horner 2Zwycięzca Vuelta a Espana 2013 Chris Horner jest rozczarowany, że jego nowa drużyna Airgas-Safeway nie otrzymała zaproszenia na tegoroczną edycję wyścigu Tour od California. 

Airgas-Safeway jest drużyną kontynentalną i nie mogła mieć pewności, że będzie otrzymywała zaproszenia na ważniejsze wyścigi w Stanach Zjednoczonych. Mimo to jej kierownictwo uważało, że pozyskanie Hornera zapewni im dziką kartę na najbardziej prestiżowy wyścig w USA.

– Nie wiem dlaczego organizatorzy nie dali nam zaproszenia. Mamy bardzo silną grupę młodych kolarzy, takich jak Luis Lemus, który zdobył tytuł najbardziej aktywnego kolarza podczas jednego z zeszłorocznych etapów. Nie wspomnę już o tym, że mamy Chrisa Hornera, zwycięzcę wielkiego touru. Ta decyzja jest trudna do zrozumienia – tak napisał szef drużyny Chris Johnson w korespondencji mailowej z portalem Cyclingnews.com.

Z kolei Chris Horner wyraził swoją frustrację w wywiadzie dla „Peleton Magazine”:

– Nie mogę w to uwierzyć, ale myślę, że tą decyzją zrobili krzywdę bardziej wyścigowi, niż mnie. Nie zaprosili drużyny, która ma kolarza-zwycięzcę grand touru oraz zwycięzcę tej imprezy w przeszłości [Horner wygrał klasyfikację generalną wyścigu w 2011 roku – red.] – powiedział.

Oto pełna lista drużyn, które wystąpią w Tour of California 2015:

BMC Racing Team
Etixx-Quick-Step Pro Cycling Team
Team Cannondale-Garmin
Team Giant-Alpecin
Team LottoNL-Jumbo
Team Sky
Tinkoff-Saxo
Trek Factory Racing
Drapac Professional Cycling
MTN-Qhubeka p/b Samsung
Team Novo Nordisk
UnitedHealthcare Professional Cycling Team
Axeon Cycling Team
Hincapie Racing Team
Jelly Belly p/b Maxxis
Optum p/b Kelly Benefit Strategies
Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home
Team SmartStop

Marta Wiśniewska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments