BłaszczykPrzygotowania do rozpoczęcia nowego sezonu kolarskiego w ekipie kolarzy z Polkowic nabierają coraz większej dynamiki. Kierownictwo Klubu prowadzi ostatnie rozmowy z kolarzami którzy mają zasilić skład „pomarańczowych” w zbliżającym się sezonie a także ustala zasady funkcjonowania obsługi ekipy, przed którymi sezon kolarski 2015 stawia nowe wyzwania. W związku z tym, że ekipa ma liczyć 26 kolarzy i by zapewnić jej sprawne funkcjonowanie, Zarząd Klubu postanowił zatrudnić Sławomira Błaszczyka i powierzyć mu  funkcje koordynatora technicznego Professional Cycling Team CCC.

Pod względem startowym, zbliżający się sezon zapowiada się bardzo intensywnie– powiedział Prezes Professional Cycling Team CCC, Robert Krajewski. Spośród całego 26-osobowego składu zawodników będą wyłaniane trzy ekipy startowe, które w tym samym czasie będą startowały w różnych częściach Europy. Żeby wszyscy zawodnicy na czas znaleźli się w miejscu startu wyścigu, by dojechały samochody serwisowe i cały sprzęt niezbędny do obsługi ekipy podczas startu, ktoś musi to zorganizować i koordynować całe przedsięwzięcie. Dotychczas ciężar całego przygotowania wyjazdu na wyścig spadał na dyrektorów sportowych. W chwili obecnej, przy tak dużej ilości zawodników nie jest to możliwe. By tę sytuację unormować, postanowiliśmy zatrudnić Sławka Błaszczyka, powierzając mu funkcje koordynatora technicznego. Jesteśmy również (a bardziej firma która zajmuje tego rodzaju rzeczami) na etapie tworzenia własnego programu komputerowego podobnego jaki funkcjonuje w ekipach World Tour,  który będzie miał za zadanie usprawnić pracę Sławka. W programie tym po wcześniejszym zalogowaniu się każdy z zawodników i obsługi będzie mógł zobaczyć wszystkie informacje dotyczące wyścigów, hoteli , godziny i miejsca wylotu na wyścig, danych o zawodnikach  oraz wszystkimi sprawami związanymi z funkcjonowaniem grupy kolarskiej.

Mamy nadzieję, że Sławek w pełni wykorzysta olbrzymie doświadczenie zdobyte podczas wieloletniego funkcjonowania wśród ekip Word Tour i z powodzeniem będzie koordynował działania organizacyjno-logistyczne całego zaplecza ekipy CCC.  – zakończył Robert Krajewski.

Sławomir Błaszczyk jest doświadczonym specjalistą w dziedzinie kolarstwa. Przygodę z tą dyscyplina sportu rozpoczynał jako kolarz, startując z powodzeniem na wielu juniorskich wyścigach kolarskich. Po zakończeniu czynnego uprawiania kolarstwa w kategoriach młodzieżowych pozostał wierny dyscyplinie, podejmując pracę fizjoterapeuty. Przez wiele sezonów pracował z ekipami w kraju i zagranicą. Był masażystą w zawodowej ekipie Mróz a następnie w CCC Polsat z którą pojechał Giro d`Italia. Kolejne lata pracował w ekipach zagranicznych: Milram i Gerolstainer. Przez ostatnie trzy sezony pracował dla rosyjskiej ekipy Katusha, gdzie pełnił funkcję dyrektora i menadżera ekipy.

Ekipa CCC jest na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym wśród zawodowych ekip kolarskich i tak naprawdę w niczym nie odstaje od ekip Word Tour – powiedział Sławomir Błaszczyk. Powiększając jednak skład osobowy zawodników a co za tym idzie również skład obsługi ekipy, powstają poważne zadania natury organizacyjnej a także logistycznej. Mam w tej kwestii spore doświadczenie zdobyte podczas pracy w ekipach Word Tour i dlatego podjąłem się zorganizować i koordynować prawidłowe funkcjonowanie zaplecza technicznego całej ekipy – zakończył Sławomir Błaszczyk.

 

info: A.Dyszyński (CCC Sprandi Polkowice), foto: www.katushateam.com