wigginsponferradaBradley Wiggins przedłużył umowę z zespołem Sky Team. Głównym celem Brytyjczyka w tym sezonie będzie Paryż-Roubaix.

Nowy kontrakt Wigginsa, będzie jednak obowiązywał tylko do wyścigu Paryż-Roubaix, który odbędzie się na początku kwietnia. Później mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas skupi się na przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich w Rio, gdzie chciałby zdobyć kolejne złote krążki do swojej kolekcji.

Każdy wie, co to znaczy dla mnie zespół. Jestem zadowolony, że przedłużyłem swój kontrakt do kwietnia, bo w Sky Team jestem od początku. Zebrałem tu wiele cennego doświadczenia i mam nadzieję, że w nadchodzących miesiącach dojdą kolejne. Taka inwestycja jak Sky to świetny ruch dla sportu wyczynowego, ale także wielka zmiana w normalnym społeczeństwie Wielkiej Brytanii, które coraz śmielej stawia na rower. Jestem dumny z tego, że przyczyniłem się do tych zmian”, powiedział były triumfator Tour de France.

“Paryż-Roubaix to specjalny wyścig dla mnie i jestem zdeterminowany, aby powalczyć tam o triumf w barwach Sky. Jest to jeden z najtrudniejszych wyścigów w kalendarzu, a moim celem jest poprawa dziewiątego miejsca z ubiegłego roku. Później będę mógł spokojnie skupić się na przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich w Rio w 2016 roku”.

Po kwietniu, doświadczony kolarz zmieni prawdopodobnie barwy na kontynentalną ekipę firmowaną swoim nazwiskiem, która skupia w swoim składzie młodych zawodników.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa