CCC Sprandi PolkowiceW trzecim wyścigu Challenge Mallorca, Trofeo Serra de Tramuntana z bardzo dobrej strony pokazał się Maciej Paterski, który przez długi czas jechał w ucieczce oraz Grega Bole, który finiszował na 7. miejscu. Wygrał po indywidualnej akcji Alejandro Valverde (Movistar).

– Dzisiejszy wyścig był bardzo ciężki. Nie tylko z powodu ciężkich podjazdów, ale też licznych kraks. Starałem się zatem nie ryzykować na zjazdach – powiedział Grega Bole. – Na ostatnich kilometrach jechałem w kilkuosobowej grupie pościgowej, goniącej Valverde. Nie było w niej jednak dobrej organizacji i trudno było doścignąć Hiszpana. Zacząłem finałowy sprint trochę za późno, ale cieszę się z zajętego miejsca. Cieszy mnie także jazda pozostałych kolegów z drużyny. Świetnie spisał się Maciek Paterski, który był bardzo aktywny. Łukasz Owsian przyjechał w głównej grupie, co też nie było łatwe, bo do mety dojechało tylko ok. 50 kolarzy.

Jak to zwykle bywa po drugiej przerwie od ścigania, trudno ocenić jaki prezentuje się poziom. Wyścigi na Majorce pozwalają jednak stwierdzić, że przygotowania zmierzają we właściwym kierunku. Moim pierwszym głównym celem sezonu będzie Mediolan – San Remo i trzeba wykorzystać każdy wyścig, by do La Primavery przystąpić w jak najlepszej dyspozycji.

Źródło: CCC Sprandi Polkowice