Adam KordusAdam Kordus ścigający się na co dzień we Francji zmienia barwy klubowe. Polak pozostanie na szczeblu DN3.

Do tej pory wychowanek Tarnovii Tarnowo Podgórne, reprezentował ekipę UVCA Troyes. 22-latek w tym sezonie odnosił sukcesy głównie w mniejszych wyścigach. Wygrał Nocturne de Troyes, był piąty w Grand Prix de Yutz. Z dobrej strony pokazał się w bardziej prestiżowym Grand Prix de Boussières-sur-Sambre, gdzie zajął szóste miejsce. W Pucharze Francji DN3 – Grand Prix de la Tomate był ósmy.

Nowa drużyna Polaka posiada również licencję DN3 (trzecia dywizja we francuskim kolarstwie amatorskim). W sezonie 2014 w barwach UC Aubenas, ścigał się także Kamil Migdoł.

Andrzej Gucwa

Poprzedni artykułParyż-Tours: Arnaud Demare i John Degenkolb wielkimi faworytami
Następny artykułGiro dell’Emilia: Piękne zwycięstwo Davide Rebellina!