Tom van AsbroeckTom Van Asbroeck (Topsport Vlaanderen – Baloise) został finalnym triumfatorem rankingu UCI Europe Tour. Na trzecim miejscu uplasował się Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice).

Belgijski zawodnik ma za sobą najlepszy sezon w karierze. Brązowy medalista Mistrzostw Świata orlików z 2012 roku, znakomicie spisywał się w klasykach. Wygrał Cholet – Pays De Loire, a ponadto był drugi w Nokere Koerse – Danilith Classic, GP de Fourmies, Grote Prijs Jef Scherens – Rondom Leuven, Gooikse Pijl, Nationale Sluitingprijs – Putte – Kapellen czwarty w Grand Prix Cerami, Arnhem Veenendaal Classic. Ponadto wygrał etap na Tour de Wallonie i był czwarty w klasyfikacji generalnej.

24-latek, który od nowego sezonu będzie ścigał się dla ekipy LottoNL-Jumbo na swoim koncie zgromadził 764 punkty i w klasyfikacji UCI Europe Tour pokonał Sony Colbrelliego (Bardiani-CSF) o 58 punktów. Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice) dzięki zwycięstwu w Giro dell’Emilia zdołał wdrapać się na podium i z dorobkiem 435 punktów został trzecim kolarzem tegorocznego sezonu w Europie.

Najlepszy Polak w rankingu to trzydziesty trzeci Maciej Paterski (CCC Polsat Polkowice).

Topsport Vlaanderen zostało najlepszą ekipą, a spośród polskich grup najwięcej „oczek” uzbierali zawodnicy CCC Polsat Polkowice. Podopieczni Piotra Wadeckiego w minionym roku byli siódmą siłą w europejskim peletonie. Drużyna BDC MarcPol była siedemnasta, ActiveJet Team czterdziesta szósta, Mexller pięćdziesiąty. Drużyny Wibatech-Fuji Żory nie sklasyfikowano, ze względu na brak chociażby jednego punktu.

W klasyfikacji narodów Polska była siódma.