typowych górali. Na płaskich odcinkach o wysokie miejsca walczyć będą szybcy Grega Bole oraz Grzegorz Stępniak. Na górski etap czekać będzie Sylwester Szmyd. Skład uzupełnią Christian Delle Stelle, Adrian Kurek, Łukasz Owsian, Jarosław Marycz i Maciej Paterski, który z bardzo dobrej strony pokazał się w wyścigach w ramach Challenge Mallorca.

W rywalizacji weźmie udział aż 10 ekip UCI World Tour, a na liście startowej widnieją takie nazwiska jak Mark Cavendish, Vincenzo Nibali, John Degenkolb, Alejandor Valverde, czy też  Philippe Gilbert. Wyścig organizowany jest przez RSC Sport, organizatora Giro d’Italia. Przypomnijmy, że polkowicka grupa otrzymała „dziką kartę” na włoski Wielki Tour.

Program Dubai Tour (4-7.02):

Etap 1 – The Westin Dubai Stage (Dubai – Dubai) 145km

Etap 2 – Nakheel Stage (Dubai – Jumeirah Palm) 187km

Etap 3 – Dubai Silicon Oasis Authority Stage (Dubai-Hatta) 205km

Etap 4 – The Burj Stage (Dubai – Burj Khalifa) 123km

Skład CCC Polsat Polkowice na Dubai Tour:

Grega Bole, Maciej Paterski, Adrian Kurek, Grzegorz Stępniak, Łukasz Owsian, Christian Delle Stelle, Sylwester Szmyd, Jarosław Marycz.

Informacja prasowa