Przemysław KasperkiewiczPrzemysław Kasperkiewicz od nowego sezonu będzie reprezentował barwy drużyny Etixx Development Team.

Młody Polak wzmocni kontynentalną ekipę z Czech, która jest ścisłym zapleczem WorldTourowego Etixx-Quick-Step. Ostatnie dwa sezony w tym składzie spędził Łukasz Wiśniowski. 23-latek od nowego roku będzie ścigał się już w pierwszym zespole wraz z Michałem Kwiatkowskim i Michałem Gołasiem.

„Tak, potwierdzam podpisanie kontaktu z Przemysławem Kasperkiewiczem” – powiedział nam Rene Andle, dyrektor Etixx Development Team. „Umowę podpisaliśmy na rok” – dodał.

W minionym sezonie Kasperkiewicz reprezentował barwy innej z drużyn zarejestrowanej w Czechach, czyli Bauknecht-Author. 20-latek zajął trzecią pozycję w Karpackim Wyścigu Kurierów (2.2 u), aktywnie przejechał Wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich (2.1 UCI), a kilka tygodni później wygrał etap na Wyścigu Pokoju U-23.

Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych wywalczył w tym sezonie srebro w wyścigu młodzieżowców w jeździe na czas. Wielu zaimponował podczas startu wspólnego, gdzie zdecydował się na start w gronie elity. Po bardzo ambitnej jeździe – najmłodszy zawodnik w stawce Mistrzostw Polski, zajął czwarte miejsce.

Teraz stanie przed wielką szansą na wywalczenie kontraktu w drużynie WorldTour.