alejandro valverde 2Brian Cookson już w poniedziałek osobiście wręczy nagrodę dla Alejandro Valverde.

Przypomnijmy, że lider Movistaru zdominował tegoroczny ranking UCI WorldTour. To właśnie za to osiągnięcie, doświadczony zawodnik zostanie uhonorowany przez prezydenta Międzynarodowej Unii Kolarskiej w Madrycie. Statuetkę otrzyma także drugi w klasyfikacji Alberto Contador, ale na uroczystości w jego zastępstwie stawi się brat zawodnika Tinkoff-Saxo – Fran.

Valverde przeszłości był najlepszym zawodnikiem na przestrzeni całego sezonu w 2006 i w 2008 roku. Po kilkuletniej przerwie, po raz trzeci w karierze zdołał wygrać indywidualny ranking UCI WorldTour. Hiszpan o 66 punktów pokonał „El-Pistolero” oraz o ponad 200 Simona Gerransa (Orica GreenEdge).