Mauro SantambrogioMauro Santambrogio, powoli szykuje się do powrotu na szosę po zawieszeniu za stosowanie EPO. Włoch trafi do kontynentalnej ekipy Amore & Vita.

Przypomnijmy, że specjalista od jazdy w górach w 2014 roku reprezentował barwy ekipy Vini Fantini. Dla niego był to najlepszy sezon w karierze w którym szósty w Tour de San Luis, siódmy w Tirreno-Adriatico, drugi w Giro del Trentino i wygrał GP Industria & Artigianato. Na Giro d’Italia siedem razy meldował się w top 10 na etapach i zdołał wygrać jeden z nich. W klasyfikacji generalnej zajął dziewiąte miejsce.

Po wyścigu okazało się, że Santambrogio na pierwszym etapie jechał na EPO. Nałożono na niego osiemnaście miesięcy zawieszenia. Teraz już wiadomo, że 30-latek w sezonie 2015 będzie reprezentował barwy drużyny Amore & Vita.