SONY DSCAdam Kordus (U.V.C.A Troyes) zajął 4. miejsce we francuskim wyścigu  Prix de Chaumont. Dla młodego Polaka to pierwszy sezon za granicą.

21-latek, który jest wychowankiem Tarnovi Tarnowo Podgórne nie ma jeszcze na koncie zbyt wielu sukcesów w gronie orlików lub elity. Zabierał się jednak kilka razy w ucieczki podczas chociażby ubiegłorocznego wyścigu Dookoła Mazowsza, czy Mistrzostw Polski w Sędziszowie. Obecnie ściga się we francuskim klubie UVCA Troyes – posiadającą status DN3 (trzecia liga w tamtejszym kolarstwie amatorskim).

W niedziele Kordus pokazał się z dobrej strony w Prix de Chaumont, gdzie długo uciekał, a na mecie uplasował się na czwartym miejscu. Wygrał Hugo Hofstetter (A.C Bisontine). 43. miejsce zajął kolejny z “biało-czerwonych” Borys Korczyński.

Wyniki:

1 HOFSTETTER  Hugo  (A.C. BISONTINE)   2:25:29
2 LEROY  Olivier  (ASPTT DIJON)   mt
3 RAMBIER  Nicolas  (VELO CLUB ORNANS)   mt
4 KORDUS  Adam  (U.V.C.A TROYES)   mt
5 CHATELAIN  Pierre Marie  (VELO CLUB ORNANS)   mt
6 EISENBRAUN  Florian  (VC STE CROIX EN PLAINE)   mt
7 GENTET  Maxime  (A.C. BISONTINE)   mt
8 BILLOT  Benjamin  (VELO CLUB DOLOIS)   mt
9 NOIRJEAN  Gilles  (A.C. BISONTINE)   mt
10 PERRY  Aurélien  (CC ETUPES )   mt
11 GUYOT  Lucas  (VELO CLUB ORNANS)   mt
12 HUTIN  Guillaume  (V.C.CHAUMONTAIS)   mt
13 PHILIBERT  Aurélien  (ASPTT DIJON)   mt
14 BRUNSEAUX  Jérôme  (S.C.ODIJON)   mt
15 SCHULER  Pierre  (VC STE CROIX EN PLAINE)   mt
16 PARCELLIER  Olivier  (U.V.AUBE)  à 1:10
17 PFRIMMER  Arnaud  (CC ETUPES )   mt
18 DE LAS CUEVAS  David  (U.V.AUBE)   mt
19 BERLIN SEMON  Joseph  (A.C. BISONTINE)   mt
20 MORTEAU  Pascal  (ROUE D`OR NOIDANS)   mt
21 BARDIN  Julien  (U.V.C.A TROYES)   mt
22 GRISEY  Hugo  (A.C. BISONTINE)   mt
23 GRECO  Thomas  (A.C. BISONTINE)   mt
24 POUPON  Kevin  (A.C. BISONTINE)   mt
25 GULLY  Hubert  (VC STE CROIX EN PLAINE)   mt
26 ROLLAND  Stéphane  (VELO CLUB DOLOIS)   mt
27 DECKER  Cyrille  (VC STE CROIX EN PLAINE)   mt
28 VENTARD  Nicolas  (A.C. BISONTINE)   mt
29 WAWRZYNIEC  Yoann  (U.V.C.A TROYES)  à 1:35
30 DE PAUW  Dirk  (V.C.CHAUMONTAIS)   mt
31 STASIECKI  Aloïs  (UC BARISIENNE)   mt
32 STEPHAN  Jean Paul  (U.C.JOINVILLE VALLAGE)   mt
33 THOMAS  Arnaud  (CYCLE GOLBEEN)   mt
34 LYAKHOV  Daniel  (VELO CLUB DOLOIS)   mt
35 VIENNOT  Jean Philippe  (ROUE D`OR NOIDANS)   mt
36 BAGGETTO  Yohann  (UC DIGOINAISE)   mt
37 MATZ  Vincent  (U.C.JOINVILLE VALLAGE)   mt
38 MOREIRA  Rodolphe  (V.C.CHAUMONTAIS)  à 4:22
39 DELATTRE  Davy  (ASPTT DIJON)   mt
40 RICHE  Cedric  (V.C.CHAUMONTAIS)  à 7:25
41 BONNICI  William  (VC ECKVERSKEIN)   mt
42 PINOT  Alistair  (CC ETUPES )   mt
43 KORCSZYNSKI  Borys  (VC STE CROIX EN PLAINE)
44 HUTIN  Alexandre  (V.C.CHAUMONTAIS)   mt
45 NAUDET  Mickael  (V.C.CHAUMONTAIS)   mt
46 RUCKLIN  Sébastien  (V.C.CHAUMONTAIS)   mt
47 DALL`O  Louis  (CC ETUPES )   mt
48 GROSJEAN  Michaël  (ROUE D`OR NOIDANS)   mt
49 GUYON RIERA  Auryan  (A.C. BISONTINE)   mt
50 CLEMENT  Pierre Damien  (U.V.AUBE)   mt
51 JACQUET  Valentin  (A.C. BISONTINE)   mt
52 BRIEY  Marin  (P.S GIVRAUVAL)   mt
53 LEDOUX  Alexandre  (ASPTT DIJON)   mt
54 FRENETTE  Jean Philippe  (V.C.LANGROIS)   mt
55 TYRODE  Frédéric  (ROUE D`OR NOIDANS)   mt
56 MOTZ  Maxime  (V.C.CHAUMONTAIS)   mt
57 PIERMAY  Aurélien  (P.CHALONNAISE)   mt
58 CATTEEUW  Samuel  (ROUE D`OR NOIDANS)   mt
59 JEUNOT  Stéphane  (VC VALDAHON)   mt
60 NOIRJEAN  Martial  (VC VALDAHON)   mt
61 HOYON  Hervé  (CC Pays Vesoul Hte-Saône)   mt
62 PICARD  Anthony  (U.V.AUBE)   mt
63 AVELINE  Valentin  (U.V.AUBE)   mt
64 DALL`O  Pierre  (CC ETUPES )   mt
65 FRANCHINI  Tanguy  (CC ETUPES )   mt
66 GERARD  Mathieu  (V.C.CHAUMONTAIS)   mt
67 MANCASSOLA  Simon  (CC ETUPES )   mt

 

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments