Patryk StoszPowiększa się grupa młodzieżowców w ramach szerokiej ekipy kolarzy CCC. Jak poinformowało kierownictwo Professional Cycling Team CCC, zostały podpisane dwa kolejne kontrakty z  kolarzami młodego pokolenia: Patrykiem Stoszem i Kamilem Małeckim.

Patryk Stosz, 20-latek z Kluczborka rozpoczął swoja przygodę z kolarstwem w 2008 roku. Pod bacznym okiem trenera Edwarda Gułaja z UKS Stobrawa Kluczbork kształtował swój kolarski charakter. Już w pierwszych latach juniorskich startów pokazał się jako zawodnik z charakterem o predyspozycjach jazdy po górach. W 2011 roku, jako pierwszoroczny junior wygrał Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Złote Koło Dobczyce” a w następnym roku ukończył wyścig na 6.miejscu. W 2012 roku wystartował w juniorskiej edycji wyścigu Paryż-Roubaix, który ukończył na 21.miejscu.

 Po przejściu do młodzieżowców myślałem, że będzie mi będzie bardzo ciężko, że sobie nie poradzę – powiedział Patryk Stosz. Ale udało mi się takie myślenie przezwyciężyć i konsekwentnie zacząłem treningi. Ważne  było dla mnie aby walczyć i zajmować jak najwyższe miejsca na wyścigach, by dobrze jeździć, pokonywać słabości  a nie żeby udowadniać coś innym. Gdybym czuł presję nie mógłbym czerpać takiej radości z jazdy na rowerze i stałaby się ona bardziej męczarnią niż przyjemnością.

W 2012 roku został zauważony przez trenera reprezentacji Polski młodzieżowców i zakwalifikowany na Mistrzostwa Europy, które ukończył na wysokim, 12.miejscu. W następnym roku podpisał zawodowy kontrakt z polską ekipą kontynentalna, TC Chrobry Lasocki Głogów. Startując jako zawodnik tej ekipy, został najlepszym góralem Karpackiego Wyścigu Kurierów. Otrzymał również powołanie do młodzieżowej reprezentacji Polski na mistrzostwa świata we Florencji. Wyścig ze startu wspólnego ukończył na 40.miejscu.

W minionym sezonie Patryk Stosz kolejny rok spędził w ekipie TC Chrobry Głogów. Był to również dość udany sezon podczas którego wywalczył srebrny medal mistrzostw Polski w jeździe parami, został przełajowym mistrzem Polski w kategorii orlików a w rankingu PZKol na najlepszego orlika sezonu 2014, uplasował się na 3.miejscu.

 Podpisując kontrakt z ekipa CCC jestem bardzo zmotywowany i wyznaczyłem sobie kilka celów, które chciałbym w najbliższym sezonie zrealizować – powiedział Patryk Stosz. Chciałbym powalczyć o klasyfikację generalną Karpackiego Wyścigu Kurierów, być dobrze przygotowanym na mistrzostwa Polski i walczyć o złote medale zarówno na szosie a także  na górskich mistrzostwach Polski. Jak tylko to będzie możliwe i będę w dyspozycji, chciałbym wystartować w Tour de Pologne. 

Kamil Małecki to drugi z młodych zawodników z którym ekipa CCC podpisała kontrakt. Należy do grona najwybitniejszych zawodników młodego pokolenia i choć ma dopiero 18 lat to na swoim koncie ma już wiele sukcesów kolarskich.

Pochodzi z Bytowa i jest wychowankiem Baszty Bytów, klubu, w którym karierę zaczynał Czesław Lang. Karierę kolarską rozpoczął w wieku 9 lat od wygrania wyścigu kolarskiego rozgrywanego  w rodzinnym Bytowie. Po tym zwycięstwie rodzice zapisali go do klubu MLKS Baszta Bytów, gdzie pod okiem trenera Tomasza Natkańca rozwijał swoje kolarskie umiejętności. Rozpoczynał od startów w wyścigach MTB ale największe dotychczasowe swoje sukcesy odnotował w wyścigach przełajowych.

Pierwsze przełajowe sukcesy odnotował w 2009 roku startując w kategorii junior młodszy, gdzie wygrał międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików, wyścig przełajowy w Zwierzyniu a w Pucharze Polski w Strzelcach Krajeńskich zajął 2.miejsce. Kolejne sezony przynoszą dalsze sukcesy. Podczas mistrzostw Polski w Gościęcinie, Kamil Małecki zdobywa srebrny medal a rok później, w 2012 roku, na mistrzostwach Polski w Ełku zdobywa złoty medal i tytuł mistrzowski w kategorii junior młodszy. Wygrywa wielokrotnie wyścigi przełajowe z cyklu Pucharu Polski w Ełku, Zielonej Górze, Zwierzyniu i Strzelcach Krajeńskich.

Nie brakuje również sukcesów w startach na szosie. Po przejściu do kategorii  junior, na mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym w Sobótce w 2014 r., sięga po swój  dotychczasowy największy sukces, zostając vice-mistrzem Polski w wyścigu ze startu wspólnego. Na górskich mistrzostwach Polski w Żerkowie zajmuje wysokie 4.miejsce.

W sezonie 2014 startując na przełajowych mistrzostwach Polski w Bieganowie zajął 5.miejsce. Został zakwalifikowany do udziału w przełajowych mistrzostwach świat w Hoogerheide (Holandia) gdzie wywalczył 22.miejsce.

Cieszę się, że trafiłem do najlepszej polskiej ekipy kolarskiej – powiedział Kamil Małecki.  To będzie mój pierwszy rok ścigania w kategorii orlik i mam nadzieję że będzie to dobry rok. W ekipie jest wielu doświadczonych i utytułowanych zawodników, od których będzie się można wiele nauczyć i zdobywać kolejne kolarskie doświadczenie.