ligthartPim Ligthart (Lotto Soudal) został zwycięzcą 36. edycji Grand Prix Cycliste la Marseillaise. Bardzo aktywny w końcówce był Davide Rebellin (CCC Sprandi Polkowice).

Niespełna 140 kilometrów mieli dziś do pokonania kolarze walczący o triumf w Grand Prix Cycliste la Marseillaise. Na pagórkowatej trasie tytułu z ubiegłego roku bronił Kenneth Vanbilsen (Cofidis), a wśród startujących mieliśmy ekipę CCC Sprandi Polkowice.

Grand-Prix-Cycliste-la-Marseillaise-1420877431

Bardzo szybko uformowała się ucieczka w składzie: Conor Dunne (An Post-Chainreaction), Julien Duval (Armée de Terre), Frederik Veuchelen (Wanty-Groupe Gobert), Steven Tronet (Auber 93) i Thomas Vaubourzeix (Veranclassic-Ekoi). Za nimi samotnie kręcił Eoin McCarthy (An Post-Chainreaction). McCarthy ostatecznie został wchłonięty przez dużą grupę. Prowadząca piątka w pewnym momencie miała nawet ponad 10 minut przewagi.

45 kilometrów przed metą z ucieczki odpadł Duval, a peleton zbliżał się nieubłaganie. Harcownicy zostali wchłonięci przez dużą grupę na 18 kilometrów przed metą. Na kontrę zdecydowali się Carlos Quintero (Colombia), Sean De Bie (Lotto-Soudal), Rémy Di Grégorio i Clement Saint-Martin (obaj Marseille 13-KTM), Amets Txurruka (Caja Rural – Seguros RGA), Bjorn Leukemans (Wanty – Groupe Gobert), Cyril Gautier (Team Europcar) i Davide Rebellin (CCC Sprandi Polkowice).

Ósemka niestety została doścignięta przez większą grupkę tuż przed ostatnim kilometrem. W finiszowej końcówce najlepszy okazał się Pim Ligthart (Lotto Soudal). Drugi był ubiegłoroczny zwycięzca Kenneth Vanbilsen (Cofidis), a trzeci Antoine Demoitie (Wallonie – Bruxelles).

Najwyżej z Polaków uplasował się Tomasz Kiendyś (CCC Sprandi Polkowice), który finiszował na 17 miejscu.

Wyniki:

1 105 Pim LIGTHART LOTTO SOUDAL 03:39:33
2 1 Kenneth VAN BILSEN COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:00
3 178 Antoine DEMOITIE WALLONIE – BRUXELLES 00:00:00
4 38 Baptiste PLANCKAERT ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:00:00
5 54 Jonathan HIVERT BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:00
6 145 Marco MARCATO WANTY – GROUPE GOBERT 00:00:00
7 114 Edward THEUNS TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:00:00
8 26 Maxime RENAULT AUBER 93 00:00:00
9 42 Benjamin GIRAUD TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:00:00
10 98 Amets TXURRUKA CAJA RURAL-SEGUROS RGA 00:00:00
11 36 Maxime VANTOMME ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:00:00
12 25 Anthony MALDONADO AUBER 93 00:00:00
13 141 * SIMONE ANTONINI WANTY – GROUPE GOBERT 00:00:00
14 121 Edwin Alcibiades AVILA VANEGAS COLOMBIA 00:00:00
15 57 Benoit JARRIER BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:00
16 93 Pello BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA CAJA RURAL-SEGUROS RGA 00:00:00
17 161 Tomasz KIENDYS CCC SPRANDI POLKOWICE 00:00:00
18 92 Carlos BARBERO CUESTA CAJA RURAL-SEGUROS RGA 00:00:00
19 56 Anthony DELAPLACE BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:00
20 116 Pieter VANSPEYBROUCK TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:00:00
21 118 Arthur VAN OVERBERGHE TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:00:00
22 34 Thomas DAMUSEAU ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:00:00
23 126 Walter Fernando PEDRAZA MORALES COLOMBIA 00:00:00
24 15 Kévin REZA FDJ 00:00:00
25 154 * Xandro MEURISSE AN POST – CHAINREACTION 00:00:00
26 45 Julien EL FARES TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:00:00
27 172 Kevin ISTA WALLONIE – BRUXELLES 00:00:00
28 48 Rémy DI GREGORIO TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:00:00
29 3 * Christophe LAPORTE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:00
30 84 Romain COMBAUD EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 00:00:00
31 88 * Quentin PACHER EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 00:00:00
32 81 Yann GUYOT EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 00:00:00
33 33 Jimmy TURGIS ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:00:00
34 97 Fernando GRIJALBA CAJA RURAL-SEGUROS RGA 00:00:00
35 46 Yoann PAILLOT TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:00:00
36 55 Florian VACHON BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:00
37 71 Romain BARDET AG2R LA MONDIALE 00:00:00
38 101 Sander ARMEE LOTTO SOUDAL 00:00:00
39 12 Kenny ELISSONDE FDJ 00:00:00
40 157 * Conor DUNNE AN POST – CHAINREACTION 00:00:00
41 43 Julien LOUBET TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:00:00
42 171 Sébastien DELFOSSE WALLONIE – BRUXELLES 00:00:00
43 176 Tom DERNIES WALLONIE – BRUXELLES 00:00:00
44 144 Björn LEUKEMANS WANTY – GROUPE GOBERT 00:00:00
45 24 Alo JAKIN AUBER 93 00:00:00
46 142 Frederik BACKAERT WANTY – GROUPE GOBERT 00:00:00
47 164 Davide REBELLIN CCC SPRANDI POLKOWICE 00:00:00
48 162 Adrian HONKISZ CCC SPRANDI POLKOWICE 00:00:00
49 73 Mikael CHEREL AG2R LA MONDIALE 00:00:00
50 23 Julien GUAY AUBER 93 00:00:00
51 16 Anthony ROUX FDJ 00:00:00
52 67 Pierre ROLLAND TEAM EUROPCAR 00:00:00
53 58 * Kevin LEDANOIS BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:00
54 6 Stéphane ROSSETTO COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:00
55 64 Cyril GAUTIER TEAM EUROPCAR 00:00:00
56 123 * Brayan RAMIREZ COLOMBIA 00:00:00
57 27 Steven TRONET AUBER 93 00:00:00
58 76 * Pierre-Roger LATOUR AG2R LA MONDIALE 00:00:00
59 61 Giovanni BERNAUDEAU TEAM EUROPCAR 00:00:00
60 72 Hubert DUPONT AG2R LA MONDIALE 00:00:00
61 177 Olivier CHEVALIER WALLONIE – BRUXELLES 00:00:00
62 106 Maxime MONFORT LOTTO SOUDAL 00:00:00
63 128 Carlos QUINTERO COLOMBIA 00:00:00
64 2 Gert JOEAAR COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:00
65 148 Frederik VEUCHELEN WANTY – GROUPE GOBERT 00:00:00
66 5 Rudy MOLARD COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:00
67 112 Pieter JACOBS TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:00:00
68 111 * Floris DE TIER TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:00:00
69 21 Flavien DASSONVILLE AUBER 93 00:00:00
70 18 Arthur VICHOT FDJ 00:00:00
71 104 Tony GALLOPIN LOTTO SOUDAL 00:00:00
72 136 Thomas VAUBOURZEIX VERANCLASSIC – EKOI 00:00:00
73 14 Thibaut PINOT FDJ 00:00:00
74 108 Sean DE BIE LOTTO SOUDAL 00:00:00
75 62 Jerome COUSIN TEAM EUROPCAR 00:00:00
76 28 Théo VIMPERE AUBER 93 00:00:00
77 146 Boris DRON WANTY – GROUPE GOBERT 00:00:00
78 103 Vegard BREEN LOTTO SOUDAL 00:00:00
79 41 Clement SAINT MARTIN TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:00:00
80 66 Romain GUILLEMOIS TEAM EUROPCAR 00:00:24
81 4 Cyril LEMOINE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:56
82 95 Fabricio FERRARI BARCELO CAJA RURAL-SEGUROS RGA 00:01:21
83 86 Jimmy RAIBAUD EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 00:01:23
84 47 Evaldas SISKEVICIUS TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:02:37
85 96 Omar FRAILE CAJA RURAL-SEGUROS RGA 00:04:33
86 124 Leonardo Fabio DUQUE COLOMBIA 00:05:33
87 11 Arnaud COURTEILLE FDJ 00:05:33
88 174 * Antoine WARNIER WALLONIE – BRUXELLES 00:05:33
89 163 Nikolay MIHAYLOV CCC SPRANDI POLKOWICE 00:05:33
90 152 * Paulius SISKEVICIUS AN POST – CHAINREACTION 00:05:33
91 135 Serge DEWORTELAER VERANCLASSIC – EKOI 00:05:33
92 52 Matthieu BOULO BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:05:33
93 87 Yoann BARBAS EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 00:05:33
94 83 Julien DUVAL EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 00:05:33
95 31 Julien ANTOMARCHI ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:05:33
96 127 * Carlos Mario RAMIREZ BOTERO COLOMBIA 00:05:33
97 107 Tosh VAN DER SANDE LOTTO SOUDAL 00:05:33
98 78 Hugo HOULE AG2R LA MONDIALE 00:05:33
99 94 Angel MADRAZO RUIZ CAJA RURAL-SEGUROS RGA 00:05:33
100 53 Romain FEILLU BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:11:53
101 122 Jorge Camilo CASTIBLANCO CUBIDES COLOMBIA 00:11:53
102 166 Branislau SAMOILAU CCC SPRANDI POLKOWICE 00:11:53
103 32 * Rudy BARBIER ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:11:53
104 82 Benoît SINNER EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 00:11:53
105 125 * Sebastián MOLANO COLOMBIA 00:11:53
106 158 * Jens VANDENBOGAERDE AN POST – CHAINREACTION 00:11:53
107 147 Kevin VAN MELSEN WANTY – GROUPE GOBERT 00:11:53
108 155 * Ryan MULLEN AN POST – CHAINREACTION 00:11:53
109 85 Jerome MAINARD EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 00:11:53
110 74 Maxime DANIEL AG2R LA MONDIALE 00:11:53
111 44 Alexandre BLAIN TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:11:53
112 22 Pierre GOUAULT AUBER 93 00:11:53
113 77 Lloyd MONDORY AG2R LA MONDIALE 00:11:53
114 173 Gregory HABEAUX WALLONIE – BRUXELLES 00:11:53
115 13 Anthony GESLIN FDJ 00:11:53
116 168 Mateusz TACIAK CCC SPRANDI POLKOWICE 00:11:53
117 156 * Alistair SLATER AN POST – CHAINREACTION 00:11:53
118 7 * Anthony TURGIS COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:11:53
119 17 Benoît VAUGRENARD FDJ 00:11:53
120 113 Oliver NAESEN TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:11:53
121 117 * Bert VAN LERBERGHE TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:11:53
122 102 Kris BOECKMANS LOTTO SOUDAL 00:11:53
123 115 Eliot LIETAER TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:11:53
124 91 * Miguel Angel BENITO CAJA RURAL-SEGUROS RGA 00:11:53
125 51 Jean-Marc BIDEAU BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:11:53

 

@ArekWaluga77

Foto:bettiniphoto.net