Skoda Cyklo GdyniaTrójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe podało terminy i miejsca imprez zaplanowanych na sezon 2015. Cyklo Gniewino odbędzie się w czerwcu, zaś Cyklo Gdynia we wrześniu!

Przede wszystkim to powtórka udanych imprez szosowych z bieżącego sezonu, czyli można by powiedzieć najpierw wstęp w postaci Cyklo Gniewino, a następnie impreza, którą mam nadzieję, że można już chyba określić mianem jesiennego klasyka – Cyklo Gdynia – mówi Bartłomiej Glass, dyrektor wyścigów.

Ta pierwsza planowana jest na 7 czerwca przyszłego roku i będzie rozegrana w takiej samej formule, czyli również dwa dystanse i dwa odrębne wyścigi na różnej ilości okrążeń – każdorazowo pokonywany będzie podjazd pod tzw. Zbiornik, czyli najbardziej wymagający podjazd na Pomorzu. To bardzo selektywna i szybka jak na szosowe ściganie trasa, ale scenariusz wyścigów z bieżącego roku pokazuje, że może wiele ciekawego się wydarzyć na trasie.

6 wrzesień to data, którą warto już sobie wpisać do kalendarza już dzisiaj! Ponownie opanujemy piękne kaszubskie szosy i ponownie wystartujemy ze Skweru Kościuszki w Gdyni. “Na pewno będą dwa dystanse dla amatorów, zależy mi na tym, żeby trasa zawsze była taka sama, żeby każdy z uczestników mógłby ją doskonale poznać i porównywać się na niej z każdym rokiem. Zresztą opinie startujących co do trasy są także pozytywne, więc tu nie planujemy żadnych zmian” – mówi szef wyścigu.

“Jeśli chodzi o start elity to na pewno chcemy wpisać imprezę do kalendarza PZKol odpowiednio wcześniej i zaprosić zdecydowanie większą ilość zespołów, ale przede wszystkim nie dublować się z innymi imprezami, bo odbija się to niestety na frekwencji wśród zawodowców” – kończy Bartłomiej Glass.

Już dziś zapraszamy do wpisania sobie tych dwóch imprez do kalendarza 2015:

07.06.2015 – CYKLO GNIEWINO
06.09.2015 – CYKLO GDYNIA

Nasz serwis, podobnie jak w tym roku, będzie patronem medialnym obydwu wyścigów.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments