debusschereJensa Debusschere (Lotto – Belisol) został triumfatorem 81. edycji Nationale Sluitingprijs – Putte – Kapellen. Mistrz Belgii powtórzył tym samym swój ubiegłoroczny sukces w tym wyścigu.

Ponad 179 kilometrów mieli do przejechania kolarze walczący o prymat wNationale Sluitingprijs – Putte – Kapellen. Na dystans składało się osiem rund wokół Putte. Tytułu z ubiegłego roku bronił Jens Debusschere (Lotto – Belisol). Na starcie nie mieliśmy żadnego Polaka.

We wczesną ucieczkę zabrali się: Pim Lightart (Lotto-Belisol), Ramon Sinkeldam (Giant-Shimano), Niki Terpstra (Omega Pharma-Quick.Step), Mathias Van Holderbeke (Team Cibel), Antoine Warnier (Color Code-Biowanze), Berden De Vries (CT Jo Piels), Sander Cordeel (Vastgoedservice), Kenneth Vanbilsen (Topsport Vlaanderen-Baloise), Tino Thömel (Stuttgart), Gerry Druyts (Team 3M), Loic Pestiaux (Wallonie-Bruxelles). Dość szybko z czołowej grupy odpadł Thömel.

45 kilometrów przed metą na czele była już tylko czwórka: Lightart, Sinkeldam, Terpstra i Vanbilsen. Mieli oni niewiele ponad minutę przewagi nad peletonem, w którym tempo podkręcali kolarze Lotto – Belisol. Ucieczka przeszła do historii na 24 kilometry przed metą. Kilka kilometrów dalej na atak zdecydował się Stefan Poutsma (Cyclingteam Jo Piels). Holender walczył z rozpędzoną dużą grupą do szóstego kilometra przed metą.

Swoich sił postanowił jeszcze spróbować między innymi Zdenek Stybar (Omega Pharma – Quick Step), ale tym razem szarża nie była tak udana jak podczas niedawnego Binche – Chimay – Binche.

Sprinterski pojedynek padł łupem Jensa Debusschere (Lotto – Belisol). Po analizie foto finiszu okazało się, że o błysk szprychy przegrał z nim Tom Van Asbroeck (Topsport Vlaanderen – Baloise). Całkowicie belgijskie podium uzupełnił Jonas van Genechten (Lotto Belisol).

Wyniki:

1. DEBUSSCHERE Jens LOTTO BELISOL 03:56:11
2. VAN ASBROECK Tom TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE
3. VAN GENECHTEN Jonas LOTTO BELISOL
4. STALLAERT Joeri VERANCLASSIC – DOLTCINI
5. VAN TRIJP Maarten RABOBANK DEVELOPMENT TEAM
6. DE BACKER Bert TEAM GIANT-SHIMANO
7. JANS Roy WANTY – GROUPE GOBERT
8. TE BRAKE Remco METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM
9. VANSPEYBROECK Tim TEAM 3M
10. YDENS Andrew T.PALM – PÔLE CONTINENTAL WALLON
11. ZANOTTI Marco PARKHOTEL VALKENBURG CONTINENTAL CYCLING TEAM
12. KRIEGER Alexander TEAM STUTTGART
13. VAN SCHIP Jan-Willem KOGA CYCLING TEAM
14. VAN COPPERNOLLE Francesco VERANCLASSIC – DOLTCINI
15. VAN STAEYEN Kevin VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM
16. VAN STAEYEN Michaël TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE
17. VERMEULEN Emiel TEAM 3M
18. ROOSEN Sjors CYCLINGTEAM JO PIELS
19. CATANIA Claudio T.PALM – PÔLE CONTINENTAL WALLON
20. VAN STEENBERGHEN Jori CIBEL
21. HAVIK Yoeri CYCLINGTEAM DE RIJKE
22. DERNIES Tom WALLONIE – BRUXELLES
23. GROEN Dex CYCLINGTEAM DE RIJKE
24. SCHOONBROODT Bob VERANCLASSIC – DOLTCINI
25. GOOVAERTS Tom VERANCLASSIC – DOLTCINI
26. VANDEWIELE Frederik VERANCLASSIC – DOLTCINI
27. DAKTERIS Janis TEAM DIFFERDANGE – LOSCH
28. PEETERS Kevin VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM
29. HAAG Guillaume T.PALM – PÔLE CONTINENTAL WALLON
30. SUAREZ MARTINEZ Kevin TEAM DIFFERDANGE – LOSCH
31. BOSKAMP Melvin KOGA CYCLING TEAM
32. LOOIJ André RABOBANK DEVELOPMENT TEAM
33. WASTYN Emiel VERANDAS WILLEMS :00:08
34. CARENE Boris TEAM DIFFERDANGE – LOSCH :00:10
35. RIESEBEEK Oscar METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM
36. DRUYTS Gerry TEAM 3M
37. DELFOSSE Florent COLOR CODE – BIOWANZE
38. LENNERTZ Sam VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM
39. ATZORI Umberto KOGA CYCLING TEAM
40. BARATTO Jonathan T.PALM – PÔLE CONTINENTAL WALLON
41. ROBEET Ludovic COLOR CODE – BIOWANZE
42. WARNIER Antoine COLOR CODE – BIOWANZE
43. VAN EMPEL Etienne RABOBANK DEVELOPMENT TEAM
44. FINDERS Dirk JOSAN – TO WIN CYCLING TEAM
45. VEKEMAN Maxime T.PALM – PÔLE CONTINENTAL WALLON
46. BENOOT Tiesj LOTTO BELISOL
47. GARDEYN Gorik VERANCLASSIC – DOLTCINI
48. TOUQUET Joren VERANDAS WILLEMS
49. VERWAEST Kevin VERANCLASSIC – DOLTCINI
50. CALLEBAUT Kevin CIBEL
51. NAESEN Oliver LOTTO BELISOL
52. MOL Wouter VERANCLASSIC – DOLTCINI
53. DUFRASNE Jonathan WALLONIE – BRUXELLES
54. JUODVALKIS Egidijus TEAM 3M
55. ONGENA Thomas CIBEL
56. MANNAERTS Jelle VERANDAS WILLEMS
57. FIEK Arnold TEAM STUTTGART
58. GMELICH Jarno METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM
59. KRUL Stef METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM
60. VERMOTE Alphonse VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM
61. DEHAES Kenny LOTTO BELISOL
62. SALOMEIN Jarl TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE
63. SLEURS Christophe TEAM 3M
64. SMEYERS Floris VERANDAS WILLEMS
65. POUTSMA Stefan CYCLINGTEAM JO PIELS
66. VELITS Martin OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM
67. BROERS Remco PARKHOTEL VALKENBURG CONTINENTAL CYCLING TEAM
68. LAMMERTINK Maurits CYCLINGTEAM JO PIELS
69. VANBILSEN Kenneth TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE
70. TE STROET Rens CYCLINGTEAM JO PIELS
71. HAMELINK Jasper CYCLINGTEAM JO PIELS
72. RUIJGH Rob VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM
73. COOLS Alexander VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM
74. THEUNS Edward TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE :00:15
75. GROEN Ike CYCLINGTEAM DE RIJKE :00:17
76. STYBAR Zdenek OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM
77. BRAMBILLA Gianluca OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM
78. DE TROYER Tim WANTY – GROUPE GOBERT :00:28
79. TERPSTRA Niki OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM
80. VEELERS Tom TEAM GIANT-SHIMANO
81. GERTS Floris RABOBANK DEVELOPMENT TEAM :00:30
82. ROBERT Frederique WANTY – GROUPE GOBERT :00:42
83. OCKELOEN Jasper PARKHOTEL VALKENBURG CONTINENTAL CYCLING TEAM :01:05
84. DERUETTE Thomas COLOR CODE – BIOWANZE
85. PAUWELS Serge OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM
86. POELS Wouter OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM
87. DE GREEF Robbert KOGA CYCLING TEAM
88. VERRAES Benjamin JOSAN – TO WIN CYCLING TEAM :01:43
89. DE ROOZE Niels JOSAN – TO WIN CYCLING TEAM
90. DE VRIES Berden CYCLINGTEAM JO PIELS :01:56
91. SINKELDAM Ramon TEAM GIANT-SHIMANO
92. STASSEN Julien WALLONIE – BRUXELLES
93. CHEVALIER Olivier WALLONIE – BRUXELLES
94. BACKAERT Frederik WANTY – GROUPE GOBERT
95. CHAIGNEAU Robin KOGA CYCLING TEAM
96. SEYNAEVE Lander WANTY – GROUPE GOBERT
97. MAES Alexander WANTY – GROUPE GOBERT
98. VAN HECKE Preben TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE
99. NOWAK Florian TEAM STUTTGART
100. BLOKKER Joris PARKHOTEL VALKENBURG CONTINENTAL CYCLING TEAM
101. VAN ZANDBEEK Ronan CYCLINGTEAM DE RIJKE
102. VERMELTFOORT Coen CYCLINGTEAM DE RIJKE
103. GOOSSENS Kenny CIBEL
104. BULGAC Brian TEAM GIANT-SHIMANO
105. MEURISSE Xandro LOTTO BELISOL
106. LIGTHART Pim LOTTO BELISOL

 

@ArekWaluga77

Foto:corvospro.com