Dariusz BatekDariusz Batek po roku przerwy wraca do szosowego, zawodowego peletonu. Specjalista od kolarstwa górskiego podpisał kontrakt z ekipą Wibatech Fuji.

W przyszłym roku będzie wiele okazji do zaprezentowania się z jak najlepszej strony”, powiedział dla naszosie.pl zawodnik zawodowej ekipy MTB – Sante BSA Whistle, który od nowego roku będzie reprezentował barwy kontynentalnej drużyny Wiesława Ciasnochy.

Przypomnijmy, że 28-letni kolarz w przeszłości ścigał się dla CCC Polsat Polkowice, a sezon 2013 spędził w teamie Bank BGŻ. Po zakończeniu działalności ekipy Zbigniewa Szczepkowskiego, Batek wrócił do kolarstwa górskiego. Były mistrz Polski w tej specjalności zatęsknił jednak za szosą.

“Myślę że skład drużyny i jej organizacja pozwoli na wiele sukcesów. Ubiegły sezon nauczył mnie kilku nowych rzeczy. Może nie był najlepszy w mojej karierze, ale wiem, że z perspektywy czasu pozwoli mi nie popełniać tych samych błędów”, dodał.

“Nigdy nie miałem problemu z godzeniem szosy i MTB. Kiedy padła opcja podpisania kontraktu z Wibatechem – nie musiałem się długo zastanawiać. Jestem dość uniwersalnym kolarzem i poradzę sobie na każdym rowerze”, zakończył szósty kolarz Małopolskiego Wyścigu Górskiego z 2010 roku.

Przypomnijmy, że do Wibatech Fuji dołączyli już także: Jacek Morajko, Przemysław Sobieraj i Sylwester Janiszewski.

 

Andrzej Gucwa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments