Kamil GradekZwycięzca klasyfikacji ProLigi – Kamil Gradek od nowego sezonu będzie kolarzem ActiveJet Team.

O przenosinach kolarza BDC MarcPol do ekipy Piotra Kosmali, mówiło się już w zeszłym sezonie. Gradek prowadzony był przez trenera Jakuba Pieniążka, który jak wiadomo przed dwunastoma miesiącami rozpoczął współpracę z ActiveJet Team. Po podaniu informacji o zakończeniu działalności drużyny Dariusza Banaszka, transfer Gradka do konkurencyjnej dotychczas ekipy, był już tylko formalnością.

Gradek wygrał klasyfikację ProLigi, głównie dzięki triumfowi w Memoriale Andrzeja Trochanowskiego, czwartej pozycji w wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich, mistrzostwach Polski w jeździe na czas i wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Na arenie międzynarodowej wygrał etap i generalkę Tour de China (2.1 UCI) i zajął odpowiednio drugie i piąte miejsce w Grand Prix Czech i Węgier, rozgrywanych w ramach Wyszehradzkiego Wyścigu Kolarskiego.

Dzięki tym sukcesom, zyskał uznanie w oczach selekcjonera reprezentacji Polski i pojechał na Tour de Pologne.

Kamil jest bardzo silnym i wszechstronnym kolarzem. Bardzo się cieszę, że trafił do naszego zespołu, w którym mam nadzieję się jeszcze rozwinie. Jego mocną stroną jest jazda indywidualna na czas, świetnie sobie radzi na płaskim terenie, a także w tym trudniejszym. Jestem pewny, że dzięki niemu odniesiemy w sezonie 2015 niejedno zwycięstwo – powiedział Piotr Kosmala.

Zadowolenia z nowe ekipy nie kryje również sam zainteresowany. – Podpisanie kontraktu z drużyną Piotra Bielińskiego jest kolejnym krokiem w mojej karierze. Z tego faktu jestem bardzo szczęśliwy.  Będę miał zapewnione bardzo dobre warunki do dalszego rozwoju. Wstępny kalendarz na przyszły rok wygląda naprawdę dobrze. Będzie sporo okazji żeby pokazać się z jak najlepszej strony.

Przez ostatnie dwa lata zebrałem bardzo cenne doświadczenie i odnotowałem kilka sukcesów. Zwycięstwa, które odnosiłem były dużą zasługą całego zespołu – zawodników, całej obsługi i Darka Banaszka, który wspierał mnie przez cały ten okres. Bardzo im za to dziękuję – dodał Gradek.  

Żródło: własne + ActiveJet Team

Foto: Artur Machnik

Andrzej Gucwa