Arnaud DemareArnaud Démare (FDJ.fr) dzięki ostatnim sukcesom, jest uważany za jednego z faworytów do zwycięstwa niedzielnym wyścigu Paryż-Tours.

Francuski klasyk posiada kategorię 1.HC i co roku jest ostatnim, ważnym wyścigiem w kalendarzu UCI Europe Tour. Tegoroczna odsłona, zostanie rozegrana już w niedzielę. Mistrz Francji wygrał ostatnio Kampioenschap van Vlaanderen, Grand Prix d’Isbergues – Pas de Calais i klasyfikację generalną Tour de l’Eurométropole oraz trzy etapy tej imprezy.

Wydaje się, że najgroźniejszym rywalem młodego zawodnika w walce o triumf, będzie John Degenkolb (Giant-Shimano). Niemiec wygrał Paryż-Tours przed rokiem, a ostatnio potwierdził wysoką formę w Paryż-Bourges. Wcześniej był najlepszym sprinterem w Vuelta a Espana.

“Zwycięstwo z pewnością byłoby wspaniałe“, powiedział 23-latek. “Zrobię wszystko co w mojej mocy, ale tak samo myśli także Degenkolb. On ma za sobą udaną Vueltę i dobrze spisał się na mistrzostwach świata. To dowody na to, że jest w formie, ale ja również czuje się świetnie. W ubiegłym roku w tym wyścigu zająłem trzecie miejsce, więc byłem krok od zwycięstwa. Jeśli w tym sezonie koledzy z ekipy mi pomogą i dopisze mi szczęście, to jestem w stanie wygrać”, zakończył.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa